Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość theframboise

ROMANTYCZNA KOLACJA ... co przyrzadzic ?

Polecane posty

Gość theframboise

Hej. Macie jakies pomysly co przygotowac na romantyczna kolacje we dwoje? Cos w miare prostego bo sprzet mnie ogranicza (np brak piekarnika). :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinsia
Np. super sałatka z brokułów na ciepło - przepyszna i pożywna. 1 opakowanie brokułów ugotować na kostce rosołowej, odcedzić. 1 opakowanie makaronu kokardki ugotować na tej samej wodzie z brokułów - nabierze lepszego smaku. 1 główkę czosnku pokroić na cienkie plasterki i podsmażyć na oleju/delikatnie, żeby nie przypalić/, 1 serek błękitny /taki trójkątny, podobny do pleśniowego, ale ma faktycznie błękitnawy kolor-łatwo dostępny/ wrzucić na patelnie do czosnku, rozpuścić, 1 dużą śmietanę 18% słodką /ja daję łaciatą/ wlać do tego czosnu i sera, doprawić pieprzem i solą. Makaron i brokuły wrzucić do miski, zalać sosem z czosnkiem i wymieszać. Podawać na ciepło. Ja najpierw robię to co na patelni /głębszej/, żeby potem nie zdążyły wystygnąć brokuły i makaron. Jest naprawdę pyszne!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może i pyszne
a w każdym razie pysznie brzmi, chyba aż kiedyś wypróbuję, ale z tą romantycznością... Główka czosnku i ser pleśniowy...:o Chyba że ktoś ma inne poczucie romantyzmu;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolacja sylwesteowa
tez czegbos szukam. na peano otleciki sooje bo uwielbiamy chyba potrawka albo danie chinskie jak tam kto to zwie na fixie... i co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mmmujhgf
romantiko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kinsia
No właśnie ten czosnek... No ale tak naprawdę to po takim smażonym czosnku wcale go nie czuć :) Sprawdzone. No a poza tym przecież jest to kolacja we dwoje i rozumiem, że ten wieczór tych dwoje dalej spędzi razem... ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja propozycja to \"SAŁATA\" Składniki: sałata lodowa (główka wystarczy),2 średnie lub duże pomidory, świeży ogórek wąż, 2 lub 3 jajka, ok 30dag sera zółtego, 2 sosy sałatkowe z torebki knor lub winiary (mogą być różne,testowałam i było ok) Jeśli wasz facet lubi zjeść bardziej treściwie to polecam podsmażoną pierś z kurczaka,boczek ,bądź tuńczyk Przygotowanie: oczywiście na dwie porcje :) Najpierw ukladamy na talerzach sałatę porwaną w kawałki, potem układamy pokrojone warzywa (pomodory w ćwiartki,ogórki w grubsze plastry),następnie jajka (plastry) i cząstki czegoś treściwego :)wszystko polewamy (ale niecałym) sosem,na koniec posypujemy startym serem żółtym i polewamy resztą sosu. Ja podałam do tego grzanki,ale mogą być też bułeczki, sztućce zawinełam w serwetke,do tego obowiązkowo świece i wino. Wszystko świetnie wyszło,kolacja lekka i przyjemna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mira___
MOJE PROPOZYCJE: 1. Polędwiczki wieprzowe w sosie pieprzowym z tagiatella na podgrzybkach do tego sałata z vinegretem. Składniki: Polędwiczki sól pieprz mąka olej pieprz kolorowy smietana tłusta np. 30% tagiatella kostka rosołowa suszone grzybki Sałata: sałata lodowa pomidory cebula szalotka (czerwona) ogorek grzanki sos vinegret Przygotowanie: Polędwiczki pokroic w w plastry grubości 4 cm, popieprzyc , posolic obtoczyc w mace i wrzucic na goracy olej. Smazymy (krotko, nie nakłowamy widelcem, bo cała soczystosc miesa nam "ucieknie"). W sciereczke zawijamy pieprz kolorowy i rozbijamy młotkiem. Wrzucamy na patelnie i smazymy. Całość podlewamy wywarem z kostki rosolowej i lekko zabielamy smietana lub odrobiona maki. Tagiatelle gotujemy w wodzie osolonej lub z dodatkiem kostki rosolowej, odcedzamy gdy jest al dente. Grzybki uprzednio namoczone kroimi i wraz z cebulka podsmazamy.Dodajemy tagiatelle na patelnie mieszamy i dodajemy troche smietany. Calość wymieszana nakładamy na talerz obok poledwiczek. Na oddzielnym talerzu podajemy sałate z pomidorami , cebula , grzankami i ogorkiem polane sosem vinegret. Swiece, wino i gotowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mira___
JESZCZE JEDNA PROPOZYCJA: Fajitas: Składniki: piers z kurczaka limonka lub cytryna papryka w proszku czosnek olej sałata (lodowa ale moze być tez inna ) pomidor bazylia ( w torebce) placki pszenne tortilla do kupienia http://www.delecta.pl/16288.xml?doc_id=10936 sos albo pomidorowo paprykowo albo a la tzatzyki: PRZYGOTOWANIE: Mięsko drobno kroimy i wrzucamy do zalewy . Zalewa -do miseczki wlej troche oleju, soku z limonki , pieprz , czosnek i papryke w proszku. Miesko z zalewy (moze w niej polezec chwile ) wrzucamy na patelnie i smazymy az bedzie takie ladnie podpieczone. To by bylo na tyle gotowania ;) Wczesniej przygotuj sobie na talerzyku pomidorki drobno pokrojone wymieszane z bazylia. Na oddzielnym talerzu salate drobno pokrojona. A miesko wrzuc do jeszcze innej miseczki . Wszystko stawiasz na stole. I teraz sprawa sosu. Jaki wolisz. Pierwszy robimy tak: papryke podsmazamy i dodajemy pomidory z puszki bez skorki smazymy troche doprawiamy wg. uznania. - bazylia oregano moze byc czosnek i tak przygotowany sos dajemy do kolejnej miseczki. Natomiast drugi sos robimy z majonezmu i jogurtu naturalnego oraz ogorka startego na tarce (ogorek swiezy ze skorka), dodajemy ziola prowansalskie i mozna posolic i gotowe. Jesli chodzi o placki na patelni teflonowej bardzo krotko dosłownie kilka sekund ogrzewamy je z jednej i drugiej strony. Podczas posikku sami sobie nakładacie na placka to co chcecie. Proponuje troche salaty, pomidorow , mieska i sosu i składamy na pół. Pyszne jedzonko!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kolachja sylwestreowa
danie chinskie na fixie knora uwielbiam tosty kotleciki sojowe pozatym chrupki ptasie mlreczko szampan owoce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mira___
Ja bardzo czesto swojemu chłopakowi takie rzeczy gotuje. Mężem jeszcze nie jest ale planujemy ślub.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×