Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Olka.....

Robótki reczne .Pomocy!

Polecane posty

Gość Olka.....

Dziewczyny chce zrobic sobie czapke na drutach .Powiedzcie ile oczek trzeba nabrać na druty.Dodam ,ze czapeczka ma być robiona sciegiem:4 oczka prawe i 4 oczka lewe. A moze macie jakis link ,gdzie jest wytłumaczenie dla takich ciemniakow jak ja:D Pomożcie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zrób sobie próbkę na małej ilości oczek - np. 20 . Po wykonaniu zmierz uzyskaną szerokość. Teraz zmierz obwód swojej szanownej główki. No i ułóż matematyczną proporcję : Jesli 20 oczek daje szerokość x To ile oczek da szerokość ...i tu obwód głowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka.....
Dziewczyny dziękuje Wam bardzo ,obwod mam z głowy:) Napiszcie mi jeszcze w ktorym momencie spuczcza się oczka i co ile rzędow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka.....
Farmerko bardzo Ci dziekuję i prosze znajdz dokładny przepis:D na moja czapeczke ,nie bedę robic mankietu ,to ma byc taka prosta czapka ...taka jak sie teraz nosi:) Zajrze tu jutro 🌼 papa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka.....
Farmerka,gdzie jestes?:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oleńko...znalazłam w swej bibliotece taką archaiczną książkę (epoka wczesny Gomółka chyba) ...karteczki pożółkłe....a te fasony...kupa śmichu :) Ale czapeczki są, i myślę, że w kwestii formowania czapek nic się nie zmieniło... Otóż : \"Dzielimy ogólną liczbę oczek na 8 części i przerabiając dalej zmniejszamy w każdej części po 1 o. w celu zmniejszenia obwodu . Gdy na drutach pozostanie 8 oczek - nitkę urywamy i igłą zakańczamy po lewej stronie roboty\". Nie bardzo rozumiem -\"nitkę urywamy i igłą zakańczamy\" ? Ja zostawiałam dość długi odcinek nitki- szydełkiem przeciągałam ją przez te pozostałe oczka - i ściągałam. A potem nitkę nawlekałam na grubą igłę i na okrętkę zszywałam czapkę. Chyba, że robisz na 4 drutach i szwu nie masz - no to problem ze zszywaniem z głowy. A w głowe cieplutko :) Pozdrawiam i zazdroszczę, bo ja w czapkach WSZELAKICH wyglądam jak kretynka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olka.....
ach Farmerko pieknie Ci dziekuje:D Zaraz zmyje garki i biere sie za robote:D ps. ja natomiast w czapce wygladam ,jak piec kretynek razem wzietych:D ...ale co mi tam ,przynajmniej nie pizga po uszach:P Pozdrawiam Cie i jeszcze raz wielkie dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mitulka
No nie! Tak nie można o sobie mówić. Należy pójść do sklepu, gdzie jest duży wybór czapek i kapeluszy, przymierzyć różne kolory i fasony, i zawsze coś się trafi. Moja właśnie w ten sposób wybrana czapka już widzę, że się wytarła, będę musiała wybrać coś innego, a tak się szkoda rozstać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No, ja to Ci mogę napisac jak obszyć batyst koronką, bo właśnie to robię ale druty... próbowałam, chyba muszę najpierw waleriany łyknąć bo oczka mi nierówne wychodzą:-P:-D Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Doonia9414
hej mógł by mi ktoś wytłumaczyć co to znaczy oczko prawe na prawo i oczko lewe na lewo bo sie dopiero uczę i nic nie wiem była bym wdzięczna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×