Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

miska_a

Kiedy uplynie termin dwutygodniowego wypowiedzenia???

Polecane posty

Chce zlozyc wypowiedzenie umowy o prace zawartej na czas okreslony. Mam dwa tygodnie wypowiedzenia, 20 dni urlopu. Wiem, ze jakos to dziwnie sie liczy od kiedy wypowiedzenie obowiazuje (w zaleznosci od dnia jego zlozenia). Mozecie powiedziec jak? Chcialabym jak najszybciej pozegnac sie z firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
Dokładnie, istnieje taka zasada ze tydzień zawsze kończy się w sobotę, a miesiąc w ostatnim jego dniu. I chodzi tu oto ze jak np. złożysz wypowiedzenie w środe to i tak jego bieg bedzie sie liczyl dopiero od soboty (czyli niedziela jako pierwszy dzien wypowiedznia) wiec najlepiej wypowiedzenie zlozyc w piatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paragrafik
więc jeśli wypowiedzenie złożysz 16 lutego to okres wypowiedzenia upłynie 3 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli jak np. zloze wypowiedzenie jutro (badz do piatku) to moj okres wypowiedzenia uplynie dopiero 3.02. w sobote? A co z moim 20 dniowym urlopem? Jesli by chcieli mi za niego zaplacic to za dwa czy trzy tygodnie? Dziekuje za odpowiedz :) ps musze informowac szefowa o tym ze skladam wypowiedzenie, czy wystracyz ze zloze je do kadr? ona mnie osobiscie nie poinformowala, ze mnie przenosi do innej firmy (jej wlasnosci) i to w trybie natychmiastowym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zle napisalam, chodzilo mi o 03.03. :) czyli dobrze wyliczylam? :( dlugo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
Nie wiem czy istnieje jeszcze mozliwosc zaplaty za niewykorzystany urlop, kiedys pracodawca mogł za niego zaplacic ale chyba cos sie zmienilo. Przewaznie ludzie na wypowiedzeniu wykorzystuja zaległy urlop. Trzeba by bylo sprawdzic kodeks pracy bo nie chce ci zle mowic. w sumie to powinno sie (chyba) zaniesc szefowej wypowiedzenie bo to z nia podpisywałas umowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
okey juz znalazłam Art. 155"1. § 1. W roku kalendarzowym, w którym ustaje stosunek pracy z pracownikiem uprawnionym do kolejnego urlopu, pracownikowi przysługuje urlop: 1) u dotychczasowego pracodawcy - w wymiarze proporcjonalnym do okresu przepracowanego u tego pracodawcy w roku ustania stosunku pracy, chyba że przed ustaniem tego stosunku pracownik wykorzystał urlop w przysługującym mu lub w wyższym wymiarze, 2) u kolejnego pracodawcy - w wymiarze: a) proporcjonalnym do okresu pozostałego do końca danego roku kalendarzowego - w razie zatrudnienia na czas nie krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego, b) proporcjonalnym do okresu zatrudnienia w danym roku kalendarzowym - w razie zatrudnienia na czas krótszy niż do końca danego roku kalendarzowego, § 2"1. Przepis § 1 pkt 2 stosuje się odpowiednio do pracownika podejmującego pracę u kolejnego pracodawcy w ciągu innego roku kalendarzowego niż rok, w którym ustał jego stosunek pracy z poprzednim pracodawcą Art. 161. Pracodawca jest obowiązany udzielić pracownikowi urlopu w tym roku kalendarzowym, w którym pracownik uzyskał do niego prawo. Art. 167"1. W okresie wypowiedzenia umowy o pracę pracownik jest obowiązany wykorzystać przysługujący mu urlop, jeżeli w tym okresie pracodawca udzieli mu urlopu. W takim przypadku wymiar udzielonego urlopu, z wyłączeniem urlopu zaległego, nie może przekraczać wymiaru wynikającego z przepisów art. 155"1. Art. 171. § 1. W przypadku niewykorzystania przysługującego urlopu w całości lub w części z powodu rozwiązania lub wygaśnięcia stosunku pracy pracownikowi przysługuje ekwiwalent pieniężny. Art. 172. Za czas urlopu pracownikowi przysługuje wynagrodzenie, jakie by otrzymał, gdyby w tym czasie pracował. Zmienne składniki wynagrodzenia mogą być obliczane na podstawie przeciętnego wynagrodzenia z okresu 3 miesięcy poprzedzających miesiąc rozpoczęcia urlopu; w przypadkach znacznego wahania wysokości wynagrodzenia okres ten może być przedłużony do 12 miesięcy. Art. 173. Minister pracy i polityki socjalnej określi, w drodze rozporządzenia, szczegółowe zasady udzielania urlopu wypoczynkowego, ustalania i wypłacania wynagrodzenia za czas urlopu oraz ekwiwalentu pieniężnego za urlop.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
jeszcze jedno, zastanawiaja mnie te 20 dni urlopu, w tym jest urlop zalegly z zeszlego roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jooletka
urlop zalegly musza zaplacic Ci caly, a z tego roku proporcjonalnie do okresu zatrudnienia czyli za 3 miesiace. 20/12*3=5 dni urlopu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×