Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

ksiondz stefan

Po co ateiści ubierają choinkę ?

Polecane posty

Gość a co zastanawiasz.............
hahahhahahhahahahahhahahahahhahahhahahahhahahahhahahahha:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, własnie ja dlatego, że ładnie wygląda. :) W końcu czy do wszystkiego trzeba dorabiać ideologię...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie to ja też chyba po to. No ale i kolacja, do kościoła nie idę chyba że do matki jadę to wtedy postoję z nią dla towarzystwa.... Zawsze jakieś dni wolne :p Ale ten szał w marketach mnei denerwuje, a te kolendy z głośników to żenada :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emalka89
u mnie w domu ubiera się choinkę, bo jest to tradycją. Nie chodze na religię, nie miałam komunii bierzmowania, chrztu. A Boże Narodzenie w moim domu to też tradycja. Z resztą jak wytłumaczyć np 7latkowi,że u niego w domu jest normalny dzięń, a w tv, radiu i szkole wszędzie choinki, dzieciaki się chwalą prezentami, a on nic nie dostał?? teraz to wszędzie sa święta...nawet już po Wszystkich świętych w supermarkecie:/ poprostu tradycja i już

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowa świecka tradycja :D Nie tylko zwyczaj ubierania choinki (który zresztą przywędrował do Polski z protestanckich Niemiec) pochodzi od pogan ;) Świeczki na grobach tez :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie no tak z nudów :D Japonia W Japonii, gdzie chrześcijanie stanowią niespełna 2 proc. społeczeństwa, Boże Narodzenie - zwane kurisumasu - obchodzone jest powszechnie, choć uważane za święto typowo amerykańskie. Dla młodych ludzi jest to święto zakochanych, pozostali spędzają je w rodzinnym gronie. Kulinarnym symbolem Bożego Narodzenia w Japonii jest kurisumasu-keiki, czyli bardzo słodki, bogato zdobiony tort z kremem. Kraje arabskie Największym importerem choinek na świecie są Zjednoczone Emiraty Arabskie. Drzewka sprowadza się głównie z Kanady i ze Szwecji. Mieszkańcy krajów islamskich aprobują Boże Narodzenie, ponieważ to święto nie jest traktowane w kategoriach konkurencyjnego obrzędu religijnego (w islamie podobną funkcję pełni święto narodzin proroka). Gwiazdka wiąże się ze standardami Zachodu, tak jak coca-cola, hamburgery czy zachodnie kosmetyki. Do Arabów przemawia też zwyczaj obdarowywania się prezentami, głęboko zakorzeniony w ich kulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewhgogovwg
noo, dla atmosfery, dla tradycji :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×