Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bardzo proszę o pomoc

śniadanie na specjalną okazję

Polecane posty

Gość bardzo proszę o pomoc

muszę jutro zrobić wyjątkowe śniadanie, ale niestety nie mam pomysłu ponieważ sama ich nie jadam. Macie jakiś pomysł?? jakie pieczywo i co do niego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre sniadanie tak? Hmmm możesz zrobić omlet francuski z szynka i papryka lub groszkiem zielonym. powiedz co masz w lodówce a powiem ci co wyczarować z tego:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
oj,nie wiem co się się w lodówce znajdzie : jajka, kilka rodzajów wędlin, boczek, pomidory, ogórki, ser żółty, ser pleśniowy, ser topiony, ser biały, winogrona, ogórki kiszone i konserwowe, papryka świeża i konserwowa, szczypiorek, cebulka, groszek, kukurydza, tuńczyk, sałatka rybna, no i keczup, musztarda majonez itp to chyba tyle, i nadal nie mam pomysłu, a omlet nie wiem czy umiem zrobić,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to ma być śniadanie
do łózka:-)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
możliwe, ale nie dla faceta tylko dla mamy na urodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
tak, i z góry dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
up up

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 Omlet francuski 8 jajek 1 łyżka śmietany 1 łyżka masła 3 plastry szynki Sól pieprz Jaja wymieszać ze śmietaną, trzepaczką. Doprawić solą. Szynkę pokroić w kostkę i usmażyć. Na drugiej patelni wylać jajka ze śmietaną. Smażyć tylko z jednej strony. Podważać by masa z wierzchu przelała się na boki. Gdy będzie już prawie usmażony posypać szynką i złożyć na 2 lub 4 razy 2 Ogórki nadziewane. Ogórek długi lub kilka krótkich. Ser biały, może być bieluch Czosnek Jogurt naturalny Cebula Ser żółty Papryka czerwona Opcjonalnie szczypiorek Sól pieprz Ogórki pokroić na kilka części. Obrać ze skórki i wydrążyć środki. Pamiętać by zostawić dno. Ser biały pomieszać z posiekanym czosnkiem, cebulą i startymi na grubych oczkach środkami ogórków. Dodać jogurtu naturalnego i sera żółtego. Doprawić do smaku. Nadziewać tym farszem ogórki. Ozdobić pokrojoną papryką i szczypiorkiem. 3 Jajka po szwajcarsku 4 jajka ugotowane na twardo 25 dag białego sera Łyżka majonezu 3-4 łyżeczki posiekanej natki pietruszki Sól pieprz Obrane jajka przekroić wzdłuż na pół. Wyjąć żółtka i utrzeć je z majonezem, twarogiem, solą i pieprzem na gładką masę. Dodać natki pietruszki. Nadziewać tym przekrojone białka. To kilka a może masz jakieś pomysły co to mogło by być? postaram się coś podpowiedzieć. Może też jakaś sałatka. Może jeszcze coś innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
sałatka raczej nie, chyba zdecyduję się na ogórki nadziewane, przepis wygląda smakowicie. do tego na jednym talerzyku poukładam sery, winogrona a na drugim wędlinkę z warzywami. no i oczywiście świeża kawusia . Może być??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo proszę o pomoc
a w ogóle to BARDZO Ci dziękuję, przepisy skopiowałam i na pewno każdego spróbuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 to nie moj tylko p. Makłowicza:) Ale też robie podobnie omlet ale daje np groszku posypuje startym serem daje różnych rzeczy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×