Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pomarancza czerwona

staż urzędniczy w Sądzie?

Polecane posty

Gość pomarancza czerwona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarancza czerwona
witam! mam pytanie- wie ktos moze kiedy rozpoczynaja sie staze urzednicze w Sadzie? czy jest to jakis konkretny termin czy roznie z tym bywa? chodzi mi konkretnie o Kraków pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarancza czerwona
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaineteresowana
chyba nie jest latwo dostac sie na taki staz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Urzędnik
Nie ma konkretnego terminu rozpoczęcia stażów urzędniczych w sądzie. Przyjmują nowych pracowników, jak są potrzebni, a nie np. w konkretnym miesiącu roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomarancza czerwona
dzieki urzedniku za odpowiedz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tez planuje
up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doth_s
Jeśli chodzi o staże w naszym sądzie, to nie słyszałam. Po prostu przyjmuja pracowników. Etaty przychodzą zazwyczaj pod koniec stycznia. Do Okręgowego tylko z wyższym wykształceniem. P.S. Pracuję tu już 6 lat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jedny tam
doth_s a czy mozna spytac co nalezy do obowiazkow referenta stazysty? bardzo jestem ciekawy, jezeli mozesz to prosze napisz pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jedny tam
mialo byc taki jeden tam :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doth_s
W zasadzie referent stażysta robi wszystko to, co robią ludzie na Wydziale lub Oddziale do którego został przyjety (np. protokołują na rozprawach). Stażysta to osoba, która w Sądzie przechodzi wewnętrzne szkolenie urzędnicze, polegające na tym, że uczestnich chodzi na wykłady i po różnych wydziałach, żeby poznać pracę w każdym rodzaju wydziału (gospodarcze, karne, cywilne, rodzinne, rejestrowe). Szkolenie kończy sie egzaminem i taki referento zostaje urzędnikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden tam
dziekuje bardzo za odpowiedz! taki egzamin to sprawdzenie wiedzy stazysty o funkcionowaniu Sądu, przepisach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden tam
ach i jeszce jedno- staz trwa rok i egzamin jest po roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doth_s
Tak. Połowę pytań przygotowuje komisja, w zasadzie chodzi głównie o organizacje wymiaru sprawiedliwości ogólnie. Druga część pytań najczęściej jest przygotowywana przez bezpośredniego przełożonego (np. jeśli pracujesz na Wydziale, to pytania przygotowuje Kierownik Sekretariatu bądź Przewodniczący Wydziału).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doth_s
Tak, staż trwa około roku, wyklady zazwyczaj raz w tygodniu... chociaż mój staż trwał około 8 miesięcy. Potem egzamin. Po zdanym egzaminie zazwyczaj dostaje sie podwyżkę. Tak jest u nas w Sądzie, nie wiem czy to reguła we wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden tam
jeszce raz BARDZO dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam serdecznie:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doth_s
proszę bardzo, mam nadzieję, że trochę rozjaśniłam sprawę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden tam
nawet bardzo:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doth_s
Zamierzasz skorzystać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taki jeden tam
tak:) tylko nie wiem na ile mi sie to uda- jestem z duzego miasta....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akle
niewiem co robić byłam w sądzie chciałam złożyć dokumenty, na staż powiedzieli mi że oni wszystko załatwiają przez UP. Dzisjaj byłam w UP a tam mi powiedzieli że jeżeli są jakies staże w sądzie to już z góry do UP dostają listę osób które mają na ten staż się zakwalifikować. niewiem co o tym myśleć co byście zrobili na moim miejscu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akle pójdź do kadrowej i po prostu zostaw dokumenty, w podaniu napisz, że chodzi ci o staż. Nie dyskutuj z nią, jak taka z niej baba, bądź twarda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akle
spróbuję jeszcze raz w sądzie zobacze co mi powiedzą tym razem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dina00
Czy jest jakiś wzór podania o staż urzędniczy w Sądzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość meg0902
na czym polega staż urzędniczy w prokuraturze?? takie samo szkolenie jak w sądzie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja przeszlam 3 etapy na stazyste referenta: 1. selekcja cv 2. egzamin z pisania( predkośc i błedy) 1,5 str podaniowej czas to 20 minut. 3. egzamin pisemny 10 minut – 12 pytan. z wiedzy na temat wyimaru sprawiedliwosci i krótka rozmowa. efekt: 20 pkt. na / 21pnkt. i przyjeta dziewczyna która jako jedyna ze wszystkich miala mgr. choc wymagany był licencjat. a pkt 19 zdobyła. nigdy nie wierzyłam ze w takich instytucjach tylko po znajomosci mozna dostac prace. teraz zmianiam zdanie i jestem tego pewna nigdy wiecj aplikacji do budżetówki szkoda czasu!!! Bo mo co ogłaszają ze ptrzebny licencjat jak zatrudnija dziewczyna z mgr. I przy kazdym etapie zawsze mijała przypadkiem różnych pracowników Sądu, i tylko czesc czesc dodatkowo nawet nie kryła dobrej znajomosci z jedna z babek rekrutujacych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sabina113
Proszę pomóżcie, ja z 2 dni staje do drugiego etapu konkursu na staż w SR. Nie wiem czego mam oczekiwać w tym etapie, muszę przyznac że pisanie nie idzie mi najlepiej. Czy słyszeliście jakie sa inne mozliwości sprawdzenia umiejętności praktycznych w teg typu egz.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×