Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lacosta19

po raz kolejny o plastrach antykoncepcyjnych ...

Polecane posty

Gość lacosta19

Cześć dziewczyny :) Chciałabym rozpocząć współżycie i wydaje mi sie że najlepszą metodą zabezpieczenia były by dla mnie właśnie plastry . Ściągnęłam kilka informacji z netu ( poniżej ) ale chciałabym dowiedzieć się czegoś więcej od dziewczyn , które je używają . Z góry dzienks ;) PLASTRY ANTYKONCEPCYJNE co to jest: Evra - beżowy plaster, który raz w tygodniu naklejasz w jednym z czterech miejsc na ciele. Z plastra wydzielają się estrogen i gestagen, te same hormony, które zawiera dwuskładnikowa pigułka antykoncepcyjna. Plaster działa więc identycznie jak pigułka: zawarte w nim hormony nie dopuszczają do owulacji. zalety: Hormony przez skórę przenikają prosto do krwi, omijając wątrobę (a więc mniej jej szkodząc niż doustne tabletki), ich dawka jest mniejsza niż w pigułce, przez co mniejsze jest też ryzyko pojawienia się skutków ubocznych. O antykoncepcji musisz pamiętać tylko raz w tygodniu. wady: Jeśli ważysz powyżej 80 kg, plaster może nie zadziałać. Niestarannie przyklejony plaster ma mniejsze działanie antykoncepcyjne (właśnie dlatego, że dawka hormonów w nim zawarta jest taka mała), możesz zajść w ciążę, bo plaster się odkleił. Może uczulać, dlatego nie nadaje się dla alergiczek. jak stosować: Tak jak w przypadku pigułek konieczne jest badanie ginekologiczne (ma wykluczyć ciążę i potwierdzić prawidłową budowę narządu rodnego), pomiar ciśnienia krwi (zbyt wysokie wyklucza możliwość stosowania niektórych hormonalnych środków antykoncepcyjnych) i długa rozmowa z lekarzem, który wypyta cię o ogólny stan zdrowia i rodzinną historię medyczną. cena: Ok. 50 zł (plastry są na receptę). dla kogo: Dla kobiet, które chcą korzystać z antykoncepcji hormonalnej, ale boją się, że będą zapominały o łykaniu pigułek; dla cierpiących na niektóre choroby wątroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lacosta19
JAK UŻYWAĆ PLASTRA ? Jeżeli kobieta po raz pierwszy stosuje plaster antykoncepcyjny, powinna poczekać do dnia wystąpienia krwawienia miesiączkowego. Pierwszy plaster antykoncepcyjny należy przykleić w ciągu 24 godzin od rozpoczęcia miesiączki. Jeżeli plaster został przyklejony po 1 dniu cyklu miesiączkowego, kobieta powinna stosować niehormonalny środek antykoncepcyjny do dnia 7, kiedy zmienia plaster. Dzień, w którym kobieta przykleja swój pierwszy plaster będzie jej "Dniem 1". "Dzień Zmiany Plastra" musi przypadać zawsze na ten sam dzień każdego tygodnia. Należy wybrać miejsce na ciele, w którym będzie przyklejony plaster. Plaster powinien być zawsze przyklejany na czystą, suchą, nieowłosioną skórę pośladków, brzucha, zewnętrznej górnej części ramienia lub górnej części tułowia. Należy wybrać miejsce, w którym ciasna odzież nie będzie ocierała plastra. Plastra nigdy nie wolno umieszczać na piersiach. Należy otworzyć palcami foliową saszetkę rozdzierając ją wzdłuż brzegu (nie wolno używać nożyczek). Należy uchwycić mocno róg plastra i wyjąć go ostrożnie z foliowej saszetki. Czasami plastry mogą przykleić się do wewnętrznej strony saszetki - należy uważać, by przypadkowo nie usunąć przezroczystej folii podczas wyjmowania plastra. Następnie, tak jak to wskazano na rysunku, należy odkleić połowę ochronnej, przezroczystej folii. Należy unikać dotykania powierzchni klejącej. Przyłożyć plaster do skóry, a następnie usunąć pozostałą połowę folii. Mocno przycisnąć plaster dłonią przez 10 sekund upewniając się, że brzegi plastra są mocno przyklejone. Plaster należy nosić przez 7 dni (jeden tydzień). W pierwszym "Dniu Zmiany Plastra" tj. "Dniu 8", należy odkleić zużyty plaster i natychmiast przykleić nowy. W drugim tygodniu ("Dzień 8") należy nakleić nowy plaster oraz ponownie w trzecim tygodniu ("Dzień 15") przez łączny okres trzech tygodni. Aby uniknąć podrażnienia skóry nie należy przyklejać nowego plastra dokładnie na to samo miejsce na skórze, w którym przyklejony był poprzedni plaster. Nie należy nosić plastra w czwartym tygodniu (od "Dnia 22 do 28"). W tym okresie powinno wystąpić krwawienie. Podczas tego tygodnia kobieta jest zabezpieczona przed zajściem w ciążę, tylko w przypadku, jeżeli w zalecanym czasie przyklei następny plaster. Następnie, kobieta powinna rozpocząć nowy czterotygodniowy cykl, przyklejając nowy plaster w normalnie przypadającym "Dniu Zmiany Plastra" tj. w następnym dniu po Dniu 28, - bez względu na to kiedy krwawienie rozpoczyna się lub kończy. Jeżeli kobieta chce zmienić swój "Dzień Zmiany Plastra" na inny powinna skontaktować się ze swoim lekarzem prowadzącym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wiem cuś o plastrach ...
WAŻNE INFORMACJE 1. Należy zmieniać plaster tego samego dnia każdego tygodnia, plaster działa przez ponad 7 dni. 2. W żadnym przypadku nie wolno dopuścić aby przerwa pomiędzy okresami stosowania plastra wynosiła więcej niż 7 dni. 3. W danym czasie może być stosowany tylko jeden plaster. 4. Należy unikać naklejania plastra na obszarach zaczerwienionej, podrażnionej lub uszkodzonej skóry. 5. By plaster prawidłowo działał musi ściśle przylegać do skóry. Plaster należy mocno docisnąć, żeby dobrze przylegał wzdłuż krawędzi. Nie należy używać kremów, olejków, płynnych pudrów, pudrów czy makijażu na skórę w miejscu, lub blisko miejsca, gdzie jest przyklejany plaster. Może to spowodować odpadnięcie plastra. 6. Nie należy przyklejać nowego plastra w tym samym miejscu skąd ostatnio usunięto plaster. Zwiększa to niebezpieczeństwo wystąpienia podrażnienia skóry. 7. Codziennie należy sprawdzać, czy plaster nie odpadł. 8. Nie należy przerywać stosowania plastrów nawet, gdy kobieta nie utrzymuje częstych kontaktów seksualnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdastar
witam uzywam evry juz dwa lata i jestem bardzo zadowolona,najlepszym dla mnie miejscem sa lopatki:) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×