Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość justaaaaaaaaaa

moge isc na solarium ale ........

Polecane posty

Gość justaaaaaaaaaa

takie tylko na twarz i dekolt??? jestem w 27 tygodniu ciąży i jestem okropnie blada na twarzy a w moim miescie jest takie solarium tylko na twarz i dekolt i m sie wydaje ze chyba nie ma zadnych przeciwskazan bo chyba brzuch mi sie od tego nie przegrzeje a wy co o tym sadzicie??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale żeby przez całą ciąże
możesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość brak mi słow na
jestes blada? to idz do lekarza moze zbadaj morfologie a nie solarium ile ty masz lat ze takimi kategoriami myslisz nie.......wierze.....własnym oczom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Twoje dziecko twoja sprawa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale żeby przez całą ciąże
to jest lampa tylko na twarz. Nawet mi lekarz radzil jednorazowe pójście jako dawkę wit. D. to dziecku nie szkodzi-to tylko bużka. i chodzi raczej o zarumienienie i poprawę nastroju. Na patologii ciąży w szpitalu się też z czymś takim spatkalam-matka ma lepszy humor i dziecko jest spokojniejsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
a moze matce potzreba zelaza a nie solarium.......... szokkk!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaa
przeciwskazaniem do korzystania w ciazy jest chyba to ze organizm moze sie przegrzac i jest ryzyko przedwczesnego porodu tak mi sie przynajmniej wydaje , no ale solarium tylko na twarz raczej tego nie spowoduje czy z nie?? to tak jakby bylo teraz lato i moja buzia by sie automatycznie opalila, a chce isc na to solarium bo nie chce nakladac na twarz tapety , to ze chce ladnie wygladac i dobrze sie czuc w ciazy to swiadczy o mojej niedojrzalosci???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale żeby przez całą ciąże
od tego że brałam za dużo żelaza podczas 1 ciąży moje dziecko mialo kłopoty ze szkliwem-wszystkie badania to potwierdziły. Ludzie, jak kobieta raz przez całą ciążę opali twarz lampą przez 5 minut to ani jej ani dziecku nic nie będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość No naprawdę 5 minut to spali
się na mulatkę, więc po co ryzykowac ????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale żeby przez całą ciąże
lampa na twarz ma dlikatne lampy a nie 160-tki. po 5 minutach to się tylko zarumieni i tyle..I o jakim ryzyku mówicie, bo ciągle nie rozumiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ripli
a moze matce potrzeba rozumu a nie zelaza. ;-) Tylko ze zelazo to jeszcze kupic mozna.... :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justaaaaaaaaaa
uwazasz ze nie mam rozumu dlatego ze bedac w ciazy chce ladnie wygladac i sie dobrze czuc?? twoja wypowiedz swiadczy tylko o sobie znalazlam artykul o korzystaniu z normalnego solarium , wiec te na twarz z pewnoscia mi nie zaszkodzi Solarium a ciąża. DEFINICJA Korzystanie z solarium w czasie ciąży. OBJAWY I PRZEBIEG Powszechnie uważa się, iż solarium ma niekorzystny wpływ na cerę i skórę, ponieważ powoduje jej przedwczesne starzenie się oraz powstawanie zmarszczek, jak również zwiększa ryzyko raka skóry. Pomimo, iż nie stwierdzono, aby samo promieniowanie miało niekorzystny wpływ na płód, to nie zaleca się częstego korzystania z solarium w czasie ciąży, tuż po porodzie oraz w czasie karmienia piersią. W ciąży skóra odznacza się zwiększoną wrażliwością na promienie słoneczne, w związku z czym reaguje ona na promieniowanie wykorzystywane do „sztucznego opalania” bardziej intensywniej i dlatego, po seansach w solarium, mogą pojawić się poparzenia, przebarwienia na skórze, jak również różnego rodzaju alergie. Wskutek zmian hormonalnych często na twarzy ciężarnych pojawiają się różnego rodzaju plamy i przebarwienia (np. ostuda ciężarnych), które po opalaniu w solarium mogą się pogłębić i pozostawić stałe i nieodwracalne zmiany. W czasie ciąży skóra ulega także znacznemu rozciągnięciu, przez co staje się nieco cieńsza, a tym samym podatna na przesuszenie. Nadmierna suchość skóry zmniejsza jej elastyczność, co może zwiększać ryzyko powstania rozstępów i gorszego powracania skóry do normy po porodzie. Podczas opalania w solarium bardzo niebezpieczna jest nagła zmiana temperatury. Może ona spowodować wzrost ciśnienia tętniczego krwi, co stanowi poważne niebezpieczeństwo dla ciąży. Dotyczy to szczególnie kobiet, u których w czasie ciąży ciśnienie tętnicze wynosiło powyżej 140/90 mmHg, Nagły wzrost ciśnienia może spowodować przedwczesne odklejenie łożyska i inne niebezpieczne powikłania ciąży. Poza tym należy pamiętać o tym, że w czasie ciąży zdecydowanie przeciwwskazane jest przegrzewanie ciała. Dotyczy to zarówno opalania w lecie jak i w solarium. Nie znaczy to jednak, że korzystanie z solarium jest bezwzględne przeciwwskazane w czasie ciąży. Korzystanie z umiarem i wybieranie urządzeń, które nie rozgrzewają się zbytnio jest dopuszczalne pod warunkiem wykluczenia powikłań ciąży przez lekarza. WEZWIJ LEKARZA, GDY... W przypadku, gdy po korzystaniu z solarium pojawią się niepokojące objawy jak zawroty głowy, wymioty, czy też na twarzy pojawią się przebarwienia należy bezzwłocznie zrezygnować z opalania w solarium i skontaktować się z lekarzem. LECZENIE DOMOWE W czasie ciąży warto zastąpić solarium naturalnymi promieniami słonecznymi, które bardzo korzystnie wpływają na organizm zarówno matki jak i przyszłego dziecka. Zarówno pozwolą na poprawienie nastroju jak również wpływają na produkcję niezmiernie ważnej dla prawidłowej budowy kośćca prowitaminy D. Długie spacery na świeżym powietrzu przyniosą z pewnością więcej korzyści aniżeli seanse w solarium. Jeżeli korzysta się z solarium dla celów wizualnych najlepiej zastąpić je samoopalaczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ripli
to po co sie tłumaczysz i prosisz o opinie jak z góry zakładasz ze wszystko jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
justaaaaaaaaaaa nie sądziłam ,że jesteś tak poprypana. Ale teraz już nie ma się co dziwić,że dziewczyny z topiku o kwietniówkach z 2007 poprostu cię olały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do juzstynki...
nie wiem czy jest szkodliwe opalanie twarzy i dekoltu ale to przeciez te promienieu ltravioletowe sa wchalniane przez skore!! ,ja bym sie bala zaszkodzic sowjemu dziecku bo jestem blada ladne mi co to kup sobie balsam opalajcy..:) ja uzywam ,myslalam ze starsze przyszle mamusie sa madrzejsze ja mam 20 lat ale rozumu i oleju chyba wiecej od ciebie bez obrazy..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ech kobitki kobitki. w czasie ciąży można chodzić na solarium. lekarze pozwalają i też czytałam o tym w gazetce twój maluszek chyba. mnie to bawi jak kobiety są tego zdania, że jak ciąża, to już żadnych przyjemności. eh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×