Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość pytanie o urlop

pytanie o urlop, kiedy 26 dni

Polecane posty

Gość pytanie o urlop

prosze o pomoc w wyliczeniu od kiedy bede miala 26 dni urlopu, bede wdzieczna za szybką pomoc 99-2002 liceum ogolnoksztalcące 2002 (pazdziernik)- 2006 (marzec) studia licencjackie na dyplomie daty: uzyskania: 30. 03.06 odbior dyplomu 05.04.2006 02.07.2002- 07.08.2002- umowa o prace 12.08.2002- 31.01.03 umowy zlecenie odnawiane co miesiac 01.02.03 - umowa o prace ( ten sam pracodawca co umowy zlecenie) umowa trwa nadal,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rwetes rwetes
po 10 latach pracy-w tym 8 lat dochodzi Ci za studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o urlop
moze glupie pytanie ale 10 lat pracy pelnych ? co do dnia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
ale jest tylko male "ale" bo jesli pracowałas i w tym czasie studiowałaś to trzeba wtedy wybrać tak jak to okresla punkt KP Art 155 § 2. Jeżeli pracownik pobierał naukę w czasie zatrudnienia, do okresu pracy, od którego zależy wymiar urlopu, wlicza się bądź okres zatrudnienia, w którym była pobierana nauka, bądź okres nauki, zależnie od tego, co jest korzystniejsze dla pracownika." wiec musisz uzbierac conajmniej 2 lata od zakonczenia nauki czyli okolo 1,5 roku ci brakuje by przejsc na 26 dniowy urlop

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jeżeli pracujesz od 2003
to juz dawno masz 26 dni. Studia dały Ci 8 lat, do tego 2 równe lata pracy na umowę i jest 10, więc wymiar 26 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
kolega/kolezanka wyzej to chyba nie zauwazyla przepisu Kodesu Pracy, nie mozna tak jak napisalas(es), a ona studiowala studiowala do 2006 roku, nie mozna liczyc razem okresu studiów + staz pracy, trzeba wybrac to albo to jesli sie jednoczesnie studiowało i pracowało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pytanie o urlop
a umowe zlecenie tez licze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorrki faktycznie
pomyliłam daty, myślałam, że dyplom dostała w 2003 roku. To załóżmy że 30.03.2006 z otrzymaniem dyplomu zyskałaś 8 lat na urlopowy staż, dalej pracujesz, więc 30.03.2007 będziesz mieć 9 lat i dopiero 30.03.2008 - 10 lat, więc od 31.03.2008 masz prawo do 26 dni urlopu, jeśli oczywiście będziesz ciągle pracować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sluchajcie a czy nie wiecie, czy pracodawcsa moze nam narzucic termin urlopu??? ja zanim pojde na urlop musze nzalesc sobie zastpestwo, inaczej nawet na zwolnienie nie moge isc, bo pracuje sama.... a nie dosc, ze pracodawca wyznaczyl miesiace i dni w ktorych mozna urlop wziasc, to jeszcze musze te cholerne zastepstwo znales, a to nie jest latwe, nie dosc ze szkolic samemu to jeszcze chetnych brak, a chcialabym w koncu odpoczac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ekstasy33
wesolutka,u mnie tez jest cos takiego ze pracodawca wyznacza nam dogodne dla siebie terminy w ktorych mozemy wziac urlop a zaznaczam ze pracuje nas ok 20osob

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
umowa zlecenie nie liczy sie praktycznie do niczego, nawet do wyliczenia urlopu. wesloutka jest cos takiego jak plan urlopu, który ustala Zakładowa Organizacja zwiazkowa, u ciebie chyba jej nie ma bo pracujesz sama, wiec taki plan urlopu powinnas ustalic ty razem z pracodawca, mowi o tym przepis: Art. 163. § 1. Urlopy powinny być udzielane zgodnie z planem urlopów. Plan urlopów ustala pracodawca, biorąc pod uwagę wnioski pracowników i konieczność zapewnienia normalnego toku pracy. Planem urlopów nie obejmuje się części urlopu udzielanego pracownikowi zgodnie z art. 167'2. § 1"1. Pracodawca nie ustala planu urlopów, jeżeli zakładowa organizacja związkowa wyraziła na to zgodę; dotyczy to także pracodawcy, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa. W takich przypadkach pracodawca ustala termin urlopu po porozumieniu z pracownikiem. Przepis § 1 zdanie drugie i trzecie stosuje się odpowiednio. i pracodawca moze przesunac ten urlop z powodu szczególnych potrzeb pracodawcy, jeżeli nieobecność pracownika spowodowałaby poważne zakłócenia toku pracy. Ja nigdy nie mialam problemu z urlopem ale faktycznie na czas mojej nieobecnosci na moje stanowisko posadzili kolezanke z innego dzialu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość WG MNIE to bedzie
przy ciągłości pracy prawo do urlopu26 dni na rok nabędziesz za 1 rok i 10 mies i 2 tyg :)) 10 lat to 8 lat za studia 1 mies pracy na um o prace zanim zaczelas studia 2 tyg teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość koleżanka wyżej
najlepiej policzyła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
a co z okresm od 1.04.2006 do 31.01.2006? to co juz sie nie liczy? przeciez to juz 10 miesiecy wiec by bylo 1 rok i 2 tygodnie do 26 urlopu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość według mnie to
chyba jedank zle, cos mi sie uwidzillo, że pracujesz na um o prace od lutego tego roku :)) czyli raz jeszcze 1mies zamin zaczelas studia 8 lat za studia 10,5 mies pracy po ukonczeniu studiów i o ile tym razem daty sie nie pomieszaly :)) to dłuższy urlop będze za rok i 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuuutna
Mam pytanie. Rozumiem, że w skład wchodzi 8 lat za studia, ale jak jest np. z umową zleceniem lub własną działalnością? Jeśli ktoś np. ma studia skończone i przez rok prowadził własną działalność i płacił ZUS, to czy to już liczy się jako 9 lat? Czy w skład tego wchodzi tylko umowa o pracę u kogoś, a reszta nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość korrrekta
miesiąc pracy przed studiami + 8 lat za studia + praca od 01.04.06 do 20.02.07, czyli 10 miesięcy i 20 dni suma: 8 lat i 11 miesięcy i 20 dni urlop 26 dni osiągniesz: 01.03.2008 Działalność oczywiście liczy się do urlopu, ale zlecenie nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuuutna
A umowa o pracę w trakcie studiów? Czy to się liczy? Czy tylko te 8 lat za studia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez pracy
jesli korzystasz z 8 lat za studia to wtedy praca w trakcie studiów do wyliczenia urlopu sie nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja jestem ze Śląska
wybierasz albo pracę albo studia, ale w twoim przypadku korzystniejsze sa studia, nie można tego łączyć jak dwa oddzielne okresy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość smuuutna
Oki. Dziękuję bardzo za odpowiedź. W sumie wychodzi na to, że bez sensu miałam tą umowę o pracę w czasie studiów. Mogłam dostać np. umowę zlecenie, zwłaszcza ze studiowałam dziennie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×