Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ttttttt

Jak wywabić smród papierosów

Polecane posty

Gość ttttttt

Niedawno kupiliśmy używaną kanapę do pokoju. Jesteśmy z niej zadowoleni, poza jednym nieprzyjemnym szczegółem. Otóż jej poprzednia właścicielka paliła w mieszkaniu papierosy, poduszki, materac przesiąknęły zapachem tytoniu. My sami nie palimy i nam to przeszkadza. Narzuta, którą przykryliśmy kanapę zaraz przesiąknęła zapachem papierosów, podobnie się dzieje z ubraniami, które nieopacznie na niej położymy. Stąd moje pytanie. Czy znacie jakieś sprawdzone sposoby, środki czyszczące, które pomogłyby nam "wywabić" ten nieprzyjemny zapach, którym najwyraźniej przesiąkł materac i poduszki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze jest na 100% taki Lenor z rozpylaczem - to do rzeczy ktorych nie mozna wrzucic do pralki. Ale prawde mowiac nie wiem jak dziala, widzialam tylko ze stoi w lazience u mojej mamy. Moze sprobuj tego - nie powinien byc uciazliwy w zastosowaniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może po prostu zaatakować kanapę karcherem? Albo jakimś pienistym płynem do prania tapicerki lub dywanów? Współczuję.... Kiedyś na czas remontu w domu koleżanki, przyjęłam jej stary, stojący zegar i bujany fotel...a kolezanka i jej mama palące ostro. Te sprzęty po prostu były przesiąknięte nikotyną! Stały u mnie 3 tygodnie i EMANOWAłY dymem! Okropność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia O.
Smrod nikotyny mozna wywabic kawa naturalna.My kupilismy auto ktorego poprzedni wlasciciel palil.Rozsypalismy w samochodzie duze ilosci kawy na i pod siedzenia.Po 2 dniach nie bylo czuc nikotyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zartowałam, Madziu :) Ale wyjaśnij mi : czy kawa absorbuje (wchłania) ten smród , czy po prostu jest taka intensywna w aromacie, że go maskuje tylko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, ja bym chyba sprobowala ja baaadzo dobrze wywietrzyc, tzn. zostawic na swiezym powietrzu lu balkonie na pare dni (tylko oczywiscie uwaga na deszcz ;) ) lub wychodzac z domu robic przeciag i ja stawiac w tym przeciagu ... tez nie cierpie paprierosowego smrodu, ale moj problem jest o tyle glupi, ze sama czasem pale, szczegolnie jak tak sobie wieczorem siedzimy przy dobrym jadle i winku, wiec metody niesamowitego wietrzenia u mnie na porzadku dziennym :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Oj, wietrzenie nie pomoze:) Jestem palaczem, kiedys palilam w mieszkaniu i wszystko mi smierdzi, mimo, ze od 2 lat juz prawie pale tylko w kuchni przy otwartym oknie:o Firanki, posciel sie zmieni...ale scian nie odnowie ot tak - bo mi smierdzi dymem, nie mam kasy na razie. No i odwieczny problem tapicerki i dywanow. Ja sie za to wezme ktrogos dnia i po prostu upiore jakims Wezyrem, czy co tam noweg teraz jest w sklepach do prania tapicere. Tobie radze to samo, to jedyny sposob. Z tym Lenorem to moze byc fajna sprawa, sama sprawdze w supermarkecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem srednim palaczem, ale mieszkam z prawdziwym palaczem i powiem, ze pomaga wietrzenie, ale to trzeba miec non stop otwarte okna: w lecie mam wszystkie zawsze, w zimie tylko troche) i wiekszosc palenia musi sie odbywac do okna ;) fakt, ze wietrzenie nie zniweczy smrodu, ale doraznie pomaga. mysle, ze jak ona ma tylko kanape zasmrodzona, i dalej smrodzic nie bedzie, mozna przynajmniej czesciowo wywietrzyc smrod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może po intensywnym wietrzeniu rozpalać wonne kadzidełka? Mam koleżankę - palaczkę, która nie lubi własnego , papierosowego smrodu ( też kuriosum takie...) - w kółko wietrzy i nawannia trociczkami . Jak do niej wpadnę, to w zasadzie prawie nie czuję tego nikotynowego uderzenia po nozdrzach, tylko właśnie jakieś paczule i inne lawendy...Ale trociczki żarzą się prawie cały czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ttttttt
Dzięki za odpowiedzi :) farmerka63, kadzidełka mamy, ale nigdy wcześniej ich nie paliliśmy. Ale czy wtedy smród papierosów nie wymiesza się z zapachem kadzideł? Generalnie wolałabym, żeby kanapa nie śmierdziała niczym, nawet wymieszanymi ładnymi zapachami. Chyba na początek wypróbujemy pomysł z kawą naturalną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Acha! Są jeszcze takie rękawice z mikrowłókien - zmoczone tylko wodą i dobrze wykręcone, czyszczą świetnie tapicerkę, usuwając również smrody. Może tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
najlepiej będzie odświeżyć tapicerke. Zobacz coproponuje ta firma http://www.tapx.pl/ jest sprawdzona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Z tą kawą to serio? Jeśli dymem śmierdzi kanapa, to co - posypać ją zmieloną kawą czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze ścian na pozbycie się przykrego zapachu jedną z łatwiejszych opcji jest ozonowanie ścian, w Warszawie przeprowadzają je między innymi http://www.ozonersi.pl/ którzy zrobią Ci to po taniości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×