Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

helikopter

Pod koniec stycznia oplaca sie wyjechac do Irlandii ??

Polecane posty

Witam , 23 stycznia lece do irlandii i zastanawia mnie jeden fakt ze wszyscy mowia ze styczen luty to najgorszy okres jezeli chodzi o prace.. ale ja nie chce jechac tylko sezonowo ale na stale.. czy to w ogole jest prawda z ta praca? mi sie raczej wydaje ze zalezy jakie miasto itp. wiadomo ze w sezonie jest wieksze zapotrzebowanie ciepolo itd. jak myslicie ? a z reszta z ta pracą to tez albo po znajomosci albo głownie przypadek .. wypowiedzcie sie jestem bardzo ciekawa jak to jest w tym okresie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysle,ze masz racje;) to roznie bywa ;) Nie martw sie i nie sluchaj opinii ludzi kazdy gada inaczej;) Pamietam jak kiedys siedzialm w kafejce i slyszalm takiego Polaka-starucha;) jak odradzal przyjadu jakiemus swojemu kumplowi zaczal gadac,ze stary nie warto tutaj przyjedzac,bo trzeba znac dobrze angielski,a jak wychodzil to nawet nie zrozumial co koles do niego mowil.A powiedzial prosta rzecz Z KTOREGO OKIENKA KORZYSTAL,tak wiec widzisz sama nie ma co sluchac tylko probowac...;)Napisze jeszcze;)Ja mieszkam w Dublinie;),wiec potem Ci jeszcze napisze wiecej infornmacji ;) pewnie pod wieczor napisze;)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afro
a moim zdaniem wlasnie zima jest ciezej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mialam napisac wczoraj wieczorkiem,ale..;) No,wiec mysle,ze zima to gorszy okresjak kazdy inny ;) ,ale wydaje mi sie,ze to kwestia szczescia.Ja przyjechalam wiosna i tez nie bylo kolorowo a jestem juz 9miesiac ;) i mam prace ;)Caly czas Nie sluchaj innych na forum kreci sie sporo burakow ktorzy chca Ci dac dobre rady ;) A tak naprawde nie maja pojecia o niczym ;) JA UWAZAM,ZE W ZYCIU TRZEBA PROBOWAC!!! ;) Powiem szczerze,ze z doswiadczenia znajomych najgorszy okres to...Lato ;( STUDENCI sie zjerzdzaja ;) i NAPRAWDE wierz mi nie jest kolorowo ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze,ze zalezy do jakiego miasta chcesz jechac;)Jesli chcesz cos naprawde wiedziec konkretnie to napisz mi e-maila - frogi5@interia.pl Napisz gdzie chcesz przyjechac jesli do Dublina to moge napewno Ci cos poradzic ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afro
Hm, zgadzam sie z Agula ze wszystko zalezy od...szczescia chyba! musisz poprostu sprobowac! zastanawiam sie tylko skad wiesz ze chcesz wyjechac na stale....byles tu juz? pytam bo ja tu jestemi wyjezdzajac nie wiedzialam na ile jade....wszystko zalezy jak tu bedzie i jak Ci sie spodoba....moi znajomi twierdzili ze jada na zawsze a teraz juz roznie mowia, jedni na zawsze a drudzy juz na 2 - 3 lata i wrocic chca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam mam pytanko do Aguli:) czy korzystalas juz tam w Dablinie z uslug medycznych , jesli tak to moze opowiedz jakie sa twoje wrazenia moj maz w polowie stycznia wybiera sie tam do pracy jako lekarz ale ze tu w pracy ma fajna atmoswere to nie pali sie zbytnio wiesz cos moze jak tam sie zyje lekarzom ? jesli nie z doswiadczenia, to choc z opserwacjii jesli nie chcesz pisac tu na forum ,to prosze o mejla bede wdzieczna:elzunia70@o2.pl 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Airin
Moim zdaniem kazdy m-c na znalezienie pracy w Irlandii moze byc dobry i wcale nie uwazam, ze w sezonie jest latwiej. Jest tu wtedy nawal studentow, ktorzy oblegaja wszystkie wolne miejsca pracy (z reguly maja pierwszenstwo przed innymi ze wzgledu na wyksztalcenie i bardzo dobra znajomosc jezyka). Ja jestem juz tu poltora roku. Prace znalazlam od razu po przylocie a i moi znajomi, ktorzy tu przylecieli nie mieli z tym problemow, choc rzeczywiscie latwiej jest dzieki znajomosciom... A propo sluzby zdrowia i w ogole lekarzy. Jestem obecnie w 8-mym miesiacu ciazy i oddalabym wiele za opieke medyczna w jezyku polskim. Tzn. nie narzekam, bo irlandcy lekarze i pielegniarki sa przemili i bardzo empatyczni, ale w tak waznej sprawie jak ciaza czy zdrowie nie ma to jak rozmowa w ojczystym jezyku. Wiem, ze powstalo tu niedawno Stowarzyszenie Lekarzy Polskich (maja swoja strone internetowa), ale wciaz jest tu ich malo, a nas, Polakow, ktorzy marza o pelnej polskiej obsludze medycznej jest tu zatrzesienie :-) I maja rece pelne roboty. Wiec lekarze, przyjezdzajcie!!! Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Airin
Agula, ja tez jestem w Dublinie :-) Moze nawiazemy kontakt? Jak Ci tu jest? Ja jestem bardzo zadowolona: mieszkam z mezem, jestem w ciazy i wcale nie spieszy mi sie do Polski :-) Moge odezwac sie do Ciebie na maila? a moze masz gg? Pozdrawiam Cie bardzo mocno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afro
ja tez jestem w Dublinie i tez jestem zadowolona ale gdy szukalam pracy tak poprostu - to bylo ciezko - dopiero po znajomosci dostalam...teraz trzeba pamietac ojednym - to nie to samo co 3-4 lata temu - wtedy bylo prosciej o prace-teraz tych ktorzy znaja bardzo dobrze angielski jest zatrzesienie wiec konkurencja jest juz ogromna i naprawde warto inwestowac w jezyk!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×