Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kurcze b

skorupki z jajek-do czego

Polecane posty

Gość kurcze b

kiedyś mi się obiło,ze mozna do czegoś je wykorzystać ale do czego? zbiło mi się pare jajek,więc pytam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość revlonka
moja mama zalewa skorupki zwykla woda i trzyma to w butelce zeby podlewac tym kwiaty doniczkowe-strasznie smierdzi taka mixturka ale podobno dziala fajnie na kwiaty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pokruszone daję kurom - jajka , które wyprodukują, bedą miały dzięki temu twarde skorupki :) Psu do ugotowanego żarełka wrzucam jajko razem ze skorupką (zgniecione tylko). Jak nie masz inwentarza, to pokruszone do kompostu mozna wrzucić. No i kiedyś skorupki zalewało się wodą i tym smrodem podlewało kwiatki doniczkowe, ale o skuteczności tego zabiegu nic mi nie wiadomo ...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kurcze b
o farmerko jak tam piesek? bez smyczy juz chodzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze wymyte skorupki - oczywiście przed stłuczeniem ;) - rozdrobnione na proszek, zalecane zwłaszcza dla ciężarnych - jako najlepiej przyswajane przed ludzki organizm wapno ! 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piesek zwolna się resocjalizuje :D Wczoraj dała się namówić na drzemeczkę na kanapie między pańcią a pańciorem. Na spacerek chodzi luzem i wcale nie dyluje. Cały czas ogląda się na mnie : \" Jesteś?\". Cała rodzina robi wszystko, żeby ją rozpaskudzić, bo mamy świadomość, że życie dotychczasowe miała okropne... W sobotę wpadł na kontrolę facet z Pogotowia dla Zwierząt - nie miałam pojęcia, że oni się tak interesują dalszymi loszami swych podopiecznych. Chwała im za to (patrz koszmarny los Ozzy\'ego !). Przy okazji opowiedział nam to i owo o psie... Smutne bardzo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja wiekowa Babcia robi tak- jak już nazbiera sporo tych skorupek, to je gotuje, suszy, tłucze, a potem zadanie dla mnie- mielę młynkiem na proszek. Babcia łyżeczkę dziennie dodaje do jedzonka. Tak jak wspomniała Sz_elka -bardzo dobrze przysfajalne białko, zalecane również dla chorych na osteoporozę i jako profilaktyka żeby jej uniknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poważnie z tym gotowaniem?Bo moja mama ma osteoporozę i boję się,że może to cholerstwo genetyczne jakieś.A młynek mam i mi się marnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
revlonka ! Moja teściowa też tak zrobiła! waliło w całym domu i efektem tego było wywalenie połowy kwiatków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skorupki jaj są jednym z najlepszych źródeł wapnia, który jest przyswajalny przez organizm w ok. 90%. Oprócz wapnia w skorupce zawarte są wszystkie niezbędne dla organizmu mikroelementy: cynk, żelazo, fluor, siarka, krzem, molibden - łącznie ponad 25. Skład skorupki jest bardzo podobny do składu kości i zębów. Uczeni z Niemiec i Węgier, którzy przez 15 lat badali wpływ skorupki jajka na organizm człowieka zauważyli, że u dzieci i dorosłych podawanie skorupki dało pozytywne rezultaty przy łamliwości paznokci, włosów, krwawieniach dziąseł, zaparciach, chronicznych katarach, astmie. Jak się okazało, skorupka jajka nie tylko wzmacnia tkankę kostną, ale i usuwa z organizmu pierwiastki promieniotwórcze. Znakomite efekty skorupki jaj przynoszą w leczeniu i profilaktyce osteoporozy. Metoda stosowania skorupki jest prosta, nie wymaga poniesienia żadnych kosztów. Skorupki zanurzyć na 5 minut we wrzątku. Pozostawić do wyschnięcia i zmielić w maszynce do kawy. Używać od 0,5 do 1 g dziennie. Można spożywać je dodając do kasz i twarogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×