Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

przeniesienie

zauwazyłam, że na dwóch zebach mam takie rysy pionowe - co to jest?

Polecane posty

25.09] 13:45 polittt konkretnie mam to na jedynkach, nie jest bardzo widoczne, dopiero dziś zauważyłam przy bardzo dobrym oswietleniu. czy to pęknięte szkliwo, jesli tak, to co z tym robić, dodam, że zawsze miałam bardzo zdrowe zeby no i mocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość *joanna od aniołów
Też tak mam i powiem, że jestem zaniepokojona ... nie wiem co to może oznaczać. Razem z Tobą czekam na komentarze. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze ja tez mam tak na
jedenj jedynce...przez cala dlugosc zeba pionowa kreska na szkliwie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pekniete szkliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iwo2
za mocno zaciskasz zęby i najprawdopodobniej zgrzytasz nimi przez sen.To powoduje ucisk i pękanie szkliwa.Dentysta musi ci zrobić szyne relaksacyjna koszt ok100 zł.Jest to taka silikonowa nakładka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrrk
Czy te ubytki szkliwa mogą być spowodowane, myciem zębów pastą wybioelającą? Kupiłem taką na której pisało, że nie szkodzi szkliwu, czy coś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fatfat
Kazda pasta wybielajaca w jakims stopniu mnijszym lub wiekszym narusza szkliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość granicaa
To nie od pasty, pasta ściera w miarę równomiernie. To raczej typowy przykład urazu mechanicznego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewelinay24
stosowanie past wybielajacych bardzo czesto, powoduje scieranie blomb na leczonych zebach, takze uwazajcie z tymi pastami wybielajacymi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie takie jedno mam
ja tez mam i na dole zęba takie szare, wytarte, a to ponoc z pas wybielających.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość osaa
ja sie pytalem dentysty podobno jest to do gryzienia lodowe albo od szybkich zmian temperatury w jamie ustnej ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaaaaaaaanka
pęknięte szkliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość abeta
Też takie mam na jedynkach i dwójkach ,widać tylko w super oświetleniu ,ale widziałam kobietę ,która miała te rysy czarne.Co z tym robić ,mam je już od wielu lat ,nie bolą i nie reagują na nic ( słodkie ,czy zimne...),czy to znaczy ,że nie muszę tego ruszać ? Pamietam,że jako dziecko gryzłam landryny ,może to od tego ?Miałam kiedyś robioną serię zabiegów o nazwie jonoforeza ,ale nie zniknęły,wtedy zabiegi były darmowe ,teraz koszt jednego to chyba 20 zł.Co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jjjjjjjj
ponoć 99% ludzi tak ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lotttttt
popękane szkliwo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żyję w kraju analfabetów
co to jest "blomba" ? :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telemelecośtam
Lody i pepsi.Nie. 90% ludzi tak nie ma. Najwyżej 5%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marcel klepka
mam tak samo i z poczatku sie wystraszyłam . ale te pionowe kreski to najprawdopodobniej pękniete szkliwo . to widac pod bardzo dobrym swietle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to może być od np.
zaciskania zębów jak już ktoś napisał, ugryzienia czegoś twardego (orzecha, nawet niechcący), od wypicia czegoś bardzo gorącego. Od pasty raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pęknięty ząbek
No dobra, ale co robić z takimi pęknięciami szkliwa? Czy jest to odwracalne? Może jakaś remineralizacja szkliwa pomoże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość etwc
pęknięcia szkliwa wskutek urazu mechanicznego-zaciskanie,zgrzytanie,czasem mocnao ścierne pasty(wybielające) mogą rysować szkliwo,czasem wskutek szoku termicznego nieodwracalne zabiegi typu jonoforeza,czy fluoryzacja "wzmacniają" tylko szkliwo,zabezpieczają przed nadwrażliwością leczenie-przyczynowe,jeśli problemem są parafunkcje,różnego rodzaju aparaty relaksacyjne jeśli problem jest kosmetyczny-to pomoże tylko stomatologia estetyczna,np.licówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stomatolog
Bez wątpienia, rysy które opisujesz to pęknięcia szkliwa. Pęknięcia powstają od, spożywania zbyt ciepłych lub zbyt zimnych produktów, a także szybkich zmian temperatury. Także w niektórych przypadkach mogą być spowodowane urazami mechanicznymi, a także chorobami takimi jak np. Bruksizm ("zgrzytanie zębami"), czy problemami z wchłanianiem wapnia. Choć pękanie szkliwa może nie stanowić dyskomfortu, może doprowadzić do nadwrażliwości zębów, czy ich uszkodzenia. Należy rozpoznać prawdopodobne przyczyny pękania szkliwa i im zapobiegać. W niektórych przypadkach konieczne może być leczenie, jednak o takiej konieczności jego sposobie powinien zadecydować dentysta. Sposobów leczenia jest kilka, od wypełnień do licówek czy koron. Jednak powtórzę jeszcze raz, że ważne jest aby zapobiegać i możliwie często, najlepiej 2 razy w roku dać zobaczyć dentyście, czy wszystko jest w porządku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danio_96
Co powiecie na takie coś? Co to wogóle jest. Dopiero dzisiaj to zauważyłem Chodzi mi o to coś dziwnego na przednich zębach z tylu Z góry dzięki za wasze odpowiedzi;) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kamień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danio_96
Ok, a co można zrobić z tym kamieniem, aby tego nie było? Ile taka usługa kosztuje. Ja jestem zapisany do dentyści dopiero za 3 tygodnie. Nic mi się nie stanie przez ten czas z tymi zębami Moja pasta to Colgate Total. Kupić inną czy ta może być? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×