Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość muesli-

przepis na muesli

Polecane posty

Gość muesli-

dziewczyny, ma któras z Was przepis na muesli? Takie samodzielnie wykonane, z płatków i owoców suszonych...jak to zrobić, żeby było smaczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żadna filozofia
do wybory do koloru, proporcje sama sobie wymyślasz: płatki owsiane płatki kukurydziane pestki słonecznika rodzynki masa suszonych owoców dostępnych w sklepach. Jak dodasz już mleko, to mozesz jeszcze zalać miodem mniam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muesli-
mmm...wiem, tylko źle sie wyraziłam:) Chdziło mi o takie musli, ktore podsmaża sie najpierw na patelni, albo w piekarniku, z miodem, i robią się takie chrupiące, oblepione kulki do chrupania...wiem, że można dodać wszelkie owoce, ziarna, tylko nie wiem, ile tego miodu, jak długo podsmażać itd...a nie moge nigdzie znaleźć, znalazłam jeden przepis, ale jakiś dziwny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sprawdz na stronie tvn style, w przepisach Tessy Capponi Borawskiej, pamietam ze kiedys robila w programie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muesli-
Karolina, własnie tam to widziałam, ale programu Tessy juz nie ma na tvnstyle, i na stronie nie można o niej prawie nic znaleźć:( A w sieci nie ma nigdzie tego przepisu, albo ja ślepa jestem:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znalazłam.... Muesli Czas przygotowania: 30 minut Dla ilu osób: Dla bardzo wielu Autor przepisu: Tessa Capponi-Borawska miód płynny - 4 łyżki olej słonecznikowy - 2 łyżki orzechy laskowe - 1 szklanka otręby pszenne - 1 szklanka pestki słonecznika - 1 szklanka płatki migdałowe - 1 szklanka płatki owsiane - 1 szklanka płatki żytnie - 1 szklanka rodzynki - 3 szklanki Pomieszać płatki, otręby, orzechy i pestki. Wysypać na blachę pokrytą pergaminem. Polać olejem i wymieszać. Miód lekko rozpuścić na ogniu, polać nim płatki i jeszcze raz wymieszać. Wstawić blachę do gorącego piekarnika (180 stopni) na 30 minut. Przewracać w trakcie pieczenia. Wyjąć, ostudzić, dodać rodzynki, pomieszać. Wsypać do dużego słoika i zamknąć (w takich warunkach można trzymać 2 tygodnie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muesli-
DZIęKI!!! jak i gdzie Ty to znalazłaś? Ja szukałam wczoraj cały wieczór...:(niezła sierota ze mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
po prostu: w google tessa capponi borawska, muesli i tyle. SMACZNEGO! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muesli-
Bardzo dziękuje raz jeszcze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja robię tak
rozgrzewam na paletni trochę masełka, potem dodaję płatki owsiane i dość sporo cukru i cały czas mieszam. Cukier się rozpuści i płatki zrobią się słodkie i chrupiace. Dodaję jeszcze całą masę suszonych owoców ze sklepu (tj. morele, daktyle itp.) orzechy, ziarno słonecznika i ewentualnie płatki kukurydziane. Naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość muesli-
a można to przechowywać, czy trzeba wsunąc natychmiast?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×