Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Za pracą

Wyjazd do Londynu do pracy

Polecane posty

Gość Za pracą

Co oprócz paszportu,biletu i funtów trzeba ze sobą zabrać,planując wyjazd do pracy na ok pół roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za pracą
:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jj30000000
wez jeszcze telefon ze zlamanym simlockiem, przyda ci sie do szukania pracy i ubranie na rozmowy kwalifikacyjne( zaleznie jakiej pracy szukasz:)))..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za pracą
:) czy jakieś dokumenty są tam potrzebne-np tutejsze świadectwa pracy? Jeszcze jedno-mam tel na kartę-czy lepiej tam kupić jakąś angielską,czy w polsce doładować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość próba odblokowania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za pracą
Dziękuję ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze zaswiadczenie o niekaraln

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna
Jeśli masz już załatwiony nocleg zabierz ze sobą ciuchy, leki (przeciwgrypowe, przeciw bólowe, oraz jeśli takowe przyjmujesz to leki "codziennego użytku np antyhistaminowe" na początku nie będziesz miała głowy do latania po aptekach. Mogą Ci się przydać przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego świadectwa pracy, dyplomy. Obowiązkowo paszport i nowy dowód. Woreczek funtów :-). Koniecznie weź referencje z Polski od dwóch pracodawców jeśli zamierzasz szukać pracy w agencjach. Telefon bez sim locka - choć tu równiez morzesz sciągnąć blokadę - koszt ok 10Ł, niestety nie każdy telefon tu potrafią odblokować, Polacy sa lepsi. Na miejscu kupisz kartę startową (ok 5 Ł, + pierwsze doładowanie najmniej 10Ł) kartę startową również możesz zamówić w Pl przez allegro. Kup bilet otwarty, abys mogła w każdej chwili ustalić datę powrotu czy odwiedzin w Pl. Mam nadzje ję że z językiem stoisz dobrze, bo jeśli tak to wszystko kupisz na miejscu i załatwisz na miejscu bez problemu. W lutym jeszcze nie przyjezdżaj bo ciężko z pracą. Przy wyjeździe najważniejsze są: dokumenty, pieniądze, język i ogromne samozaparcie i silna psychika. Pozdrawiam serdecznie i powodzenia życze. Przesledź fora dla emigrantów :-) dla mnie najbardziej przyjazne było i jest http://forum.banda.pl/index.php?redir=1 tam dziewczyny doradzą i pomogą we wszystkim, POWODZENIA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zaswiadczenia o niekaralnosci
nie warto, bo jak tutaj chca to tylko ichniejsze, zalatwia sie juz na miejscu (i nie mozna z polski probowac, bo to musi podpisac pracodawca - albo potencjalny pracodawca). rozne swistki, dyplomy ukonczenia itpo warto zabrac. odpis z aktu urodzenia (gdzies mi sie przydal,nie pamietam gdzie), nie musi byc tlumaczony, oni chca generalnie oryginaly. odpis z aktu malzenstwa (jak sie jest zonat7y/zamezna oczywiscie). komorke na pewno. nowy dowod - bo jest w nim adres i mozna na niego wyrobic konto w banku (choc podobno na paszport juz tez mozna w niektorych).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dddddddddddd........
a ja polecam wziac przetlumacczone zaswiadczenie o niekaralnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z irlandii
mysle ze nie powinnas sie niczego obawiac ja sie bardzo balam wyjazdu ale okazalo sie ze moje obawy byly nie uzasadnione . Na wyspach jest troche inaczej niz w polsce z zalatwianiem formalnosci . Nie zapomnij o dobrym nastawieniu bo moze sie okazac ze nie odrazu uda ci sie znalezc prace nie zalamuj sie jednak napewno sie uda ZYCZE POWODZENIA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no wlasnie nie wiem
jak to jest z tym paszportem bo szwagier ma paszport i stary dowod i pani w banku (barclays) powiedziala, ze na nowy dowod to tak - bo ma jakis adres (a teraz to dla nich moze byc i polski) a na paszport niestety nie, bo adresu w nim nie ma. jak i w polskim prawie jazdy, wiec nie pozostalo nic innego jak wymieniac prawo jazdy w tempie ekspresowym... a tak otwarcie konta zajeloby mu moze z godzine pierwszego dnia po przyjezdzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
osobiscie uwazam ze tlumaczenie swiadect pracy i dyplomow to strata pieniedzy zwlaszcza ze przyjezdzasz na pol roku. malo gdzie wymagaja swiadect. wystarczy ze zabierzesz oryginaly. co do Barclaysa to zalezy od oddzialu - w jednym otworza chetnie a w drugim jedno potwierdzenie adresu nawet angielskiego nie wystarczy. z pewnoscia nie uznaja starych dowodow osobistych. koniecznie wymagaja paszportu nawet jesli masz nowy dowod. warto wziac dokument potwierdzajacy adres w Polsce np prawo jazdy lub statement w banku w Polsce. w zadnym wypadku nie doladowuj polskiej karty do telefonu bo wydasz majatek. powodzenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za pracą
dziękuję wszystkim :) Mam o tyle komfortową sytuację,że na początek mam się gdzie zatrzymać na ok 2 tygodnie-więc na spokojnie będę mogła coś szukać. Telefon mam bez simlocka,więc ten koszt odpada :) Aha,konto tam trzeba założyć?Polskiego nie honorują?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niestety polskie konto niewiele ci pomoze - bedzie jako takim potwierdzeniem w banku ale zaden pracodawca nie bedzie ci robil przelewow na polskie konto. druga wazna sprawa poza kontem w angielskim banku jest National Insurance Number (NIN) ale niektorzy pracodawcy zatrudniaja i bez niego. w razie czego mozesz powiedziec ze uzywasz temporary insurance number, na ktory sklada sie twoja data urodzenia z literka F lub M na koncu w zaleznosci od plci. np jesli urodzilas sie 12 czerwca 1980 i jestes kobieta to twoj tymczasowy NIN to 800612F. powodzenia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna
Właśnie wróciłam z banku Loyds gdzie założyłam darmowe konto - fajna sprawa ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za pracą
Darmowe konta? Super :D Trochę się obawiam :O Jestem po 30-tce.Tu zostawiam rodzinę,na pewno będę tęsknić za dziećmi :( Tam też mam rodzinę(daleką) i właśnie u nich mogę się zatrzymać.Dziś rozmawiałam z nimi,zaproponowano mi gościnę na cały czas pobytu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wedlug prawa
pracodawca NIE moze ci powiedziec, ze cie nie zatrudni bo nie masz NIN, ale w praktyce czesto sie to zdarza, niestety. co jest o tyle dziwne, ze aby wyrobic numer to trzeba pracowac, albo aktywnie szukac pracy (czyli miec np. dwa zaproszenia na rozmowe kwalifikacyjna). numer tymczasowy zaczyna sie TM a dalej to juz tak jak pisze valeriana, czyli to by bylo TM800612F. no i a propos paszportu - jesli masz nowy dowod, nikt od Ciebie nie ma prawa wymagac paszportu, bo tenze dowod jest jego odpowiednikiem. nie wszedzie to wiedza (jak to w anglii bywa), ale wtedy wystarczy powiedziec, ze ty WIESZ, ze takie jest prawo (bo faktycznie jest, mamy podpisana umowe o honorowaniu naszych dowodow jako odpowiednikow paszportow - mozna na nie przeciez przekraczac granice... tylko angole prosili, zeby to byly nowe dowody, bo stare sa b. latwe do podrobienia). a jak oni tego noe wiedza, to niech sprawdza. na ogol dziala - ja juz tak mialam i w banku, i w przychodni i po moim stanowczym stwierdzeniu, ze to jest to samo juz nikt nie chcial paszportu. znam osoby, ktore paszportu w ogole nie maja, posluguja sie nowym dowodem i angielskim prawem jazdy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za pracą
Dowód mam stary :O Ale mam ważny paszport-wyrobiony w zeszłym roku. Duży to problem?Załatwiać szybko nowy dowód? przeraza mnie trochę wyrobienie tego numeru,o którym piszecie....Mam nadzieję,że rodzinka mi trochę pomoże. Oni są tam już bardzo długo,dlatego zwróciłam się z moimi wątpliwościami do Was,m.in.do osób,które niedawno przez to wszystko przeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak zdazysz przed wyjazdem
to wyrob, zawsze lepiej miec niz nie miec, jak nie to sie za bardzo nie przejmuj, paszport wystarczy. a masz prawo jazdy? bo jesli tak to wystarczy po przyjezdzie wymienic go na angielskie (co kosztuje jakies 40 funtow) i masz nei tylko ID, ale tez potwierdzenie adresu, co se bardzo przydaje w zalatwianiu roznych spraw urzedowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Za pracą
Niestety,prawka nie zdałam :( Może zdążę zrobić ten dowód..... Dziękuję 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna
W HSBC płaci się 5 Ł miesięcznie za prowadzenie konta, więc trudno je nazwać darowym :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość annnnnnna
Wyrabiając NIN potrzebowałam nowy dowód i paszport, podobnie z kontem, rejestracją w agencji, wysyłając wniosek o Home Office też wolałam mież jeden z dowodów tożsamości przy sobie. Faktycznie przy przekraczaniu granicy wymagają jednego z tych dowodów ale poza tym wszędzie oba - tak było w moim przypadku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja wczoraj bylam
w job centre tlumaczyc spotkanie w sprawie przyznania NIN i osoba, z ktora bylam miala tylko paszport i nie bylo zadnego problemu... w banku ja mialam tylko paszport i tez nie bylo problemu. z Home Office to prawda, wysyla sie jeden i dobrze jest wtedy miec jakies inne ID tak na wszelki wypadek, ale mnie odeslali paszport po czterech dniach, wiec w sumie nie bylo zadnego problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za pracą
Aha i przypomniano mi o międzynarodowej karcie ubezpieczeniowej,czy jakoś tak :O To w NFZ-cie załatwię?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie zakladajcie kont w HSBC bo jak pisze annnnnnna trzeba za nie placic :P w Lloydsie, NatWescie i Barclaysie nie ma oplat za prowadzenie podstawowego rachunku - chyba ze ktos chce lepsza karte np Maestro (bo na poczatek daja solo). do za praca >>>>> nie musisz miec polskiego prawka zeby miec angielskie. wystarczy ze wyrobisz provisional driving licence i tez bedziesz miala potwierdzenie adresu i ID w jednym. nie musisz nic zdawac, wystarczy ze zglosisz sie do DVLA (Wimbledon), zlozysz wniosek, zostawisz 2 zdjecia, paszport i oplate ok 40 funtow i w ciagu miesiaca masz prawko :) najlepsze jest to, ze podajesz taki adres jaki chcesz i nikt nie zada jego potwierdzenia a kiedy juz masz prawko to jest ono potwierdzeniem adresu :) co prawda zostawianie paszportu w DVLA na poczatku pobytu nie jest najlepszym pomyslem bo mozesz go potrzebowac do pracy... to ze w banku potrzebuja 2 potwierdzen tozsamosci jest normalne i wymagane przez FSA regulujace zasady dzialania bankow. w tym wypadku paszport jest dowodem tozsamosci a drugi dokument (dowod, prawko lub karta z banku - Visa, Maestro lub Mastercard) potwierdzeniem pierwszego. moze to zagmatwane i dziwne ale tak juz tu dzialaja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×