Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość oki doki

kto tu ma sklep i się boi kontroli skarbówki?

Polecane posty

Gość oki doki

😭 jak to wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
wchodzę do sklepu pytam o właściciela (lub osobę upoważnioną np. pełnomocnika) okazuję legitymację służbową, daję do podpisania upoważnienie, proszę o dokumenty które mnie interesują - - - i rozpoczynam kontrolę podatkową :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie to mogą być dokumenty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszystkie dokumenty jakie posiada firma. Jeśli jesteś na książce przychodów to właśnie ta książka, oba rejestry VAT, deklaracje VAT, inwentaryzacja ostatnia, rolki z kasy fiskalnej itp. Wszystko co dotyczy działalności firmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odpowiadam na pytanie
ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No nie wiem...
Wchodzą do sklepu, udają klientów. Łażą, dotykają towaru, przyglądają się Tobie, klientom, w końcu jeśli jesteś właścicielem, każą zamknąć sklep. Klienci wychodzą, Ty zdenerwowana czujesz się jak półprzestępca. W czasie kontroli nawet herbaty nie dadzą sobie zrobić (łapówka?) tylko z wielką powagą pracują jakby szukali bkoni jądrowej. :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
do no nie wiem - nikt nie ma prawa kazać zamknąć Ci sklepu, przyglądamy się jeżeli idziemy na kontrolę dotyczącą kas fiskalnych (tzn. czy towar jest ewidencjonowany na kasie i czy wydawane są paragony). A zdenerwowaie jest chyba rzeczą normalną - ja jak idę do np. starostwa i załatwiam sobie jakieś dokumenty (prawo jazdy ostatnio) to też czuję się jak półprzestępca, a mnie przy okazji traktują jak debila. a co do herbaty, to nawet nie masz pojęcia, jak często niewinna herbata w skardze albo zastrzeżeniach do protokołu zamienia się w hektolitry napojów, tony posiłków i łapówek właśnie:( . Wiem, że punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia, ale próbuję tylko powiedzieć, że kontrolujący (a przynajmniej ich większa część :) to naprawdę mili ludzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mam pytanie do kontroli
chodzicie przez cały styczeń?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
przez cały rok :) ja pracuję w referacie kontroli, czyli robię tylko i wyłącznie kontrole i tak jest w większości urzędów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak to jest w sensie
przynależności do urzędu danej dzielnicy w dużym mieście? tylko urząd pod który podlegam ma prawo mnie skontrolować? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
Jeżeli chodzi o podatki to generalnie tylko urząd, pod który podlegasz (zasięg terytorialny urzędu jest zawsze na stronie izby skarbowej w Twoim województwie bądź stronie Twojego urzędu skarbowego), ale istnieje jeszcze Urząd Kontroli Skarbowej. Mówię szczerze, że oni są bardziej upierdliwi i kontrolują dłuższe okresy czasu (np. 2 lata) i robią kompleksówki (czyli PIT, CIT i VAT w jednym), ale oni zwykle chodzą na większe podmioty, albo takie, które dużo kombinują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jakie jest prawdopodobieństw
że skontrolują mi sklepik jeśli płacę wszystko w terminie i nie zadzieram z urzędem? strasznie bym się bała takiej kontroli... czy to prawda że się zmieniły praepisy i przy kontroli nie muisi być obecny właściciel?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upa upa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kawon
Właśnie jestem po takiej kontroli ,na początku była chwila zdenerwowania i niepewnosci,ale po podaniu na czym kontrola polegać będzie poszło nawet miło.Panie po sprawdzeniu księgi PiR oraz ostatniego remanentu porozmawiała jak idzie biznes i życzyła pomyslnosci w nowym roku . Nie demonizujmy skarbówki jak masz w miarę w porządku dokumenty to będzie ok .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
w pewnych przypadkach zawsze można było rozpocząć kontrolę bez właściciela (ale to już trochę więcej tłumaczenia - odsyłam do ustawy Ordynacja podatkowa tam jest wszystko dokładnie opisane), a jeżeli płaci się podatki w terminie, odpowiada na wezwania urzędu (np. o skorygowanie deklaracji), wykazuje się w miarę normalne obroty i nie wykazuje się straty, to prawdopodobieństwo kontroli nie jest takie duże, ale zawsze niestety możliwe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak wygląda
kontrola osób fiz. prowadzących własną dział. gosp. - siedziba mieszkanie? dokumenty wszelkie w biurze rachunkowym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
Kontrolę przeprowdza się: w siedzibie firmy, miejscu prowadzenia działalności bądź w miejscu przechowywania ksiąg (dokumentów)+ kilka innych wyjątków :) jeszcze raz odsyłam do ustawy Ordynacja podatkowa z dnia 29 sierpnia 1997

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a jak wygląda
zlituj się, przeciętny człowiek nie jest w stanie przeczytać ustawy do końca, że nie wspomnę o jej zrozumieniu :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
sorki :( , to takie moje zboczenie zawodowe, teraz mi się przypomniało, że i ja ustaw uczyłam się czytać ze zrozumieniem około pół roku, a więc jeżeli masz dokumenty w biurze i biuro jest upoważnione do reprezentowania Ciebie, to kontrola odbywa się najczęściej w biurze rachunkowym, jeżeli nie masz biura, albo ktoś nieoficjalnie CI pomaga (albo sam robisz papiery), to kontrola odbywa się w siedzibie (czyli u Ciebie w domu), ale może jeszcze być tak, iż piszesz oświadczenie, że nie można u Ciebie przeprowadzić kontroli, bo to zakłócałoby pracę firmy i prosisz aby kontrolę przeprowadzić w urzędzie skarbowym, też jest to możliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
albo w iejscu prowadzenia działalności gospodarczej może być jeszcze kontrola, np. w sklepie na zapleczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o no właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kontrola
w 99,99% przypadkach pokazujemy legitymacje służbowe, a potem upoważnienie do kontroli (czyli dokument na którym są nasze nazwiska, zakres kontroli - CIT PIT VAT, okres jaki kontrola obejmuje i pieczątkę i podpis Naczelnka Urzędu), które podatnik musi podpisać. Można także tylko pokazać legitymację służbową (w szczególnych przypadkach, ale bardzo żadkich), ale też w ciągu 3 dni trzeba doręczyć podatnikowi upoważnienie do kontroli. Aha i jeszcze z tego co wiem, to Urząd Kontroli Skarbowej chodzi na tzw. kasy fiskalne, np. wchodzą do sklepu, kupują długopis, a sprzedawca nie nabija tego na kasę (albo nie wydaje paragonu), wtedy pokazują legitywacje i na miejscu wlepiają mandat :) i nie kontrolują nic innego. Mam nadzieję, że nie zagmatwałam za bardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam mam własnie kontrolę skarbową. Prowadzę firmę ale kontrla odbywa sie w urzędzie skarbowym tam własnie sprawdzaja nasze dokumenty ale pan umowił sie ze mną na dodtakową kontrolę w sklepie . Nie mam pojecia dlaczego przeciesz dokumenty wszystkie mają u siebie , nie mam pojęcia co jeszcze może być kontrolowane ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×