Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość olivia**

Składki zdrowotne dla zatrudnionych na umowę zlecenie

Polecane posty

Gość olivia**

Jestem studentką zaoczną ( 24lata). Do ukończenia szkoły średniej podlegałam pod ubezpieczenie zdrowotne moich rodziców. Teraz mam ubezpieczenie zdrowotne z Urzędu Pracy jako osoba bezrobotna. Podejmując pracę na umowę - zlecenie pracodawca płaci tylko zaliczkę na podatek. Nie płaci, a nawet nie może płacić ubezpieczeń społecznych w tym zdrowotnego. Ulga ta dotyczy studentów do 26lat. Jeśli podejmę taka pracę to co z moim ubezpieczeniem zdrowotnym? Z Urzędu Pracy nie będę miała bo już nie będę bezrobotna. Z książeczki ubezp. rodziców jestem juz wykreślona od skończenia szkoły średniej. Ubezpieczenie jest mi bardzo potrzebne, bo często się leczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
Czemu nie może płacić? Też mam podpisać taką umowę, ale to jeszcze nie wiadomo do końca. Myślałem, że może, ale nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia**
Nie może płacić. To jest pewne na 100%. Dlatego pracodawcy chetnie zatrudniają studentów, bo płaca tylko zaliczkę na podatek. Maja taką ulgę, że nie musza płacic składek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia**
Ale ulaga dot. tylko studentów do 26 roku życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
A jak z umowie jest: "Zleceniodawca zastrzega sobie prawo dokonania odpowiednich potrąceń z wynagrodzenia na poczet zaliczki na podatku dochodowego i składki na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne." I napewno jest to umowa zlecenie. Mam powyżej 26 lat. To bedzie za mnie płacił, czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
* "na poczet" podatku miało być Moja sytuacja chyba jest inna, bo jestem starsza. Trzymam kciuki, żeby się u Ciebie dobrze rozwiązało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia**
Nie wiem. Wiem tylko tyle, że dla studentów do 26 lat pracodawca płaci tylko zaliczke na podatek. W innych przypadkach pracodawca płaci składki zus tylko takie jak na normalna umowe zlecenie, czyli zdrowotna jest chyba dobrowolna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia**
W twojej umowie - pracodawca da ci o tyle mniej pieniądzy co jgo będzie wynosił podatek, którego Ty po roku odzyskasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
Chyba tak. Mi chyba będzie płacił, ale to umowa na miesiąc tylko, więc tyle, co nic. Może wypowie sie ktoś bardziej obeznany. Ja wiem tylko, ze nie ma się prawa do urlopu, (nawet zdrowotnego).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
No, w sumie on tylko zastrzega sobie prawo do zapłaty, a nie zobowiązuje się płacić. :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia**
W twoim pzypadku jest tak, że jeśli zechcesz miec ubezpieczenie zdrowotne i powiesz o tym pracodawcy to on Ci potrąci z wynagrodzenia tyle pieniędzy ile będzie wynosiła składka na zdrowotne. Potrąci Ci zaliczke na podadek, który on musi zapłacić za ciebie.Tyle, że po rozliczeniu pita i tak odzyskasz ten podatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmmmmmmmmm
Dzięki. Jesteś bardzo miła. Mam nadzieje, że Tobie też ktoś pomoże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olivia**
Nie ma za co :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×