Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość izib

roczek córci w sobotę co ja podam na stół

Polecane posty

Gość izib

jestem taka niezdecydowana co ugotować napewno jakiś tort muszę upiec sama jakaś zimna płyta np.szynka w galarecie ,sałatki ze 2 ale nie wiem jakie (marzy mi się z ananasem) no i coś na ciepło najlepiej do podgrzania , może ktoś mi podsunie jakiś pomysł czym nadziać tą szynkę pod galaretę? może znacie jakiś smaczny krem lub masę do tortu bo dekorację pewno kupię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIEDYŚ JADŁAM
właśnie szynkę w galarecie pozawijaną w rulony a w środku sałatka z przewagą papryki. nie wiem jak i co dokładnie ale możesz sobie sama popróbować , pomyśleć może coś z tego wyjdzie. a ja robię takie galarety na uroczystości: dwa udka obieram ze skóry, wyjmuję kości, mocno rozbijam jak schab, nadaję kształat prostokąta /dla niezyt wprawnych, może być rozbita pierś/, przyprawiam nakładam dość grubo /ok 1cm / farsz i zwijam w roladkę,obwiązuję nicią , zawijam w folię i do piekarnika, musi się mięso upiec, można póżniej zdjąć tę folię żeby jeszcze doszło, zimne kroję w grube plastry tak 1 cm- 1,5 cm /żeby się nie rozwaliły/ układam na półmisku, dekoruję czym tam chcę i zalewam galaretą. FARSZ najczęściej robię pieczarkowy tzn pieczarki ścieram na tarce na tych grubych oczkach, duszę na masełku , odrobina drobniutko poszatkowanej cebulki, przyprawy, najlepiej dość pikantnie, póżniej do zimnego dodaję jajo i nakładam na mięsko ale jak chcesz możesz poszperać i poszukać innego, albo jedną roladkę takim drugą innym , będzie ciekawiej, z takich dwóch roladek, zrobisz spory półmisek galarety smacznego! masz przepis na torcik? jak nie mogę ci podać na taki z bitą śmietaną i owocami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIEDYŚ JADŁAM
izib przepis na torcik dałam ci w inny topiku tym o tortach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izib
kiedyś jadłam - dzięki za przepis napewno wypróbuję to mięsko pod galaretkę , bo takiego jeszcze nie jadłam i nigdy nie robiłam a teraz lecę sprawdzić torcik kuchareczki może jeszcze coś ciekawego macie na myśli czekam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIEDYŚ JADŁAM
izib---> tylko pamiętaj mięsko rozbijasz cieniuteńko, a galaretę najlepiej zrobić na bazie jakiegoś rosołku, bulionu czy czegoś podobnego,żeby miała smak a nie taka woda bez smaku smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KIEDYŚ JADŁAM
w domciu wrzuce ci na super sałatke warstwową z ananasem, sprawdzona pychotka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ...KIEDYŚ JADŁAM
A jak dlugo te roladki musza się piec w piekarniku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To podam salatkę z ananasem,może Tobie się spodoba 4 jajka ugotowane na twardo puszka kukurydzy puszka ananasów por seler w zalewie ze słoiczka szynka lub wędozny kurczak majonez só,pieprz do smaku kukurydze dobrze odcedzasz,ananasa kroisz w kostkę,jajka w kostę ale taką większą,por w półtalarki,szynkę lub kurczaka w kostkę,dodajesz seler (bez zalewy),majonez i doprawiasz do smaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sałatka z ananasem
Polecam przepis PAPIEROWE NOZYCZKI - 1 p. ananasa -1 p. kukurydzy - ok. 20 dkg. sera żółtego startego na tarce "duże oczka" - 2 ząbki czosnku - 2 łyzki majonezu - pieprz Wszystkie składniki wymieszac, salatka powinna być w lodowce przynajmniej 1 godz. przed podaniem Pycha :-D To porcja na 4 osoby. ---------------------------------------- Sałatka z selera naciowego - seler naciowy - pokr. w połplasterki (ok. 4 pedy) - 1 p. ananasa - rodzynki (1 op) - sól, pieprz - majonez (2 -3 łyzki) Wszystkie skł. wymieszać, salatka musi trochę postać, żeby seler "przeszedł" aromatem ananasa Pycha To proste sałatki nie wymagajace dużo czasu w przyrządzaniu a zobaczysz wszyscy będą się zażerać :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izib
na moim stole napewno stanie sałatka z ananasem , robiłam już kiedyś ale mięsko z kurczaka jakieś suche mi wyszło , w każdym bądź razie smakowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja polecam sałatkę z pieczarek!! o,5 kg pieczarek, słoik ogórków w occie, 6 jajek, 1 por, majonez, sól, pieprz pieczarki ugotowac pokroić w kosteczkę, ogórki pokroić także w kostkę, jajka ugotować i pokroić, oraz dodac skrojony por, wszystko wymieszsać posolić popieprzyć i dodac majonezu. Sałatka prosta i szybka a zarazem przepyszna. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a z mięsa, to polecam roladki mięso w zalezności jakie lubimy, najbardziej nadaje się szynka lub karkówka. Mieso pokroic w plastry, posolic, popieprzyc i posmarowac z jedenj strony musztardą, ułoyżyć nba mięsie po plasterku ogórka kiszonego, cebulki i cienki pseczek słoninki, zawinąc i spiąc wykałaczką, usmażyć, można troszke podprużyć. Smacznego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izib

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość izib
roladki często robię na imprezy i nie chcę się powtarzać ale ta sałatka z ogórkami -jeszcze takiej nie jedliśmy , może to będzie strzał w 10 , no i obowiązkowa z ananasem może jeszcze jakiś pomysł na ciepłe danie - jakieś niekłopotliwe mięsko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×