Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość JUSTA1979

cholerna zgaga

Polecane posty

Gość MaryjAnka
hej, a czy ktoś z Was może próbował bioprazolu? (http://www.bioprazolbio.pl/bioprazol-bio/) przeczytałam gdzieś na forum, że w lekach na zgagę powinno się szukać omeprazolu, bo to to jest ten czynny składnik zabijający zgagę i widzę, że skład tego leku jest oparty na omeprazolu, ale ciekawa jestem ile w tym prawdy, że jest to skuteczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
przede wszystkim poszukaj przyczyny takiego stanu rzeczy, ponieważ zgadze mogą powdowac rozne dziwne rzeczy typu pasożyty, mojej mamie wykryli je wlasnie w lalimedzie pod lublinem (wczesniej w szpitalu nie wykryli) potem będzie można dopiero skutecznie leczyc zgage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serka355
Ja polecałabym odstawić używki. Sama kiedyś paliłam oraz zdarzało mi się raz na jakiś czas wypić trochę alkoholu. Zgaga pojawiała się głównie wtedy kiedy piłam. Oraz jeśli jeszcze dodałam do tego na przykład tłustą pizzę. Możecie jeszcze zajrzeć sobie tutaj: http://zgaga.eu/ Na stronie obecnie jest kompendium wiedzy o zgadze. Możecie sobie tam poczytać mniej więcej jaką dietę warto jest zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niesamowite, że przyczyną zgagi może być pasożyt, ile kosztuje takie leczenie w tym lalimedzie? U mnie lekarze tez nie mogą wykryc przyczyny problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość OndraszekDesign
Witajcie ze zgagą poradziłem sobie pijąc soki z zielonych warzyw i stosując chlorofil który łagodzi PH w ciele człowieka. Łagodząc PH można zlikwidować nadkwasotę żołądka która jest odpowiedzialna za zgagę Jeżeli chcecie zamówić chlorofil w płynie to zapraszam do mnie. Odkąd odkryłem chlorofil w płynie piję go codziennie oprócz zgagi doszło lepsze samopoczucie. Możecie pytać pod adresem: biuro@ondraszekdesign .pl Wiadomo że chlorofil w postaci wyciśniętych warzyw jest najlepszy ale jeżeli nie macie wyciskarki do soków lub nie macie czasu robić takiego zielonego soku to chlorofil w płynie jest idealny dla was. Wiem po sobie chociaż gdy pozwala na to czas i jest sezon na zieleninkę to z chęcią wyciskam sok na świeżo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
trzeba iść do lekarza, ponieważ zgaga bywa objawem poważnych schorzeń. To jest naprawdę niebezpieczne i jeśli komuś zgaga wciąż się powtarza to czas iśc do lekarza. Może do doktora Kawiorskiego? Ja sie u niego leczyłam jakiś czas temu. Tutaj znajdziecie namiary : www.chirurgiakrakow.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lucy_1982
Zgaga jest objawem choroby żołądka. Świadczy o uszkodzeniach śluzówki żołądka. W tych uszkodzonych miejscach kwas solny "nadtrawia" ścianę żołądka. Najważniejsze jest odbudowanie i ochrona śluzówki żołądka. Niestety leki powszechnie stosowane (hamujące wydzielanie soku żołądkowego) nie leczą problemu a jedynie maskują objawy. Sok żołądkowy o właściwym ph (czyli ok 1-1,5) nie jest dla organizmu niczym złym pod warunkiem, że nie ma uszkodzeń śluzówki żołądka. Zwykle mamy sok żołądkowy zbyt mało kwasowy --> w żołądku jest zbyt wysokie ph --> organizm wiedząc że ph wyższe od 1-2 jest zbyt wysokie produkuje więcej soku żołądkowego --> ale ponieważ z jakiś przyczyn produkowany sok żołądkowy jest zbyt mało kwasowy sytuacja się nie zmienia. Podwyższone ph sprzyja rozwojowi Helicobacter pylori. Podwyższone ph osłabia mięsień dolnego zwieracza przełyku --> reflux. Zbyt wysokie ph w żołądku powoduje słabą przemianę pepsynogenu w pepsynę --> efekt: słabe trawienie białek do aminokwasów, które po wyjściu z żołądka nie mają się już gdzie strawić. (na dłuższą metę naszemu organizmowi będzie brakować niezbędnych aminokwasów jako materiału budulcowego). Zbyt mało kwasowa treść żołądkowa powoduje zmniejszone wydzielanie soków trawiennych do dwunastnicy --> efekt: upośledzenie trawienia i wchłaniania węglowodanów, dalej tłuszczy -->efekt? : wzdęcia, problemy z perystaltyką jelit dalej stany zapalne, nadwrażliwość jelita, podwyższony cholesterol itp. Wnioski? Leki (hamujące wydzielanie soku żołądkowego) są dobre, ale tylko i wyłącznie na 7-14 dni stosowania celem szybszego podleczenia śluzówki żołądka. Osobiście polecam preparat Bianacid włoskiej firmy Aboca. Potwierdzam bardzo dużą skuteczność tego preparatu. Jest to wyrób medyczny o potwierdzonym działaniu. W pełni naturalny - jak wszystkie produkty firmy Aboca. Bianacid tworzy w żołądku "kompres" ochraniający miejsca uszkodzonej śluzówki. Dzięki temu szybko się ona regeneruje. Znam wiele osób, które po kilku-kilkunastu tygodniach stosowania mogło całkowicie odstawić leki chemiczne, bo wyleczyli sobie żołądek. Polecam zakupy w zielarskim sklepie internetowym nazdrowie.sklep.pl Na wiele preparatów firmy Aboca mają darmową przesyłkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
niestety na prawdziwa zgage to raczej srodki nie pomagaja. czesto ja masz? czy tylko sporadycznie? bo jesli rzadko to nie ma co się stresowac, jesc migdaly itd, ale jesli czesto to udaj sie do lekarza, boto moze byc cos o wiele bardziej powaznego. mozesz isc do www.chirurgiakrakow.com.pl/ on sie na tym zna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To prawda - zgaga może być objawem poważnych zaburzeń zdrowotnych, a nawet schorzeń, dlatego warto zgłosić się do lekarza, aby ustalić jej przyczynę i ścieżkę leczenia. Ze swojej strony polecam również sięgnięcie po Bioprazol Bio Max, który w przeciwieństwie do popularnych środków aptecznych łagodzących objawy ""zgagi"", działa bezpośrednio na przyczynę problemu, jaką jest nadmierne produkowanie kwasu solnego w żołądku. Po więcej informacji zapraszam na hthttp://www.bioprazolbio.pl/bioprazol-bio-max/oraz do aptek prowadzących sprzedaż preparatu. Zachęcam także do zadawania pytań - służę pomocą w rozwianiu wszelkich wątpliwości, związanych ze stosowaniem i przeznaczeniem Bioprazolu. Pozdrawiam, Ekspert marki Bioprazol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Znam Bioprazol Bio Max, rzeczywiście jest bardzo skuteczny i nie ma po nim nawrotów. Dobrze jest jednak znaleźć powód zgagi i upewnić się, że nie jest to skutek jakiejś poważnej choroby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
na powtarzajaca sie zgage nie ma dobrego sroda. niezle sa naturlane, czyli przegryzanie migdalow. jednak jesli ta dolegliwosc wrac to koniecznie musisz udac sie do lekarza, od tego typu spraw moge polecic ci www.chirurgiakrakow.com.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie akurat migdały w ogóle nie pomagały. Trochę napar z siemienia lnianego, ale na bardzo krótko. A po Bioprazolu nawrotu nie ma, tylko trzeba wziąć całe opakowanie, czyli 14 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie zaczęło zastanawiać zakwaszenie, jak co rano męczyła mnie tzw zgaga. Widać było po mnie, że też nie mam takiej energii jak wcześniej. Trochę ruszyłam się z domu, jeźę rowerem, z diety wyrzuciłam chleb (nawet pełnoziarnisty) i codziennie piję rozpuszczony w wodzie phbody balance. Efekty nie przychodzą od razu, ale jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystkim uważaj co jesz. Zauważyłam już, że u mnie tłuste czy ostre potrawy automatycznie powodują problemy. Ze środków bez recepty najlepszy jest chyba Manti. W moim przypadku pomaga, zarówno mleczko, jak i tabletki. Zobojętnia kwasy i czuję się lepiej. Inne preparaty działały tak sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Też słyszałam o tym ph body balance. Podobno zgaga może być objawem zakwaszenia organizmu. Prowadzi do tego złe odżywianie, moja ciotka to brała i mówiła, że odkad to bierze to nie ma już problemów ze zgagą, a wcześniej podobno ciągle ją męczyła. Także możesz spróbować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dużą ulgę czuję dzięki terapii jaką mi w Vitanea pan Sydorchuk dobrał. Cierpię z powodu dny moczanowej i tradycyjne metody niestety zawiodły. Szukałem jakiś innych rozwiązań i tak trafiłem na biorezonans i metodę dr Volla. Pierwsze efekty już są, a ma być jeszcze lepiej. O gabinecie jest dużo informacji na www.vitanea.eu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zgadza się, pewne badanie, w którym wzięło 70 ochotników mających zgagę wykazało, że po piciu chlorofilu już następnego dnia, ponad połowa badanych pozbyła się zgagi, a po tygodniu czasu - 98% badanych stwierdziło, że problem zgagi znikł. Polecam poczytać, bo chlorofil roślinny ma wiele cennych właściwości, które wpływają na poprawę zdrowia http://synergypoland.pl/10-niesamowitych-korzysci-chlorofilu/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
miałem potworną nadkaśność,nawet alugastrin nie pomagał,brałem sodę(zabójstwo).Zupełnie przypadkiem wziąłem do pracy z kanapkami liście kapusty pekińskiej(dość duże ) przez kilka dni.zacząłem odczuwać ulgę.drugi rok tak biore 3-4 liscie miedzy kromeczki,wedlinka jak najbardziej,pale,piję kawę,jem nawet bigos w kwasniej kapusty,czasem kwasny ogórek,piję sok z czosnku i cytryny a o nadkawsocie zapomniałem.drugi rok mam spokój a tabletki alugastrinu jakie miałem rozpadły mi się "ze starości".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papcia
Od paru miesięcy męczy mnie zgaga - potrafi trwać cały dzień. Lekarz przepisał 2 środki, ale one mało co pomogły. Kiedyś w ogóle nie miałam tej dolegliwości... Przypuszczam ze to stres i złe nawyki żywieniowe są przyczyna. Czy macie jakieś doświadczenie w tym temacie? Bo czytałam trochę o tym na https://zdrowiejnaturalnie.pl/ ale nie bardzo wiem jaką dietę zastosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Darla

Wiesz co, ja miałam problem ze zgagą, ale to nie jest coś, co można ot tak naprawić jakimiś ogólnymi zaleceniami. Mi moja dietetyczka analizowała wyniki moich badań i dopiero wtedy wzięła się za układanie mi diety. Trzeba było ograniczyć to i owo, ale okazało się, że z dnia na dzień coraz łatwiej jest jeść zdrowo. Na początku nie byłam tego wszystkiego pewna, ale pani z Foodwise była ciepła i profesjonalna. No i jej zalecenia naprawdę działają. Nawet lżej cię czuję, a zgaga już mi nie doskwiera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×