Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość usłyszałm coś takiego

emerytura

Polecane posty

Gość usłyszałm coś takiego

Dwa dni temu usłyszałam od znajomego który pracuje w Anglii,a dokładnie w Bristol,że po 5 przepracowanych latach dostanie najniższą emeryture,nie miałam czasu go dopytać,ale jak na mój rozum to nie możliwe.Może ktoś coś wie na ten temat więcej i zdradzi jak to jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość usłyszałm coś takiego
nikt nic nie wie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pewnie po 5 latach pracy
ale w wieku 65 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja_27
też słyszałam, że pracując 5 lat w UK można dostać tutejszą najższą emeryturę, ale dopiero jak się osiągnie wiek emerytalny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afro
W ogole nie rozumiem skad watpliwosci- przeciez to oczywiste ze EMERYTURE otrzymujemy w wieku emerytalnym!!! anie przepracowujac 5 lat-gdyby tak bylo 3/4 anglii siedzialoby na d....! naprawde nie uzywacie szarych komorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kisza
Ale czy to znaczy ze np przepracuje 5 lat a pozniej wroce do kraju to po latach bede mogla sie ubiegac o te emeryture?? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość afro
pracujesz w Anglii 5 lat, potem wyjezdzasz -pracujesz i placisz skladki w Polsce! wiec po 30 latach zechce Ci sie wrocic do angli i myslisz ze ktos da Ci emeryturke w funtach i po stawkach angielskich?? chyba zartujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja pracuje i zajmuje sie liczeniem emerytur w Anglii. Emeruture zaczynasz gromadzic od pierwszego roku w ktorym zaczynasz parcowac w danej firmie. Natomiast wybrac ja mozesz dopiero po osoagnieciu wieku emerytalnego. W niektorych funduszach jest to wiek 60 a w innych 65 lat. Czasem zdaza sie ze wartosc podstawowej emerytury mozesz przetransferowac na fundusz kraju do ktorego powracasz- ale raczej dotyczy to funduszy emerytalnych prywatnych niz panstwowych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 6666666666666666666644444444
wwwwwwwwwwwwwww

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Polka w Holandii
ja wlasnie niedawno dzownilam do ING w Polsce i nie jest mozliwy poki co transfer z funduszu zagranicznego do Polski. podobno ok 2012 roku ma wejsc jakas ustawa i dopiero wtedy to bedzie mozliwe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aglika

Fajna sprawa, szkoda, że w Polsce tak nie ma, bo może wtedy załapałabym się na jakąś emeryturę. Teraz myślę o inwestowaniu na emeryturę w tfi https://www.esaliens.pl/ Może to się sprawdzi, bo na emeryturę z zus nie ma co liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×