Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

michas74

Starachowice

Polecane posty

Powiem tak... Planuję przeprowadzić się do Starachowic. Powiedzcie, czy jest szansa na jakąś w miarę konkretną pracę w tym mieście?? Konkretną znaczy taką, za którą stać by mnie było na wynajem mieszkania i utrzymanie na, powiedzmy średnim poziomie?? Jesli coś wiecie na ten temat dajcie zanć... Lub jakiś namiar na ew. pracodawcę. W zasadzie mogę robić wszystko. Pozdrawiam Michas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mij chlopak pochodzi se Starachowic. Szczerze-to nie polecam tego miasta. Z praca chyba nie za bardzo. Z tego co wiem to bardzo szaro i nudno tam jest. Miasto raczej sie nie rozwija, wszyscy wyjezdzaja za granice. Ale decyzja nalezy do Ciebie. Moze do mafii sie zalapiesz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki:) Mnie się tam nawet podoba;) Boje się tylko o jakaś konkretną pracę. Wiem, że strasznie dużo ludzi stamtąd wyjechało, ale skąd teraz nie wyjeżdżają?? I daj spokój.... jaka tam mafia jest??;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszczuch taki jeden
mnie też kręci pomysł przeniesienia się do jakiegoś mniejszego miasta, najlepiej w małopolsce ( sam jestem z Warszawy). Mieszkania podobno dużo tańsze i życie bez tego pośpiechu. tylko właśnie czy jest praca... może wypowiedzą się mieszkańcy małych miast jak się tam naprawdę żyje na tej tzw. prowincji (w pozytywnym znaczeniu tego słowa ;) ) do autora ----> czemu akurat do starachowic? ile masz lat i gdie obecnie mieszkasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam 32 lata (jak w nicku);) miwszkam tak jak Ty w Warszawie;) i tak jak Tobie już mam dośc tego biegu ciągłego... Chyba się starzeję:D:D:D:D:D A do Starachowic bo.... co to kobieta potrafi z facetem zrobić!!!:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w mniejszych miastach
tym bardziej nie ma pracy a w swietokrzyskim czy podkarpackim to duze bezrobocie i male szanse na prace zwlaszcza lepiej platna ja pochodze z tego regionu ale studiowalam we wrocławiu i tu zostalam po studiach bo tu mam prace a w moim regione szukalam 4 miesiace i nic nie znalazlam!! nawet stazu z UP nie znalazlam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszczuch taki jeden
no niestety Warszawa to się wydaje właśnie ludziom z małych miast takim eldorado, a tu jest straszna presja i gonitwa+ taka betonowa pustynia... a może napisałby ktoś kto się juz przeprowadził do takiego małego miadta... ryneczek, niska zabudowa, bliskość lasu... ech rozmarzyłem się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Otóż to!! A tu wcale nie jest tak słodko. Na początku, jak ktoś zmienia coś w życiu, chce coś osiagnąć to sie zachłyśnie tym naszym miastem... ale jak tu się \"walczy\" od urodzenia to widzi się, że wcale nie jest tak superowo;) i z czasem chce się od tego odpocząć. w mniejszych----> to mnie nie pocieszyłaś. Ale z drugiej strony.. ja się nie boję żadnej pracy. Jak będzie trzeba to i na budowe pójdę. Szczerzxe mówiąc w czasach kiedy musiałem wynajmować w starachowicach pookoje gościnne, to wcale nie było tak łatwo o tani, dobry nocleg tam. Wiem, że dużo ludzi stamtąd wyjechało, wiec moze sytuacja się poprawiła nieco?? Dawno szukałaś pracy w swoim mieście??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w mniejszych miastach
jakies pół roku temu szukalam pracy biurowej bo mam wyzsze wyksztalcenie ale sprobuj moze akurat tobie sie uda!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm.... Ja naprawdę jestem gotów złapać każdą pracę, jaka się zdarzy, byleby za odpowiednie pieniądze. Wiem, że nie zarobię kokosów, ale i życie jest tam sporo tańsze niż w Warszawie. Chyba opłaci mi się ryzyko... Tym bardziej, że ktoś tam na mnie czeka... To jest chyyba największy \"motywator\" dla mnie. Podobno jak się szuka, to się znajdzie;) Poczekamy, może ktoś coś będzie wiedział o jakiejś robótce w tych okolicach.... Chociaż z drugiej strony to obawiam się trochę... W końcu nas, Warszawiaków nie lubia za bardzo w innych częściach kraju:( .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszczuch taki jeden
no, to opluluismy tą naszą "kochaną" Warszawę od siedmiu boleści. Ale niech mieszkańcy mniejszych miast się w końcu wypowiedzą i napiszą więcej niz parę zdań jak wygląda zycie w ich mieście. Nie wstydźcie się ludziska waszych " małych ojczyzn" widzicie - my warszawiacy potrafimy wam zazdrościć tej prowincji ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszczuch taki jeden
ja słyszałem, że w mniejszych miastach to dobrzemieć jakiś własny interes typu sklep czy inną firmę. zresztą tam chyba łatwiej o pomysł na biznes i wejście na rynek, bo nie ma takiej konkurencji jak w wawie i łatwiej chyba zaistnieć. tak mi się przynajmniej wydaje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszczuch taki jeden
do autora----> wcale się nie dziwię, że nas nie lubią :( bo jak tu można lubieć, sami przecież nie lubimy Warszawy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszczuch może i masz rację?? Sami \"oplulismy\" nasze miasto:D Ale, jak to mówią \"nie zna życia, kto nie służył w Marynarce...\";) W naszym przypadku, to jest chyba ten opisywany przez socjologów \"pęd do emigracji\":D:D:D:D:D I chociaż bywało się za granicą i robiło tam różne rzeczy, to jakoś mi się nie chce na stałe opuszczać tego naszego grajdołka:D:D:D Ale powiem Ci, tak z własnych obserwacji, że naprawdę na \"prowincji\" tak zwanej lepiej się wiedzie ludziom z własnym biznesem... Może to jest też kwestia podejścia do sprawy. Czasem wydaje mi się, że tacy ludzie mają większy szacunek do pieniądza. Im mimo wszystko trochę ciężej przychodziło zarabianie tego \"pierwszego miliona\", niż ludziom z wielkich miast... Taka refleksja, na koniec zmiany:D Uciekam na dzisiaj, ale piszcie, tak jak mówi mieszczuch, jak to jest naprawdę... Może się nauczę czegoś mądrego przed przeprowadzką??;) Pozdrawiam i dobrej nocy!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszczuch taki jeden
michas72-----> ale ja jestem pierwszy w kolejce do plucia na Warszawę :)) jeśli chodzi o biznes w małych miastach, to mnie się wydaje, że ludzie tam mieszkający są jacyś tacy bardziej przedsiębiorczy od społeczności wielkomiejskich, bo jak sami się nie zorganizują, to nikt ich nie wyręczy (chodzi o brak tak potężnego rynku pracy jak w Wawie). Nie wiem czy mam rację, więc dlatego nadal czekam na wpisy od ludzi z małych miast. Idę spać, ale juro będę tu wypisywał moje dalsze przemyślenia ;) Aha i niech koniecznie któs napisze jak wyglądają koszty życia w małym mieście - czy to prawda czy to mit, że jest duzo taniej niz w wawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszczuch taki jeden
aha, jeszcze jedno michas74: może to okrutne co napiszę, ale ja o Warszawie nie potrafię powiedzieć "moje miasto" :o , bo tu jest wszystko obce, nie ma tzw. "małej ojczyzny" :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Starachowice to moje miasto nad Kamienną...\"- tak zaczyna śpiewać mój ojciec, gdy zaczyna być widać Starachowickie zabudowania i pagórki :D:D z drogi dojazdowej:D, az sie lezka kreci , wokol, na pewno sa to ladne tereny, moze troche nie odpowiada mi ogolna zapyzialosc i dulszczyzna tutejszych mieszkancow, A moze lepiej Kielce czy Ostrowiec Swietokrzyski?-nadal ten sam region Polski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo halo
halo tu starachowice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo halo
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość halo halo
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tech
halooo jest ktoś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×