Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość do muchomorki

jak się robi makówki

Polecane posty

Gość do muchomorki

jadłam kiedyś u zanjomej mamy i do teraz czuje ten smaczek,mniam,były takie małe,owalne ,jak cukierki,brało się je do reki,na pewno było tam masło i mak ale co jeszcze ? poprosze o przepis

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wykonanie: Składniki: 40 dkg czerstwej bułki (starszej), 50 dkg maku, litr mleka, łyżka masła, 5-6 łyżek cukru lub miodu, 2 ?y?eczki cukru waniliowego, 10 dkg łuskanych orzechów włoskich, 5 dkg migdałów, 10 dkg rodzynków, 2 ły?żki wiórków kokosowych. Mak sparzy? i zostawi? na 12 godzin, odcedzi? i zemle? w maszynce. Mleko zagotowa? z mas?em, miodem, cukrem waniliowym, doda? mak i gotowa? na ma?ym ogniu 10-15 minut ci?gle mieszaj?c. Posieka? bakalie i doda? do masy. Bułki zwilżyć w wodzie i układac warstawami z masa makowa .. Udekorowa? orzechami i wiórkami. Zamiart mleka mozna dac wody - nie ma róznicy w samku a makówki dłużej wytrzymią zamiast miodu polecam cukier- jak kto woli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dzieki ale
nie o to biega,bo te makowki ktore mam na mysli,wygladaly jak cukierki,mialy owalne ksztalty,ta pani nazywala je makowkami ale co to bylo naprawde nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
tereklooooo o to chodzi,podasz dokladnie jak to zrobic ? jeny dziekuje Ci bardzo,wreszcie :) bardzo dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
jeny dziekuje za przepis,to smak mojego dziecinstwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanieeeeeeeeeee
masło dodawać do gorącej masy ? tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tereklo dziękuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagubiona w

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grrr......grrrrr
Dziewvzyny, ile moga leżeć te makówki. chciałąbym zrobić je jakoś tak na początku przyszłego tygodnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... Robilam test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu : http://tnij.org/testosobowosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×