Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pirx

Szukam przepisu na pierniczki z IKEA.....................

Polecane posty

Gość pirx

Wiem, że w IKEA można kupić gotowe surowe ciasto na pierniczki. Kiedyś jadłam takie pierniczki i bardzo mi smakowały, ale nie znam przepisu na ciasto. Czy ktoś z Was wie może co wchodzi w skład takiego ciasta? Jak dotąd znalazłam przepis na szwedzkie pierniczki Pepparkakor ale nie mam pojęcia czy to te. http://kuchnia.o2.pl/przepisy/obiekt_int.php?id_p=7801 Może ktoś się orientuje w tej kwestii?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepis na pierniczki
isc do Ikea kupic pierniczki zjesc ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość erykkka gdzie jestes
Ło ludu!!!!!!!!!!!!!!!! Ten przepis jest na 500 ciasteczek!!!!!!! A z ilosci produktow to nie wynika. To chyba ilosc okruchow, nie ciasteczek:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirx
Nie mam IKEA w pobliżu, dlatego się pytam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
a bardzo dziekuje za przepis hurra to tych szukalam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuuuuuuuup
nie ma za co;) Ale czy to są te z IKEA?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
atam - czy z ikea - chyba tak - powinny mocno pachniec imbirem - a ja je potrzebuje na choinke - chce pachnaca choinke - pachnaca imbirem i pomarancza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prix przyłączam sie
do ciebie, byłam w sobote w Ikea , oczywiscie jadlam pierniczki a potem z ciezkim sercem wydałam 9 zł na ciasto gotowe , nie wiem ile sztuk z niego wyjdzie bo jeszcze nie robiłam, ale tez mam nie najbliżej do ikea i wolałabym znac przepis , zreszta na pewno byloby taniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirx
Podbiję, swięta coraz bliżej:D:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iiiiii
pepparkokor to szwedzkie pierniczki. Smakuja jak polskie tylko sa ciensze i twarde i kruche. latwo sie je robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirx
Dziękuję za odpowiedź:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odkrywca
Czy te pierniczki są twarde czy kruche? miękną po czasie, czy można nimi "rzucać"? nadają się do powieszenia na choince?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
a wlasnie zrobilamciastonapierniczki i jakies kruszace sie - co mamzrobic zeby bylo bardziej "lepkie - ciastem gladkim" ? mozna to jeszcze jakos uratowac? gdyby to bylamasaz soli to pewnie dodalabym wody - a tu????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może..........
śmietany dodaj?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
lomatkooooo faktycznie zapomnialam o smietanie!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co robicie z goździkami? Przecież są twarde. Czy mielicie je np. w elektrycznym mlynku do kawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirx
Wczoraj zrobiłam te pierniczki, ale wg tego przepisu na samym dole strony http://www.ikea.com/ms/pl_PL/about_ikea/press_room/press_release/national/przepisy_20030508.html Na razie zrobiłam z połowy składników. Oto moje spostrzeżenia, może komuś się przydadzą: 1. W tym przepisie jest za dużo wody - najpierw należy połączyć składniki, a dopiero potem po trochu wlewać wodę - ale nie tyle ile jest w przepisie! 2. Goździki - ja starłam je w moździerzu, nie mam młynka. 3. Moim zdaniem w przepisie jest za mało przypraw - zwłaszcza imbiru. 4. Pierniczki są po upieczeniu twarde - czeka je kuracja jabłkiem, bo jak na razie moczymy je w herbacie;) Myślę jednak że do świąt by zmiękły, ale my nie możemy się już doczekać. 5. Zrobiłam przez przypadek parę ciasteczek bardzo bardzo cienkich - okazało się że są najbardziej kruche. Następne takie właśnie zrobię. 6. Podsumowując - bardzo dobre, ale dopiero po zmodyfikowaniu przepisu będą doskonałe:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
1. gozdziki zmielilam w mlynku do kawy 2. to ciasto w ogolenie chce sie walkowac !!!! ratunku wiec rozplaszczam je jak umiem ale z zamiaru zrobienia dekoracji na choinke nici 3. pierwsza partia wyszla dobrze ale strasznie twarde 4. dodalam kakao zeby byly ciemniejsze 5.zwiekszylam dawke imbiru i dodalam przyprawy korzenne zapach wspanialy i smak rowniez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
przetrzymalamw lodowce czesc tej masy ciasta i dzisiaj dokanczam pierniczki - wspaniale - robie im dziurke zapalka zeby przeciagnac nitke - bo to dekoracja pyszna na choinke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Snenska
Pierniczki sa poczatkowo twarde, ale z czasem sa coraz lepsze, ja dodaje toche wiecje przypraw aby byly bardziej korzenne. Koniecznie wlozcie ciasto do lodowk, najlepiej przygotowac ciasto dzien wczesniej. Nie walkujcie ciasta zbyt cienko i nie przypalajcie ich by byly brunatne;) szwedzkie sa nieco ciemniejsze bo sprawia to syrop. Miod nie zawsze nada taka barwe i pamitajmy ze w 40stopniach traci to co jaleosze, wiec polecam miod sztuczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bidortaa
heh, najpierw zapomnialam o smietanie - ciasto juz stalo w lodowce - potem dodalam smietany - znowu wstawilam do lodowki, nie mialam czasu wiec stalo ponad dwa dni :)))) ciasteczka przepyszne - i jak mowie zeby mialy kolor ciemniejszy to dodalam kakao - acha i mam takie male foremki do wycinania w ciescie : gwiazdki, dzwonki , mikolaj, ksiezyc itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirx
Hmmmm moje nadal twarde:O Maczam je w herbacie:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyyyychotka
zrobiłam dzien przed Wigilią, dziś dorabiam następną partię..... R E W E L A C J A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pirx
Hhehe cieszę się że się przydał przepis:) Moje pierniczki w końcu zmiękły, pycha po prostu:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pyyyychotka
a mnie wyobraź sobie wyszły prawie miękkie od razu. Dzięki za przepis :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooIga
znalazłam, podbijam Chyba pora znowu powalczyc z pierniczkami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szwedzkie pierniki pepparkakor
Składniki: 30 dag miodu, 40 dag cukru, 35dag masla lub margaryny, 30 dag śmietanki kremówki, 1,5 łyżki stołowej imbiru, 1,5 kg mąki, 1,5 łyżki cynamonu, 1 łyżka goździków, 1 łyżka proszku do pieczenia. Jak przyrządzić? Wymieszać masło, miód, cukier i przyprawy. Ubić śmietankę i powoli dodawać do ciasta. Rozpuścić proszek do pieczenia w niewielkiej ilości wody i dodać do ciasta. Dokładac stopniowo mąkę, tak aby ciasto nabrało stałej konsystencji. Ciasto zawinąć w folię i odłożyć do lodówki. Następnego dnia rozwałkować, wyciąć dowolne ksztalty, ułożyć na blasze i wstawić do gorącego piekarnika. Piec w temp. 175 stopni przez 10-15 minut lub aż się zarumienią. Gotowe pierniczki można udekorować pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piekłam
piekłam ciasteczka z tego przepisu już kilka razy. Daję jednak połowę ilości składników, bo bardzo dużo wychodzi ciasteczek(podobno ok. 500). Ciasto robi się szybko ale pieczenie takiej ilości zajmuję dużo czasu. Są bardzo smaczne, najlepsze z ciasta bardzo cienko rozwałkowanego, grubsze są twarde ale też pyszne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Może tutaj mi ktoś pomoże :) Czy te pierniczki kładziemy od tak na blachę, czy uprzednio nacieramy blachę tłuszczem lub posypujemy mąką? Jak wy kobitki robiłyście? A po drugie lukier- czy lukrujemy już po wyjęciu z piekarnika i ten lukier sam sobie zastygnie czy trzeba coś z nim robić. Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ooIga
ja kładłam na natłuszczoną blachę i było ok. NIe lukrowałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×