Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Święta Wincenta

Bielszczanki i Bielszczanie- wpisujcie się

Polecane posty

Gość moniccca78
Witam ponownie :) od dziś mój mąż zaczyna pracę w Bielsku Białej - niedługo i ja pojadę zobaczyć to miasto - czekam nieciepliwie. pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniccca78
no właśnie nie znaleźlismy ale w naszym przypadku to trudno - nie znamy miasta a co dopiero osiedli, które warte są skupienia uwagi - moze mi coś polecicie - gdzie sami szukalibyście mieszkan, które osiedle najfajniejsze ? mąż dzwonił na chwileczkę - był już kilka razy w Bielsku ( z tyt. pracy), ale nigdy z zamiarem - zamieszkania. Ciekawe co powie kiedy uda nam się porozmawiać dłuzej. ja przeglądam, znalezione w necie, zdjęcia Bielska - strasznie stary się wydaje, inny od miejsc w których mieszkałam, ale pozostaje mi wierzyć, że uda mi sie poczuć w tym mieście, jak u "siebie" bo zamierzam tam zostać na kilka-aaa- naście lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monicca 🖐️ Bielsko ma swoje stare dzielnice, to prawda ale centrum jest bardzo ladnie odnowione... Jesli chodzi o dzielnice, to zalezy, czy chcesz mieszkac blizej centrum, czy moze bardziej na uboczu ale za to \"blizej natury\"... proponuje nowe i ladne mieszkania w \"blokach\", a raczej domach blizniaczych na osiedlu Langiewicza...dobry dojazd do centrum w 10min i blisko do Straconki i do lasu, na ktory mozesz patrzec z okna mieszkania... duzo zalezy rowniez od sumy, ktora mozesz wydac na wynajem, badz tez zakup... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniccca78
Dziękuję pięknie :) jestem bardzo mile zaskoczona każdą odpowiedzią :) z pewnością sprawdzę wszystkie linki - tym bardziej, że wiele z nich widzę poraz pierwszy - mimo usilnego szukania, podobnych stron. Mam nadzieję, że i w pracy ktoś mu doradzi ciekawą lokalizację, choć sama nie wiem ... - tak ciężko znaleźć kogoś życzliwego (choć Wy jesteście "internetowym" dowodem, że ktoś taki istnieje :) ), tym bardziej że w nowej pracy ludzie bedą się bali przy nim odezwać, aniżeli służyli mu odrazu radą (minus bycia nowym szefem ). Bardzo chcielibyśmy kupić coś własnego, miejsce które da poczucie, ze bedziemy w domu a nie w hotelu. Dzwonił mąż Bielsko "o mały włos" nie przywitało go mandatem - ale miejscowi policjanci okazali się bardzo 'Łagodni" :) i skończyło się na upomnieniu - miasto bardzo mu sie podoba (... chyba, że tak tylko mówi .... żebym przestała "narzekać" z powodu przeprowadzki ?! :)) . Nie mogę doczekać się, kiedy sama je zobaczę - narazie pozostaje mi nastawić się pozytywnie :) i czekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak będziesz chciała coś wiedzieć lub po prostu pogadać to zawsze mozesz napisać, już zobaczyłaś jakie miłe jesteśmy (ja oczywiście bardziej ) A gdzie dotąd mieszkaliście? Gdzieś daleko od Bielska, że musicie ograniczyć kontakty ze znajomymi bo kilometry są przeszkodą? Macie dziecko, bo sądzę, że jak się ma potomstwo to dużo ciężej przychodzą takie decyzje ;) Ale skoro już ją podjęliście to teraz będzie łatwiej, tylko znaleźć domek i zacząć poznawać teraz już też wasze miasto :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniccca78
Do tej pory mieszkaliśmy 300 km od Bielska - ale wielu naszych znajomych jeżdzi w okolice Bielska na narty wiec jeśli nie my to przynajmniej okolice "przyciągną" ich do nas :). Dziecko mamy w wieku przedszkolnym (na szczęście) bo przeprowadzki w wieku szkolnym byłyby dramatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem,po wielu niemiłych przejściach.:( Prawdopodobnie zmienię sobie nick,bo juz sama nie wiem,ile osób w różnych formach go używa.:O Pozdrawiam🌻 Paryżanka,co u Ciebie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Marketa 🖐️ ;) Czytałam, co się stało :O Co to za łotr ci się włamał na pocztę..? Może kiedyś komuś przez pomyłkę dałaś hasło? 😭 No ale widzę, że już ochłonęłaś więc teraz możesz zacząć podnosić ilość postów na kafe :P Miłego dnia 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hellooo dziewuchy 🖐️ a co to sie stalo Marketa, ja jak zwykle o niczym nie wiem... moniccca... jesli szukasz fajnego prywatnego przedszkola, to moge dac Ci adres, bo moj bratanek jest tam szczesliwy jak nigdy... Wicia...staruszko ...🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie kompletny koszmar... mam w domu chorego chlopa i zrzedzi ile wlizie... gorzej niz dziecko... psychicznie wysiadam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wcale się nie otrząsnęłam! Komu bym miała dać hasło do poczty?Nikomu nie dawałam! Mogę przypuszczać jak to się stało i kto to zrobił. Weszłam wczoraj na topik,coś napisać,żebyście sobie nie myślały,że jestem bez kultury,że bez słowa odchodzę. Nie wiem,czy w ogóle zostanę na Kafeterii.Straciłam zaufanie do ludzi,którzy tu piszą. No,oprócz Ciebie i Paryżanki.:D Śnieg u nas sypie od wczoraj.Zima się robi na całego. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nooo ja sobie tez... musze sie na chwile ulotnic z domu... na szczescie mam spotkanie z kolezanka, to odetchne sobie troche...uffff Marketa, gdybys rzeczywiscie opuszczala Kafe, to zostan z nami w kontakcie mailowym...sympatycznie sie z Toba \"rozmawia\"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paryżanka,nie mam Twojego adresu mailowego,a swojego nie podam na forum. Miałam widoczny przy tamtym nicku i źle się to skończyło. Jakoś to będzie.....:) No,a Ty odpoczywaj i nabieraj sił,na tym spotkaniu z koleżanką.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przez jakąś jedną osobę chcesz pozbawić się przyjemności rozmowy ze mną (bo rozmowa z paryżanką przyjemna nie jest :P)? No przestań. Stało się i trudno. Jak pisała nasza noblistka- nic dwa razy się nie zdarza. Ja też już tyle ciekawostek dowiedziałam sie na swój temat, że nie dość że nie powinnam wchodzić na kafe to jeszcze chyba popełnić seppuku :O:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniccca78
no to jestem - współczuję chorego domownika - mój jak jest chory, przyjmuje to formę agonii :), choć daje radę jeszcze narzekać ... bardzo chętnie :) - poproszę o adres tego przedszkola i zgóry dziękuję przegladając stony internetowe zauważyłam, że w Bielsku są 2 galerie Sarni Stok i Sfera - która fajniejsza? wiem, że to sprawa indywidualna - ale liczę na Wasze opinie - no i które bardziej w centrum a !!!! jeszcze o basen zapytam, gdzie najczyściej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz zaczęło się budować kolejne centrum handlowe Gemini Park- też raczej w centrum. W ścisłym centrum jest Sfera, na drodze wylotowej do Katowic jest Sarni Stok, jest jeszcze Tesco po przeciwnej stronie ulicy i Auchan na drodze na Cieszyn ;) Baseny na razie dwa- jeden na Złotych Łanach drugi chyba na Karpackim. Oba nowe, mają góra dwa lata. Przyjedziesz, kupisz mapę, nas popytasz i już wszystko będziesz wiedziała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
te baseny były mi bardziej na tą chwilę potrzebne aniżeli centra handlowe - mój maż systematycznie chodzi na basen a nie ma jak opinia użytkowników takich miejsc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×