Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

amaalka

szybkie ciasto ala francuskie??pomóżcie mi

Polecane posty

słyszałam ostatnio o przepisie na ciasto np na paszteciki: do przesianej mąki dodać starte na dużych oczkach masło (wcześniej bardzo schłodzone), delikatnie wymieszac, żeby masło sie nie posklejało i zalać to piwem...i podobno wychodzi super ciasto, a przez te wiorki masla robią sie warstwy...czy myslicie, że z takich składników może wyjsc ciasto?? pomózcie, proszę, moze ktos słyszał o podobnym przepisie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cze-ewa
Cześć dziewczyny - francuskie robi się trudno ale w sklepach typu plus, biedronka są gotowe plastry tego ciasta. Zajdź do sklepu i kup - tak Ci radzi doświadczona gospodyni domowa :-) :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tereklo - szklanka masła? Czyli jak - rozpuszczasz masło? ciekawy przepis :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam sprawdzony przepis na ciasto do pasztecików: 1\\2kg.twarogu-zmielonego 1\\2 kg.palmy sól,szczypta gałki muszkatałowej mąki tyle aby ciasto miało konsystencję ciasta pierogowego jest to ciasto pół francuskie,paszteciki rewelacyjne,też przed pieczeniem posmarowac rozmaconym jajkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzięki za przepisy!! tamten usłyszany przeze mnie chyba jest zbyt prosty, żeby mogło coś z tego wyjść, ale chyba kiedyś skuszę sie go wyprobować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to daj znać jak wyszło, bo ja też lubię takie proste przepisy ;) aha i proporcje dokładniejsze jak dasz radę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak już zrobie to napewno dam znać, ale z proporcjami to pewnie będzie \"na oko\". straszną mam ochote to wypróbować, ale ostatnio na wszystko brakuje mi czasu, chyba nie umiem się dobrze zorganizować :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wieruszka
zahir Czy to ciasto,na które podałas przepis mozna faszerować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
próbowałam ostatnio zrobić to \"ciasto\" przy okazji uzywania piekarnika. Wyglądało to tak; wzięłam kawałeczek masła (potrzymalam pare min w zamrazarce), starłam na grunych oczkach na tarce, zasypałam mąką, delikatnie wymieszałam żeby sie nie posklejalo i dolalam troche piwa...zrobila sie \"klucha\" podobna do ciasta pierogowego. polaczylam wszystko razem, reka ulepilam placuszek i do pieca. wiecie, ze to nawet mialo dobry smak, taki maslany, tylko bylo zbyt kruche. Wydaje mi sie , ze powinno sie to troche rozwalkowac jezeli sie chce zrobic z tego paszteciki. Takze w smaku mniam, ale co do proporcji to wszystko na oko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja sobie znowu odnalazłam ten temat i może dziś spróbuje coś z tego zrobic, ale już na większą skalę :) głodna jestem i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×