Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość cos do metaxy

poleccie mi cos greckeigo!!!

Polecane posty

Gość cos do metaxy

robie salatke grecka i nie wiem co moge jeszcze zrobic, prosze was podpowiedzcie mi, cos latwego i dobrego, z gory dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tzatziki - tarte zielone ogórki, do tego czosnek i jogurt naturalny, pyyyycha ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość greco
dodaj ser grecki Halumi (chyba tak to sie pisze), jest bardzo słony, z koziego mleka, ale pyszny! nieźle smakuje z patelni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ___________Hmmm_____________
tzatziki sa pycha zwlaszcza z baranina :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos do metaxy
lubie koty ale dlugo sie gotuja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejwid
grecki seks polecam... mmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejwid
i do metaxy pasuje ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos do metaxy
baranina? nie wiem czy u nas na osiedlu dostane, ten sos wiem pyszny ale co do niego???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos do metaxy
seks?:) z goscmi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dejwid
jak kto lubi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okokokokokokokokoko
mozesz zrobic takie z kruchego ciasta babeczki nadziewane miesem mozesz zrobic ziemniaki nadziewane serem grzybami i do tego ten sos to malo greckie ale pycha. paleczki z baraniny w papce z papryki z pomidorami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja lubie grecka muzyke
Katsimicha Girizo tis plates mu sto melon Ziogalos i Mutsatsu Perase i bora a do jedzenia: dolmades,dolmadakia,brizoles chirines. Pyszne! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos do metaxy
a jakie inne mieso? moze byc kurczak w przyprawie gyros i ten sos? do tego ta salatka grecka no i nie wiem co jeszcze??!! taka pasta tez moze byc dobra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos do metaxy
kruche babeczki- no a przepis! bardzoooo proszeeeeeeee:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cos do metaxy
i na te ziemniaczki pyszne tez poprosze!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaraz zaraz, ale tzatzyki to żadne mięcho tylko sałatka z ogórka :D BTW - ryba po grecku to wcale nie jest grecka potrawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1. Tzatziki (mozna kupic gotowe w sklepie), do tego krakersy (tylko nie takie zwykle lajkonika, tylko najlepiej wloskie, z oliwa) 2. Ewentualnie danie wymyslone przez mnie, ale jak najbardziej greckie: makaron rurki (grube) gotujemy i odsaczamy. Mieso mielone podsmazamy na patelni na oliwie z oliwek (wazne), dodajemy soli, pieprzy, oregano, sosu sojowego (inne przyprawy, jakie lubisz) i CZOSNKU oraz przecier pomidorowy. Po podsmazeniu, dodajemy makaronu, mieszamy, wrzucamy wszystko o formy odniotrwalej, posypujemy gruba warstwa sera i oregano na wierzch, zapiekamy w piekarniku, pycha! 3. Na deser oczywsicie swieze owoce (melon, arbuz, winogrona ciemne, mango, pomarancze) oraz tradycyjny grecki deser jogurt naturalny z dodatkiem miodu i orzechow, pyyycha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okokokokokokokokoko
to ciasto kruche nie mam przepisu ale znajdziesz wszedzie ma byc slone. i nadziewasz je czym chcesz. mielonym miesem podsmazonym na oliwie z cebula. moga byc grzyby. moze byc ser feta albo twarozek, moga byc warzywa co wolisz. i na co masz ochote. a ziemniaki robisz tak; przekrawasz obrane ziemniaki na polowki wydrazasz wylzka paryska albo zwykla lodeczki z tych polowek obgotowujesz przez kilka minut w osolonej wodzie na patelni podsmazasz pieczarki starte na tarce (mozesz dodac cebuli) smazysz az calkiem odparuje z nich woda nakladasz potem do tych lodeczek zasypujesz zoltym serem staryt i zapiekasz okolo 20 minut do pol godziny tak by ziemniaki byly miekkie do tego dajesz sos tzatziki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta metaxe to polecam po obiedzie, bo to w sumie prawie jak koniak ;) a do greckiego obiadu wino retsina i koniecznie jakas jagniecinka, a jak masz czas to mousaka - miod w gebie, przepisy znajdziesz na necie, ale duzo z tym roboty ;) do salatki grackiej to ja bym podala zgrilllowane w piekarniku kotleciki z jagniecego schabu z sola, pieprzem i mieta polane sosem tatziki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×