Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Moniula84

Termin Listopad 2007

Polecane posty

Robie sobie dzisiaj \"dzien dziecka\", wcinam lody waniliowe polane mleczkiem kondesowanym, mniam-mniam, pychota...ale juz mi sie slodko zrobilo;-) Wzetka, Frania, Migotka, dziekuje🌻 Wzetko, no to ladnie zalatwilas kuchnie;-) Mi tez wszystko leci z rak, a moj maz zupelnie nie rozumie dlaczego zrobilam sie taka niezgrabna. A z drugiej strony - akurat pomalujecie kuchnie na powitanie Bobasa;-) Franiu, no to zaczynamy sie rozkrecac na calego z tymi naszymi bolami i twardnieniem brzuszka. Moj Maluch sie ostatnio jakos dziwnie przeciaga i wypycha mi cos pod prawym zebrem. Migotko, dokladnie, potem mozesz Malucha przewijac na lozku na takiej foliowej gabce...nie wiem jak to sie nazywa;-) chodzi mi o taki przenosny przewijak. Smacznego obiadku! Jutro mam wizyte w szpitalu, jakos nie chce mi sie tam isc. Potem ide na kawe z kolezanka. Papatki i do pozniej Mamusie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie skończyłam pranie, miałam kilka ubranek jeszcze do wyprania i niestety w rekach bo bałam się wrzucić je do pralki. Jestem padnięta, teraz coś zjem i musze się położyć. Ale wszystkie ubranka mam już wyprane :D Widzę, że już większoś z nas ma skurcze, ja najczęściej mam jak wstaję wtedy potwornie mnie boli w brzuchu dlatego staram się powolutku wstawać i chodzić. Sylka ja tez mam problem z przewracaniem się na drugi bok, nie jestem przeciez wcale taka duża a usapię się przy tym jak hipopotam :) Edziu wózeczek ladny, tylko dla mnie ma wadę chodzi o rączkę nie jest jedna tylko trzeba trzymać wózek obiema rękami, a tak to jak jest tylko jedna to możesz dzidziusia prowadzic jedną ręką. Jesli chodzi o kółka to na zimę najlepsze są pompowanę, abc mają piankowe – chciałam kupić abc astro – ale stwierdziliśmy, że kupimy tańszą gondolę na zimę z nie skrętnymi kołami (bo w zimie ich tak nie używasz) a później dobra spacerówkę. Buniu jestes kochana🌼 🌼buniui biedactwo ale miałas akrobację, już to sobie wyobrażam z jednej strony to musiało śmiesznie wyglądać, ale przerażająca historia, najważniejsze że nic się nie stało. Nastepnym razem musisz uważać jak wychodzisz z wanny. Oj ty nasza akrobatko :D oby ból szybko Minoł 🌼 🌼👄 A co do lodów waniliowych, oj kobiet nie masz dla nas sumienia, lody mniam mniam pychota. Muszę przeszukać zamrażalnik tez powinnam mieć jakieś. Oj plecki się upominają strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutku, biedny Dawidek. Duzo zdrowka dla Twojego Synka! My tez zrezygnowalismy z basenu w weekend, pogoda nie jest za ciekawa, Amelka zaczyna kaszlec...czekam na dalszy rozwoj sytuacji. Dziekuje za pocieszenie Malutku🌻 Oj, ladnie sie wylozylas. Mi jest wstyd...zeby uderzyc sie akurat w \"takie\" miejsce;-) Malutku, fajnie z ta polska szkola. Daj prosze znac po weekendzie jak bylo na zajeciach i jak sie podobalo Dawidkowi. Czy Dawid uczy sie irlandzkiego czy jest zwolniony z zajec? I jeszcze jedno...gdzie kupowalas te duze podpaski o ktorych kiedys pisalas? Przepraszam ze zadaje Ci tyle pytan...:-) Uwazaj na siebie🌻❤️ Cmoczki dla Was Mamusie i dla Waszych Brzuszkow😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Na chwilkę znowu ja:-), trochę dziś przed kompem przesiedziałam bo mężusiowi pracę do szkoły piszę i czuję że kręgosłup daję mi się w znaki:-(. Bunia_77 - z nieproszonymi lokatorami mamy chyba spokój. Mąż remontuję altankę i w związku z tym całą noc (mimo przymrozków) zostawialismy okienko otwarte, chyba tym oknem myszki wlazły:-). Co do rozstępów to pod pępkiem parę mi wyskoczyło, szczególnie blisko blizny jaką mam po operacji wyrostka (widocznie skórka tam jest mnie rozciągliwa:-> ). I też podobnie jak ty Buniu stosowałam ziajkę i oliwkę dziecięcą. Teraz dodatkowo skórka na bokach brzuszka mi się łuszczy, szczególnie to jest widoczne po kąpieli nim jeszcze coś w nią wklepie. Ja też biorę kąpielę w wannie i najgorsze jest z niej wyjść:-). Na razie jeszcze niefortunnego upadku nie zaliczyłam, ale raz o mało nie brakowało:-), uważaj na siebie kaskaderko:-). Edzia - wozek fajny, ale nie znam się i nie wiem jakie kółka lepsze:-), ach te spacerki już nie mogę się ich doczekać;-). frania23 - ja wczoraj też pierwsze boleści brzuszka zaczęłam odczuwać, ale krócej niż ty:-). migotko - co do przewijaka, ja jeszcze nie kupiłam, zastanawiam się jaki lepszy taki na łóżeczko (utwardzany), czy na łóżko i inne powierzchnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam bardzo za opinie. Asiorku co do tej rączki to nie bardzo cie rozumiem. Przecież można ją trzymac na dwa sposoby. Przyjrzyj sie dobrze :) Kurczę myślałam że znacie sie na kółkach, niby tez słyszałam opinie że lepsze pompowane ale nie znalazłam nic fajnego na pompowanych kołach. A ta firma chicco niby najlepsza ma wózki na malutkich niepompowanych kołach, tak to nie znam sie na firmach. może wy cos podpowiecie? albo podacie linki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki :-) :-) :-) Dziękuję za ciepłe pocieszające słowa otuchy, wiedziałam, że Wy ciężarne będziecie mieć podobne myślenie. Właśnie wcinam pomidorówkę i oglądam Bundych. Wiecie co, ja nie kupuje przewijaka, mam zamiar obejść się bez niego i przewijać dzieciaki normalnie na naszym łóżku. Tylko nie bardzo mam warunki do wygodnego karmienia, przydałby mi się jakiś fotel, ale nie bardzo mam miejsce w naszej kawalerce. W dodatku dojdzie jeszcze wózek o szerokości około 80 cm, wiec całe mieszkanie będzie zastawione.Widziałam ostatnio w sklepie JYSK fajniutki fotel rattanowy - taki okrągły z miękką poduchą, jak sobie na nim usiadłam poczułam się jak królowa i wyobrażałam jak jednocześnie będę karmiła moje maleństwa.No i jego cena była całkiem przystępna 175 zł. A może Wy widziałyście jakieś fajne \"siedziska\" które byłyby idealne do karmienia? Zmykam. Buziaczki dla brzuszków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Ponownie ja, beti 26 - ja też nie kupuje przewijaka, siostra chce mi kupić mam tylko określić jaki chce. My z dzieciątkiem będziemy na jednym pokoju, więc nawet by się na początku przydał :-). Też będę miała cały pokój zastawiony, ale na razie się nie przejmuje tak. Jak coś będę szukać to wiem, że tylko w tym jednym pokoju mogło się to zapodziać:-D. Dziewczyny teraz jak mała się rusza czuje takie parcie w dole, czyżby mała się układała? A ścieżkę do łazienki już mam wydeptaną. Zmykam, muszę się odpicować na wizytę kontrolną u lekarza. Będę pozniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Nie wiem co się ze mną dzieje, ale ciągle bym jadła, najem się i za 30 minut znowu się oglądam co tu do paszczy wsadzić. Dzieciaki zrobiły się bardzo aktywne, jak mam już dosyć to chodzę z odsłoniętym brzuchem i wtedy Misiaki się uspokajają. Na całe szczęście mijają bezsenne noce. Kiedyś pisałam o piciu wody 2l dziennie, którejś strasznie dłonie puchły i nogi, ponieważ ja zaczynam też już puchnąć i ginka kazała zmniejszyć napoje do 1,5l. Edziu, oglądałam typowany przez ciebie wózek. Jakiś dla mnie taki mały... obawiam się, że w spacerówce długo nie pochodzisz, chociaż ja przez te wózki bliźniacze to mam skrzywione pojęcie o wózkach. Co do kółek pompowanych, 8 lat temu spacerowałam z chrześniakiem wózkiem o normalnych kółkach i myślałam że dostanę szału na polskich chodnikach i krawężnikach. A pompowane jednak lepiej się prowadzi tylko wadą jest to, że mogą się przedziurawić. Ja chcę kupić pompowane. No i kolejna moja uwaga, w twoim wózku są z przodu dwa kręcące się wokół własnej osi kółka i obawiam się, że mogą robić ci wariacje przy podjeżdżaniu pod chodnik. Edzia, najlepiej jak pojedziesz sobie do sklepu i pochodzisz z wózkiem bo tak na obrazku ciężko coś ustalić. Poza tym każda z nas ma inny gust a to Tobie musi się podobać :-) Życzę udanych zakupów. No i nie popiszę bo plecki mnie łupią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze dziewczyny ale mi sie dzisiaj narobiło. Wyobraźcie sobie że wchodze sobie do sypialni a tam tyyyyyyyyyyle dymu. Myślałam, że mi sie mieszkanie pali. Łaze i szukam i nic nie widać. No i w końcu znalazłam. Z kratki wentylacyjnej w łazience leciało. A że łazienka obok sypialni i drzwi otwarte to sie rozniosło tak. Pootwierałam okna i polazłam do siostry siedzieć bo sie normalnie dusić zaczełam. Chyba jakis baran sobiec piec podłączył do wentylacji. Chyba zatkam to jakąs ściera i rano do adm, jak mnie ktoś w nocy nie zaczadzi kurde. Kurcze ta sypialnia to jest pokój dla Zuźki jak sobie pomyślałam, że ona by tam spała to sie normalnie popłakałam. Jak sie dowiem który taki mądry to normalnie chyba go na strzępy rozniosę wrrrr Edziu wózek na zimę najlepiej na dużych pompowanych kołach. Ewentualnie z przodu dwa mniejsze i tylne duże. Ja z siostrzenica zima jeździłam to widziałam jak sie niektózy męczyli z takimi kołkami a my przez zaspy w parku ( bo oczywiście po co odśnieżać) dawałysmy rade. Tylko, że ten wózek strasznie ciężki był, jak dla mnie sie nie nadaje bo ja na drugie piętro aż, a siostra w domku to jej to bez różnicy było. Ja sie zastanawiam nad quinny, troche drogi ale lekki i można fotelik samochodowy zamontowac. Tylko troche mała gondolka. Sama juz nie wiem jaki kupic. Znalazłam jeszcze cos takiego http://mamaija.waw.pl/sklep/pokaz_produkt.php?idprod=1898 albo http://www.bobowozki.pl/product_info.php?cPath=1_153&products_id=992 Gdzieś czytałam jeszcze, że volanty są całkiem dobre. A Wy dziewczyny jakie wózki kupujecie? Może coś od Was ściągne bo sie całkiem pogubiłam w tym wszystkim ;) Uciekam po teścia niech mi tą wentylacje czymś zapcha bo spać nie bede mogła :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MALUTEK
Bunia Dawid niestety ma jezyk irlandzki,nad czym ubolewam bo po co mu dodatkowo w glowie mieszac.A jak czasem przyniesie z tego prace domowa to juz calkiem klapa bo przeciez ja mu w tym nie pomoge.Na szczescie maja tylko jakies podstawy,liczenie,dziendobry,dowidzenia itd.Dopiero w gimnazjum dzieci obcokrajowcow moga byc z niego zwolnione. Podpaski kupowalam w aptece w tesco w Midelton,ale widzialam chyba cos podobnego w Mother Care na pietrze. Napisz jutro co ci powiedzieli na wizycie.Ty tez tam tak dlugo czekasz?Ja ostatnio na prawie 3 godz wsiaknelam,myslalam ze tam pdne,tym bardziej ze bylam z Dawidem... Brzuchacz niezle mialas przezycie z tym dymem.Nie dziwie sie ze sie zdenerwowalas,ten ktos powinien poniesc jakies konsekfencje za taka glupote bo naprawde moglo dojsc do nieszczescia. Ide do kolezanki na kawke,pa,pa!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Młodziutka_19
witam ... Jakoś zmeczona jestem ale to chyba przez ta pogodę , jakoś niezaprzyjemnie na dworku jest. Ale jestem szczęśliwa że w końcu podłoga zrobiona , jeszcze tylko wywietrzyć bo lakierem śmierdzi , poprzestawiać meble i można brać się za łazienkę. Mam nadzieję ze do 1 listopada uda nam się wszystko skończyć. Znów w weekend ide do rodzinki męża bo kolejna paczka ubranek na nas czeka , tyle już tego mam że napewno nie zdążę wszystkiego wykorzystać. Muszę jeszcze kupić kosmetyki dla dzidzi, ale nie wiem jeszcze z jakiej firmy, wciąż się zastanawiam. Jeśli chodzi o przewijak to ja go nie kupuję , ponieważ wiele osób mi mówiło że to wcale nie jest potrzebne , a pozatym twarde i lepiej przewijać dzieciątko na łóżko. Jeśli chodzi o nasze mieszkanie to my mamy 3 pokoje i kuchnię, jednak i tak trudno wszystko pomieścić, 1 pokój będzie wolny, tzn bedzie tzw.gabinetem i przechowalnią na wózek itd... a jak już Wiktoria podrośnie to jej urządzimy tak pokoik. Mam coraz wiekszy apetyt i muszę się troszkę powstrzymywać bo potem będzie wiele do zrzucenia, ale całą zima bedzie przed nami. Jeśli chodzi o wózek to my kupiliśmy CONECO V3 z fotelikiem, wydaje się być wygodnym, a jaki bedzie to okaże się potem. Brzuszek się opuścił, lżej mi się oddycha, lepiej śpię tylko te siusiu wciąż doskwiera. Mam termin na 12 listopada, ale obawiam się że może to być wczesniej, czasem brzuszek mnie pobolewa na dole , tak jakbym miała okres. Ale mam nadzieję donoszę do terminu. 3 listopada mam wizytę u lekarza to się okaże czy się coś dzieje czy też nie. Lecę poszperać w necie , bo zastanawiam się nad późniejszą antykoncepcją i trzeba wybrać coś sensownego. buziaki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję wam wszystkim za opinie!!! Znalazłam jeszcze jeden fajny wózek http://www.totamto.com.pl/index.php?p3596,wozek-gleboko-spacerowy-x-lander-x1-zielony-2007-gondola ma pompowane koła :) Brzuchacz twoje linki nie nie dla mnie... mi sie nie podobają te taczki :) wybacz... Właśnie obżarłam sie bezów z kremem.... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Edziu masz rację nie zwróciłam uwagi, rzeczywiście są tam dwa rodzaje raczki :D co do kółeczek to poczytaj sobie opinie ja tak jak pisałam wyczytałam że na zimę lepsze sa pompowane kółka a nie piankowe. Choć nie wiadomo jaka będzie ta zima w zeszłym roku nie było prawie wcale śniegu. Edzi szczerze to x-lander o wiele bardziej mi się podoba od tego abc:) tylko w linku jest pokazana sama spacerówka i nie wiem jak wygląda gondola, ale zapowiada się nieźle. Co do foteli to podobno dobre sa takie na których można się troszkę pobujać. Ale ten o którym piszesz na pewno musiał być niesamowity :) Misiaki moja mała również stała się mega aktywna, czasem myslę, że w ogóle nie spi. A czytałam, że pod koniec ciąży raczej rzadko czuje się dziecko bo jest duze i nie ma tyle miejsca na ruchy a moja cały czas bryka. Brzuchacz ale masz tego sąsiada:( dobrze że szybko zobaczyłaś bo mogłabyś się udusić. Czym prędzej mykaj jutro do administracji zgłosić to aby się nie powtórzyło. Co do Volantów to rzeczywiście są dobre, mój szwagier ma volanta 3 i bardzo sobie chwali.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość IVA25
Witajcie dziewczynki! Znowu tyle napisalyscie,ze nie jestem w stanie tego wszystkiego dokladnie przeczytac bo troche dluzej siedze i zaczyna strasznie bolec mnie kosc ogonowa,wiec wybaczcie,ze do kazdej z osobna nie napisze tylko ogolnie,tylko to co zauwazylam jakie tematy poruszylyscie. 1) pompowane kola w wozku- ja mam wlasnie takie i uwazam,ze sa lepsze niz te zwykle,tymbardziej na zime,ale o gustach sie nie dyskutuje 2)ktoras z was pisala,ze poslizngnela sie przy wyjsciu z wanny i uderzyla w krok- strasznie wspolczuje i prosze,uwazaj na siebie bo to bardzo niebezpieczne,ja to bym ryczala z bolu,oby jaknajszybciej przestalo cie bolec 3)fotel z "jusk'u"-ja na identyczny sie "napalilam" :) jak zobaczylam go w reklamie,na nastepny dzien powedrowalam tam z moim K. zeby go obejrzec i sie zawiodlam,bo ten fotek jest zlozony z dwoch LUZNYCH wogole nieprzymocowanych tzw czesci ratanowych.Balam sie nawet usiasc na tym bo to sie chwialo i bylo w pozycji lezacej,a gdzie tu siedziec wygadnie i karmic-lipa:/ a szkoda,bo wygladal bosko 4)ja tez zbytnio specjalnych ciuchow ciazowych nie kupowalam,jedynie z H&M ogrodniczki jeansowe,bluzki i tuniki kupowalam zwykle ale wiadomo,ze dlugie zeby zakryly mi brzuszek,bo niesmacznie wygladaj brzuchy na wierzchu-na moje. pozdrawiam i uciekam na "M jak milosc"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny sory że was ta meczę... jeszcze jeden link tu jest wózek tez firmy abc desing ale znalazłam taki co ma te pompowane koła: http://www.totamto.com.pl/index.php?p3962,wozek-spacerowy-abc-design-turbo-4-kolor-albatros-nosidlo Co o nim sądzicie? Z góry dziękuję za każdą opinię. Jeszcze mam pytanie... bo one mają te miękkie gondole. Czy one nadają się na zimę? Maluszek nie zmarznie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Witam dziewczyny, jestem po wizycie u mojego gina i mam trochę stracha:-O. Robił mi dzisiaj usg, mój mężulek był ze mną. Podczas badania patrzyłam na monitor i nie zwróciłam uwagi na wyraz twarzy mojego lekarza.Ale mąż zwrócił uwagę, twierdzi że coś mu się nie podobało, tylko nic mi nie mówił aby mnie nie denerwować. Kazał mi jutro przyjechać do szpitala na badanie ktg (na jakieś 2 godzinki, chce cos sprawdzić:-( ). Oczywiscie same czarne mysli przychodzą mi do głowy. Mam nadzieję, że to tylko moje przewrażliwie i malutka jest zdrowa. Chce wam jeszcze o czymś bardzo ważnym napisać. Mój gin miał przykre ostatnio zdarzenie, a mianowicie jego pacjentka przyszła do niego na wizytę, tak jak była umówiona, za 2 tygodnie, mimo że od 1,5 tygodnia nie czuła ruchów swojego dziecka, a była w 38 tygodniu ciąży. Okazało się, że straciła dzieciątko:-(. Gin pytał, dlaczego wcześniej nie przyszła lub chociażby nie zadzwoniła, ona mu na to że myślała, że dziecko śpi. Nie wyobrażam sobie przeżyć coś takiego. Dziewczyny pamietajcie jeżeli zaniepokoi was brak ruchów dziecka, lepiej być taką panikarą i zawracać lekarzowi bezprzerwy głowę, niż pózniej żałować, że się zlekceważyło jakieś symptony. Powinłyśmy codziennie czuć ruchy naszego dziecka. Gin mi powiedział, że jeżeli przez cały dzień nie poczuję ruchów dziecka lub coś innego mnie zaniepokoi odrazu mam go alarmować. Misiaki - ja tak samo jak ty bezprzerwy bym jadła. Nieważne co, ważne aby coś do papy wsadzić, taka potrzeba łaknienia. Tak samo jak u ciebie odsłoniety brzuszek uspakaja małą. Brzuchacz - ale przygodę miałaś, dobrze że całe zdarzenie miało miejsce teraz póki dzidzi nie ma, zawsze to jakaś przestroga. edzia87 - nie będę doradzała ci na temat wózka bo każdy ma inny gust, aj a dopiero sama na swoim dzieciątku będę różne rzeczy testować (pieluszki, kosmetyki, proszki do prania itp.) i może zaś będę umiała innym mamą doradzić. Kochane nie wiem czy dziś będę mogła spać, aby to ktg dobrze wyszło. Pa pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Amelka77
hej mamusie co do tego dymku ulatniającego się to jestem w szoku. Czym predzej to załatw. Ja to jestem w ogóle do wszelkich smrodków zwąłszcza teraz uwrażliwiona żeby mojemu dzidzi nie szkodziły. Edzia co do wózków to też myśle ze koła pompowane lepsze. I czy to zimą czy latem się świetniej sprawdzą. Najlepiej dotknąć, pojeżdzić danym wózkiem bo na żywo całkiem inaczej się odbiera każdy. na obrazu moze być śliczny a jak się go zobaczy to okaże się ze ci nie leży nawet w dłoni. Ja myślałąm o mutsy ale na zywo wcale mi nie podpasował i to wcale i nie weim czemu one takie drogie , ja nawet nie umiaąłm nim jechać. Takze zobacz na żywo. Wtedy wybór będzie prosty. sylka - główka do góry, na pewno bedzie dobrze na ktg. Wiesz myśle ze twój lekarz po tej przykrej histori z tamtą pacjentką moze stał się ostrożniejszy bo na pewno też to musiał przeżyć. Dlatego cche sam sibie uspokoić. Nie amrtw się bedzie dobrze - zobaczysz. Co do foteliku do siedzenia i karmienia ja kupiłam bo niestety w pokoiku dziecięcym nie zmiesciła mi się sofa wiec tylko fotelik wchodził w gre. Kupiłam wiklinowy, na nim położyłam poduszeczkę miekką a na całosć takie pokrycie z misia białego. Jest wygodny i tam planuje karmić - ma podpórki pod łokcie. wiecie co, boli mnie brzuszek cały. Nie weim co jest grane, najpierw były kolki po całym brzuchu a teraz cały jest napięty. Nie weim co to, mam nadzije ze to nie poczatek porodu. Dużo dzis się nachodziłam, nawet wieczorkiem wyszłam i wróciłam późno ze nawet mój mąż już wydzwaniał gdzie ja jestem. Ale ja potrzebuje dużo chodzić bo lubie. Do tego wchodzenie na 4 piętro i nerwy dziś miałąm na wszystko. Mam nadzije ze przejdzie. Nie cche jeszcze urodzić!!!! Dobranoc mamusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylka na pewno wszystko bedzie dobrze. Może lekarz chce sie upewnić czy wszystko ok. Mi mój gin ktg robi co tydzień. To juz przecież ostatnie tygodnie :) Amelko ja jak sie nebiegam mam tak samo. Brzuch twardy i jakies kłucia. Trzeba troche poleżeć i przechodzi. Kurcze nabiegałam się dzisiaj po sąsiadach i pytam czy ktos cos przerabiał, albo kto palił w piecu. Oczywiście cisza, nikt nic nie wie. Póxniej już nic nie leciało. normalnie zgłupiec mozna. Zakleiliśmy tą kratke taśmą i do jutra jakos bedzie. Najbardziej sie boję, ze jak przyjda sprawdzac to mi pół łazienki rozwala a my dopiero remont skończyliśmy. Swoja droga jak my zakładalismy gazowe i kominekto nalatałam się po kominiarzach i innych żeby wszystko sprawdzone było i nikomu sie do komina nie podłączyć a inni to maja głeboko gdzies :/ Tyle dobrego, że to nie ja teraz bede musiała piec odłączyc. Ostatnio się zastanawiałam nad monitorem oddechu i chyba teraz to juz go kupie. Tylko drogie to troche :/ edzie tego X-landera ma kolezanka i narazie sobie chwali. Próbowałam i nawet lekko się prowadzi. Tylko dla mnie kurcze za ciezki. Ja normalnie 54 kg waże to ponad 20+dziecko na drugie piętro chyba nie dam rady zawlec :( Dla mnie to chyba wózka nie wymyslili jeszcze ;) Dobrej nocki wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Hej mamusie- kangurki!!!! To ja czyli nocna zjawa - bo jak zwykle spać nie moge po nocach.Położę się z wieczora a potem się wybudzam i łażę jak nie po lodówce to po internecie.Dzis odbęniłam resztę zakupów.Mam już chyba wszystko, najwyżej potem się dokupi jak coś zbraknie. Mimi1981- współczuję kłopotów z ząbkiem.W poprzedniej ciązy miałam tez problemy - teraz zęby mam poleczone i spokój.Na razie nic się nie psuje, bo u dentysty jestem raz na 6 tygodni, bo mam stały aparat ortodontyczny i coraz druciki trzeba wymieniać.Moja ortodontka sprawdza mi tez czy dziurek nie ma i jak na razie nic się nie dzieje.A co do spania to też się kręcę w nocy i non stop zmianiam pozycję.Mój mężyuś też starsznie chrapie - ale z nim nie śpię tylko z małą a ta znowu po całym łożku wędruje w nocy.Rano zazwyczaj ląduje gdzieś w nogach i nie moge jej znaleźć. Asiorek2 nie przeginaj z tym prasowaniem i uważaj na plecki. Wzetka masz rację nie trzeba mieć szafy ubrań, aby ładnie wyglądac.Wystarczy troszkę pokombinować i strój gotowy. Sylka27H- nic się nie mart na pewno jest wszystko dobrze z malutką.A co do KTG to wszystkim nam je zrobią, bo tak trzeba.Ja też idę w piątek na KTG, lekarz kazał mi się stawić po 15.00 w szpitalu,bo ma dyżur.Powiem tylko szczerze,że mój synek nie lubi chyba tego badania, bo ostatnio jak przykładała te pasy to strasznie się rzucał a potem kopał w te głowice od ktg a brzuch cały falował.Jakoś nerwowy się staje przy tym badanku.Jednak jak trzeba zrobić to trzeba nie ma wyjścia.Najgorsze to leżenie na twardej kozetce podczas tego badanka, które nie trwa 10 minut tylko około pól godziny najmniej. Edzia najlepiej pójść i pooglądac wózeczki w sklepie.Pompowane koła rzeczywiście w zimie się sparawdzają, ale ważna jest też waga wózka.Ja jak mała się urodziła pożyczyłam wózeczek"POLAKA" od siostry.Nie byłam jednak z niego zadowolona, bo nie dawałam rady go znieść z góry, a mieszkam w bloku - ileż to ja się napociłam aby go ściągnąć.Czasem na samą myśl o pcacerze cierpkła mi skóra.Potem z wiosny kupiliśmy spacerówkę CHICCO i wtedy mogłam bez problemu chodzić na spacerk,i bo była naprawdę lekka.Zimą tez nie było tak żle, choć koła ma małe i nie pompowane.Mała w spacerówce jeżdziła do 2 roku życia.Fajnie określiłaś wózki trójkołowe"taczkami".Ja kiedyś też kpiłam z trójkołowców - dalej mi się nie podobają niektóre.Mi moi rodzice kupili Quinny buzza i mam nadzieję,że się sprawdzi.Zresztą zimą i tak mało się na spacery wychodzi.Ale powiem szczerze, że jest naprawdę lekki i mało miejsca zajmuje po złożeniu. Bunia77 ale miałaś przeżycia.Ja kiedyś tez poślizgnełam się i rozjechałam tyle,że nie byłam w ciąży.Kości miednicy i krocze potem polało mnie tydzień.Uważaj na siebie kochana, bo to nie żarty.Pytałas o Karolinkę- a więcnapiszę ci jaka to rozrabiara jest,że juz czasem cierpliwośc do niej tracę, a zazdrosna o wszystko co się kupi dla dzidziusia.Uważa ,że wszystko jest jej i tyle.O dzidziusia dopytuje się codziennie - tylko kiedy będzie i kiedy będzie???Chodzi do przedszkola, ale jak wraca w domu pobojowisko.Ostatnio tez pokasłuje a do tego liszai jakiś przyniosła z przedszkola i to na samej brodzie jej się porobiły.smaruję mascią i jakoś poschodziło to trochę.Twój synus tez będzie duzy- zobaczysz.Ucałuj malutką Amelkę i buziaczki dla ciebie i brzuszka. Migotka86 ja nie wiem czemu z IKEI tak wszystko śmierdzi.kiedyś kupiłam małej tam kocyk i smierdział długo nawet po kilku praniach ten przykry zapach sie utrzymywał.Mam nadzieję,że da ci się ten materac wywietrzyć. Amelka77- ja tez już siedze jak na szpilkach.Jeszcze skurczy przedpowiadających nie maiłam.Kiedyś jak mnie złapało to na 2 dni przed porodem.Całą noc nie spałam tylko turlałam się z bólu i wtedy własnie czop mi odszedł w nocy.Skurcze poznasz bez problemu, bo z tym nie da się usnąć i tego przespać. Brzuchacz masz rację wózek powinien być lekki jak mieszka się w bloku.A i uważaj z tym dymem lepiej być czujnym.Ludzie mają rózne pomysły i czasem jeden drugiego dymem podtruwa.Dobrze,że zakleiłaś ta kratę,ale jutro wezwij kogoś ze spódzielni i niech sprawdzą skąd i od kogo ten dym się wydobywa.A co do przewijaka to wcale go nie rozkładam, bo mam po małej.wczesniej z niego może 2 razy korzystałam i tylko stał i się kurzył. Beti26 u mnie mieszkanie też przepełnione.Na nic nie ma miejsca.Kuchnia 2na 2 i ledwie się we troje mieścimy.W szafach to już nawet szpilki się nie wsadzi tyle tego wszystkiego.Ja bardzo mebli nie kupowałam, bo nie ma gdzie tego ustawiać.Może za kilka lat się przeprowadzimy, bo budujemy domek, ale to jeszcze potrwa pewnie najmniej 2 latka. Misiaki witaj w klubie głodomorów, ja po nocach wstaję jeść, bo tak mnie ssie,że nie mogę się pohamować. Uciekam dziewczynki do wyrka, odezwę się z rana.Dobrej nocki brzusie.Papa;-))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sylka27H
Dziewczyny, rano zauważyłam taką wonną, brunatną (zabarwioną na brązowo) wydzieline na wkładkach. Wcześniej czytałam, że czop jest gęsty i nie da się go z niczym innym pomylić. Więc nie wiem co to takiego. Wizytę u lekarza mam o 16:00, mamusie które mają więcej doswiadczenia napiszcie proszę czy u was cos podobnego wystąpiło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry :) Za godzine jade na wizyte do poloznej (pewnie juz ostatnia, bo jak mam porod wyliczony, to ona sie akurat na 3 tyg.do Tajlandii i Wietnamu wybiera). Tak wiec juz wstalam i segreguje dokumenty w teczce. Co do czopu (czopa? sama nie wiem): ja spanikowalam juz ze 2 tyg.temu ze to TO. Ogladalam tv potem wstaje z kanapy a nogi mokre :( Narzuta niestety tez :( No ale to chyba jednak nie o to chodzilo. Tak wiec tez czekam. .. Ruchow Juniora pilnujemy we dwoje z mezem. Wczoraj nawet tesciu sie zainteresowal (po raz pierwszy, ale pewnie dlatego ze skorzystal z okazji, ze tesciowej nie bylo w domu, ona ani razu nie zapytala mnie nawet jak sie czuje podczas calej ciazy). Wciaz czekamy na wiesci w sprawie wozka. Chcialabym juz go odebrac. Czwarty tydzien od zamowienia mija :) A na zakupy w IKEI ja raczej jestem niejako skazana :) tu w Szw. Chociaz troche Szwedow nie rozumiem. Raz sie chwala swoja IKEA, ze znana w calym swiecie,jak jedziemy tam w weekend to nawet przed otwarciem na parkingu pelno. Ale potem narzekaja, ze slaba jakosc, zly material itp... No coz, idziemy na sniadanko. Musze cos zjesc minimum godzine przed wyjazdem. Inaczej strasznie mnie muli :( Oby te 2 tyg.szybko zlecialy :) Papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Sylko, do Ciebie najpierw - ja plamiłam właśnie tak w sobotę i niedzielę, w poniedziałek był spokój a po wczorajszej wizycie u gina - znowu to samo, z tym że nieporównywalnie więcej. Mam atak paniki i chcę zrobić wszystko na raz, wydaje mi sie że to już po prostu. Lekarz wczoraj powiedział że plamienie było spowodowane rozwieraniem sie szyjki ( mam rozwarcie na 1 cm) ale wieczorem i dziś od rana jest tego naprawdę sporo. Poobserwuję sie jeszcze trochę, jak dojdą skurcze albo plamienia będą miały bardziej intensywna barwę jadę na oddział na obserwację. Nic się nie boj, daj koniecznie znać po wizycie! Trzymam kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Witajcie kangurki!!!! Sylka27H - być może już szyjka macicy zaczyna ci się rozwierać i z stąd te plamienie - może odeszło kawałek czopu - to wcale nie musi byc korek jak piszą inni .Mi właśnie wystąpiło na początku takie brązowe plamienie a potem doszło juz normalne krwawienie.Nie chcę cię straszyc, ale u mnie niedługo po tym nastąpiły skurcze.Obserwuj co będzie się działo - czy krwawienie ustąpi czy się nasili.Oczywiście najwazniejsze są ruchy dziecka, które trzeba cały czas pilnować.Nie bój się takie krwawienia i plamienia pod koniec ciązy to rzecz normalna i zwiastują zbliżający się poród.Ja w tej chcwili mam rozwarcie na jeden palec,ale czop jeszcze nie odszedł i żadnych plamień nie mam.Jesli będziesz czuła jakiś niewyjaśniony niepokój lepiej zasięgnąć porady swojego ginekologa.Buziaczki dla ciebie i być może niedługo dzidziuś już będzie z tobą.Napisz co i jak czy ustapiło czy się nasila.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fufcia
Sylka27H jeszcze raz pisze do ciebie, bo miałas wczoraj wizytę u gina jak pisałaś wczesniej.Jesli przechodziłaś badanie ginekologiczne i lekarz badał cię tam w środku mógł nadruszyć szyjkę i stąd możesz tez plamić to nie jest regułą.Moja siostra po badaniu ginekologicznym - jest w tej chcwili w 10 tc też plamiła, bo ma leciutką nadżerkę,która została podczas tego badania podrażniona.Jesli czujesz ruchy dzidziusia i nic się nie dzieje - możesz spokojnie obserwować natężenie plamień.Jak poród się zacznie to będziesz wiedziała - tego nie da się przeoczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej brzuchatki :) Ja dzisiaj przespałam całą nockę. Ani jednej pobudki. NOrmalnie, aż uwierzyć nie moge :))) Wyspałam się za wszystkie ostatnie tygodnie. Chyba brzuch mi sie troche obnizył bo żebra nie bolą :) Lece na śniadanko bo jak zwykle głodna się obudziłam ;) Miłego dnia wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzień dobry mamusie :) Widzę, że nasz topik kwitnie, to super :) mam nadzieję, że po porodzie, również będziemy tak często pisać. Ja własnie wcinam sobie pyszny serniczek i piszę do Was :D Edziu co do wózeczka ABC to powiem Ci tak jak już pisałam wczesniej że chciałam kupić ABC Astro i zrezygnowałam tylko z powodu piankowych kółek a takto dla mnie był super. Podobnie jest z tym wózkiem poczytaj sobie opinie na temat kółek jeśli uznasz że piankowe są ok. to kup sobie ten który wizualnie Ci się podoba. My niestety zrezygnowaliśmy choc mi było ciężko bo bardzo mi się podobal astro ale poczytałam troszkę o kółkach. Edziu x-lander wyglada super :D Sylka na razie się nie stresuj, wiem łatwo się mówi, ja tez mialam się nie stresować jak lekarz powiedział mi, że dzidzia ma znaczną różnicę w rozmiarach półkula mózgu. Jedź do szpitala i tam wszystkiego się dowiesz. Trzymam mocno kciuki by było dobrze. Jak wrócisz od razu daj znać 🌼 🌼 Co do tej kobiety która straciła dzecko, to naprawde jest to straszne. Nie wyobrażam sobie co bym zrobiła. Ja jak tylko nie czuje ruchów od razu sięgam w panice po cos słodkiego i wtedy jestem spokojna bo mała bryka. Współczuje tej kobiecie, o niewyobrażalne co ona musi czuć, pod koniec ciąży stracić dziecko, wtedy gdy czuje się ruchy i jest się już przygotowanym. Nie wyobrażam sobie tego, biedna :( Sylka nie mam pojecia co do tej wydzieliny to niestety nie poradze nie mam pojecia co to jest. Obserwuj siebie tak jak pisze dziewczyny i jak znów się pojawi zapytaj gina. Trzymaj się kochana Amelko jak się dzisiaj czujesz? Brzuszek nadal boli? Fufcia ja też siedze jak na szpilkach, co chwile wydaje mi się, że robi mi się mokro i że wody odchodza a tu tylko wrażenia. Wieczorami mam skurcze i bóle brzucha i zastanawiam się czy to już poród.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Fufciu, Sylka wizytę ma dziś, to ja pisałam o wczorajszej. Martwię sie trochę bo mam brać Cordafen jeszcze jednak przez 2 tygodnie a nie jeden (miałam brać do końca 37 tc, wczoraj gin stwierdził że jednak do końca 38 tc...). Boję sie że skoro tak plamię a skurcze powstrzymywane są tabletkami to coś może pójść nie tak, pewnie - jak nic się do jutra nie zmieni - położy mnie na obserwacji, wrrr, zatęsknię sie za Mają (ciągle chorą zresztą), wolałabym już urodzić. Chociaż Maleńka jeszcze maleńka - 2700g wg usg (jak wiadomo może sie dużo mylić w obie strony). Postaram sie jeszcze później zajrzeć, chcę jak najwięcej rzeczy zrobić, przygotować. Kurka, nie tak miało być. Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej kochane.. u mnie w porzadku tylko brzuch sie obniżył jeszcze bardziej.. dzidzia bryka codziennie na szcescie... wybaczcie ze niepisze do kazdej z osobna ale mój kregosłup tego niewytrzymuje... teraz spacer do rodziców to straszna męka dla mnie:( no cóż w koncu to już koncówka wiec niebede narzekac... co do kółek ja róniwż słyszałam ze najlepsze sa popmowane i sama takie bede miała.. Sylka spokojnie moze czop zaczoł sie \"ulatniac\" jesli niebedziesz czuła ruchów to jedz lub dzwon do lekarza!!! kochane niewiem co to za kobieta która przez 1,5 tygodnia niereaguje na brak ruchów dzidzi ja wtedy nieczułam dzidzi rano i jechałam do szpitala bo sie bałam a co dopiero tyle czasu!!! oczywiście współczuje tej kobiecie ale moim zdaniem to ona zawiniła:( Ja jutro mam wizyte w moim \" ukochanym \" szpitalu... ciekawe co mi powiedzą!!!mam nadzieje zew szytko bedzie ok.. Ja dziś przespałam całą noc nawet sie na siku nieobudziłam!! szok ale wczoraj miałam straszna noc budziłam sie chyba 8 razy i sprawdzałąm czy niemam mokro koło nog i pod pupą bo miałąm takie wrażenie..:( powiem wam ze już bym chciałą aby było po wszytkim!!! kazdego dnia boje sie coraz bardziej!!! ja uciekam bo kregosłup już strasznie boli:( pozdrawiam was wszytki i całuski dla waszych brzuszków!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NICK--------WIEK-----OST@------T.PORODU------TC-----KG-- ----PL EC/IM IE-------MIASTO Migotka--------21-------25.01------1.11-----------37---- -- +9----Alexander--------Szwecja Bebolek20-----21-------26.01------2.11-----------37----- --+2-----niespodzianka---Kilcock Fufcia----------29-------25.01------25.10/3.11----37---- -+18----synek------------Siedlce Bunia_77------30------27.01------26.10/3.11-----37------ -+10----Dominik------Cork Amelka77-----30-------30.01------22.10/6.11----37------ +16----Alan-------------Wrocław Carlaa----------30-------01.02------04.11/8.11----36---- --+9,5---synalek----------MülheimR Malutek--------25-------27.01------03.11----------37---- --+18----Aleksandra-----Cork Asiorek2-------26-------28.01------04.11----------36---- --+9-----Olusia-----------Jaworzno Brzuchacz-----29-------28.01------04.11-----------38---- - -+20----Zuzia----------------------- Edzia87--------20-------30.01------05.11----------37---- ---+9-----Kevin-----------Polska Shenen--------31-------05.02------5/11.11---------37---- ---+10,5------Magdalena-----Chełm Wzetka--------31-------31.01------07.11-----------37---- ---+12----Wiktoria--------Rzeszów Martulka82D---25-------31.01------07.11---------34------ +11-----Elias------------Essen Sylka27H-------27-------01.02------08.11---------37----- -+12---Ola------------Wolsztyn IVA25-----------25-------4.02-------11.11----------34--- ---+12-----Marcel----------Toruń Konkaa--------24-------26.01------15.11-----------33---- --+12-----Agatka----------Calw Kamelle--------25--------9.02-------16.11----------35--- -- +8---Joshua Jonathan--Wuppertal Basik74--------32-------21.02------19.11.----------33--- ---+10,5--Karolinka-------Katowice Aneta312------32-------12.02------19.11-----------33---- ---+8-----Oliwka i Julcia--Chełm Ilonka32-------32-------15.02-------21.11----------35--- ---+15----Filipek-------Bielsko-Biala Elizka77-------30-------15.02------22.11-----------30--- ---+10-----Natalka---------Szczecin Beti26----------26--------17.02--------24.11------ -34-----+16-----Natalia i Kacper---Bdg Kamilok26----26-------11.02-------24.11----------35----- -+6------Emilia----------Hamm Mimi1981-----26-------20.02-------27.11----------34----- +14-----Natalia---------Warszawa Misiaki---------32------27.02-------15/22.11-------33--- --+18-----Natka i Alek----Szczecin Frania23-------23-------23.02------30.11-----------33--- --+11-...synek/Colin----Oosterhout Aneta_71------36-------23.02------30.11-----------32---- --+9-----Amelia----------Warszawa Andzia---------23------15.02------22.11------------35--- --+13---dziewczynka----Gdansk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×