Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość moze jeszcze ja

z czego rosołek jest naj

Polecane posty

Gość moze jeszcze ja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jejkujej
ja oprócz niezbędnej kurki ( oczywiście nie całej), kawałka wołowiny daje jeszcze skrzydło z indyka. rosół wychodzi przepyszny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plusz
mieszany wołowo drobiowy np indyk albo kurka jest moim zdaniem najlepszy, a i nie zapominaj o wloszcyźnie bo bez warzyw żaden rosól nie będzie miła smaku I żadne tam kostki, czy inne wegety czy warzywka potym mnie tylko zgaga rypie A i kaczy jest tez dobry ważne żeby nie był tłusty dlatego z kaczego trzeba zebrac tłuszcz i dopiero go jeść, albo uzyć tylko części kaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość p e t u n i
a ja lubie z kury. :-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udziec indyka
warzywa i przyprawy z lubczykiem i pasternkiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udziec indyka
aha - koniecznie w szybkowarze gotowany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybkowar
to nie do gotowania rosołu, rosół powinien gotować się na małym ogniu długo i nie przykryty pokrywką a miesko to z kury i wołowego oczywiście z włoszczyzną i cebulką przypieczoną na ogniu pyszności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a gotowałes w szybkowarze
ja tak - wyszedł fantastyczny!! baaardzo klarowny. Do tego czasu też uważałam, ze rosól tylko w tradycyjnym garnku musi mrugać ładnych kilka godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szybkowar
gotowałam i nie jest to samo nie ten smak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość udziec z indyka
no właśnie wiele lat gotowałam w garnku, na malutkim ogniu i z kilku rodzajów mięsa, przerzuciłam się na szybkowar i bardziej mi smakuje. zawsze klarowny i gotowanie trwa krócej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Od lat slyszę ,że rosół to jedna z najbardziej bezwartościowych zup, a tu proszę ile osób chętnych do zjedzenia rosolku. Ja także jestem jego zwolenniczką, ale wiedząc ,ze jest niezdrowy jem go bardzo rzadko.Także zupy gotowane na wywarach mięsnych podobno są szkodliwe dla zdrowia.Przeczytalam , że tylko trzy zuoy można gotować na rosole,pomidorową, kapusniak i ogórkową .ie bylo wytlumaczone , dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale bezedury
rosół to jedna z najbardziej wartościowych zup ciekawe skąd wyczytałaś takie newsy:-O....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DARIA 99
Od lat wszyscy trąbią ,ze rosół jest bezwartościowy i niezdrowy a ty sie dziwisz!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rosół to syf
generalnie, bo wygotowuje się wszystkie toksyny i to potem zjada- niestety:( Ale najlepszy jest z wsiowej kury z dodatkiem wołowinki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie ma .......
....... NIC lepszego na przeziebienie niz talerz goracego rosolu z duza iloscia mielonego pieprzu i duza iloscia pokrojonej natki pietruszki. Smacznego :-) Znam takich co to o toksynach nawijaja a w zaciszu domowym rosol zajadaja az po brodzie im cieknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×