Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

*******illa

WOLONTARIAT W AFRYCE - KTOŚ BYŁ LUB BĘDZIE?

Polecane posty

Witam :) Interesuje mnie sprawa wolontariatu w Afryce...Chciałabym podejść do sprawy przykładnie i rozpocząć najpierw naukę na DI w szkole w Norwegii :) Niestety wiem że to kosztuje sporo :( Wyliczyłam że potrzeba na ten rok (6 miesiecy w szkole w Norwegii i przelot do Afryki) tak z 3500 euro :( Narazie więc lece do Irlandii żeby na to zarobić :O Wiem, że jest możliwość zmniejszenia kosztów poprzez pracę w hotelu w Norwegii (umowa z organzatorami wolontariatu) ale czy każdy może pracować? Jeśli ktoś był w Norwegii lub w Afryce z innej organizacji bardzo prosze niech się wypowie :) Bardzo mi na tym zależy bo czuję że jestem gotowa na taki wyjazd!Dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jeszcze to: Program wolontariatu misyjnego: krótkoterminowego (2-3) miesiące i długoterminowego (np. 1 rok), w krajach misyjnych gdzie pracują siostry salezjanki. Wyjazdy mogą być indywidualne i grupowe. Cele: Program wolontariatu jest propozycją dla młodzieży zaangażowanej w wolontariat socjalny we własnym środowisku oraz wolontariat misyjny według duchowości salezjańskiej. Ten kto chce wyjechać na wolontariat musi formalnie należeć do Stowarzyszenia. Dofinansowane działania: Wolontariusz ma zapewnione zakwaterowanie i wyżywienie na ustalony czas wolontariatu misyjnego oraz konkretną pracę według projektu danej wspólnoty sióstr salezjanek w krajach tzw. misyjnych. Wolontariusz musi sam zadbać o szczepienia i ubezpieczenie, sam również ponosi koszty podróży. Kto może zostać wolontariuszem: - 18 lat - udział w obozie formacyjnym - zaangażowanie w wolontariat socjalny we własnym środowisku - znajomość języka obcego - odbycie odpowiedniego przygotowania w zależności od miejsca wolontariatu -------------------------------------------------------------------------------- Kontakt Międzynarodowe Stowarzyszenie Wolontariatu VIDES ul. Kopydło 10 43-460 Wisła PL Email: wisla@cmw.waw.pl s. Halina Koćwin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miałam możliwość zamieszkania na stałe w Norwegii z rodzicami i zrezygnowałam..a teraz dowiaduje się,że istnieje taka szkoła!!:( Ja też chciałabym zostać misjonarką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyśka wszystko przed Tobą :)Ja mam 24 lata prawdopodobnie za rok rozpocznę tam naukę jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem :)więc nie przejmuj się - jeżeli naprawdę czujesz że chcesz to uda Ci sie :)Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ufff to chyba wszystko co znalazłam ;) Wolontariat Najważniejsze informacje dotyczące wolontariatu, zarówno w Polsce, jak i za granicą, opinie, porady, podstawy prawne regulujące wolontariat, szkolenia i oferty pracy dla wolontariuszy, znajdziesz m.in. na stronach: http://wolontariat.ngo.pl/labeo http://www.wolontariat.pl/ http://www.1praca.gov.pl/wolontariat.php www.youth.org.pl (Narodowa Agencja Programu \"Młodzież\") www.pah.org.pl (Polska Akcja Humanitarna) www.mojaafryka.org.pl (Fundacja Moja Afryka) www.swm.pl (Salezjański Wolontariat Misyjny) www.jedenswiat.org.pl (Stowarzyszenie Jeden Świat) www.schuman.org.pl (Polska Fundacja im. Roberta Schumana) http://maitri.diecezja.gda.pl (Ruch Solidarności z Ubogimi Trzeciego Świata MAITRI www.idealist.org (Action Without Borders) www.helpx.net/index.htm (Help Exchange) www.unv.org ; www.undp.org.pl (Program Wolontariuszy Narodów Zjednoczonych) www.vfp.org (Volunteer for Peace) www.volunteer.org.nz (The Global Volunteer Network www.ecovolunteer.org (Ecovolunteer web site)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*******illa na pewno w wolnym czasie poczytam:) kiedyś byłam wolontariuszką w hospicjum ale w pewnym momencie już nie potrafiłam patrzeć na tych wszystkich ludzi..i niestety nie wierze,ze hospicjum nie ejst \"poczekalnią na śmierć\":(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afrykankaaaa
ja mieszkam w Afryce..zupelnie nie rozumiem po co Ci szkola? nie mozesz przyjechac bezposrednio do wybranego kraju i zaczac robic to co chcesz? zadzwon do zagranicznych stowarzyszen moze bezposrednio do afrykanskich.. szkoly tu nie trzeba raczej...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie się wybieram na wolontariat w Afryce i polecam ProjectsAbroad. Od lat zajmują się wysyłaniem wolontariuszy z całego świata, w różne miejsca i z różnymi misjami. Ja akurat wybrałam ochronę środowiska w RPA i Botswanie. Niestety koszty są duże, ale warto!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×