Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mama trzymisieczniakkk

3miesiace i chce siadac, czy pozwalac?

Polecane posty

Gość mama trzymisieczniakkk

moj synus skonczyl 3 miesiace i bardzo chce do pozycji siedzavcej, na lezaczku sam sie podnosi do tej pozycji, czy moze juz tak siedziec? oczywiscie podparty? czy jeszcze nie powienien? boje sie o kregoslup, mam 1 dziecko i nie znam sie na tym, prosze o pomoc, porade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość absolutnie nie pozwalaj
To zdecydowanie za wczesnie. Moje dziecko tez sie rwalo do siedzenia mniej wiecej w tym wieku, ale to jest wbrew jego rozwojowi i mozliwosciom. Jeszcze jakies 3-4 miesiace i wtedy to co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moja córka nigdy nie lubiła jazdy wózkiem. Wytrzymywała z 10 minut i rozpoczynał sie wyjec na całe miasto:o :p więc gdy miała 4 miesiące lekko ja podłosiłam do pozycji półleżącej,tak aby mogła patrzeć na świat. Pytałam się wtedy położnej czy nie czynię dziecku krzywdy. Odpowiedziała, że w końcu foteliki samochodowe też są przystosowane do pozycji półleżącej a nie leżącej.Niby można tak robić, ale na krótko . Teraz mała ma 2 lata i ma się wyśmienicie. Myślę, że na pewno lepiej pozostawić dziecko jak najdłużej w pozycji leżącej póki się nie nauczy twardo siadać, ale różne są dzieci, każde to wielkie indywidualność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jdsfjosde
jak chce siadac to niech siada. moj syn tez tak siadał i jakos nic mu nie ma. a ma juz 5 lat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość doradzam
w jakim rejonie mowi sie ''nic nie ma?'' u nas sie mowi nic mu nie jest -ale nic nie ma dziecku-dziwne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama trzymisieczniakkk
robi tak: jak lezy w lezaczku lekko pochylony ( nie calkiem na plasko|) to podnosi cale cialo do pozycji siedzacej i tak z 10 sekund, i opada i tak w kolko, dodam ze on nawet jeszcze z brzuszka na plecy sie nie obraca ani z plecow na brzuszek, zaskoczyl mnie z tym siadaniem dzis, do tej pory probowal ale lekko tylko rączki i glowa szy do przodu, teraz cale cialo, ale chyba go nie przywiąze, tylko musze pilnowac co by nie polecial na bok ehhh:) dzieki za porady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ferdka.
a co to przeszkadza ? co inego sadzac na siłę , a co innego , jak dziecko sie samo rwie; jak mu będzie za cieżko , to sie z powrotem położy ja bym pozwoliła

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mumtoe
moje dziecko tez sie pociagalo do siadania w miniej wiecej 3 miesiacu zycia, nie tylko na lezaczku ale trzymajac sie za moje palce. Tesciowa oczywiscie w krzyk ze to niezdrowe dla dziecka i odrazu zamowila wizyte domowa pediatry. A lekarz zbadal dziecko, powiedzial ze zachowuje sie jak 5cio miesieczne dziecko i ze wszystko w pozadku. A dziecko samodzielnie siadlo dopiero w 6ym miesiacu. Kregoslup ma mocny i zdrowy i mysle ze to przesada wozenie dzieci na plasko az do roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nic się nie przejmuj jak sam sie dźwiga to ok woź go na pół płasko i będzie dobrze mój syn też tak sie dźwigał jak miął 3 miesiace a teraz ma 6 miesiecy i sam siedzi dodam że nie sadzałam go wcześniej tylko sam zaczął a w wózku też nei chciałąm wozić na pólleżąco a teraz to nie mam wyjscia ale zaczłełam jak już sam siedział Dzieci są rózne i róznie sie rozwijają może twoje dziecko będzie szybciej niż inne sie rozwijało :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
minimisia ma rację. Z moim synem sytuacja wyglądała podobnie, zaczął sam siadać między 3 a 4 miesiącem, a wstał w łóżeczku kiedy miał niepełne 8 miesięcy. Po półtora miesiąca samodzielnie chodził. Nikt mu nie pomagał, nikt go nie zachęcał. Teraz ma 12 lat :) Rozwój dziecka często odbiega od norm podręcznikowych zarówno w jedną, jak i w drugą stronę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do autorki topiku -Twój maluszek pokazuje swoją śiłę i to jest naturalny etap w rozwoju dziecka.Ale co do sadzania,nie sadzaj to jeszcze zdecydowanie za wcześnie.Sam niecj usiądzie.Mój mały też jak miał 3 mieisące się podciągał a usiadł sam dopiero w 8 miesiącu (dodam że to było bez niczyje pomocy,nie dawałam też poduszek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfggh
doradzam----nic mu nie ma to ze slaska:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A mój pediatra...
...mówi, że dziecko samo sobie krzywdy nie zrobi, jeśli próbuje siadać sam a nie Ty na siłę go ciągniesz, to niech sobie próbuje, na leżaczku i tak nie leży, w foteliku tez nie. Mój synek też był taki dzielny, jedyny minus takiej "nadludzkiej" siły to pępęk klejony przez lekarza plastrem na przepuklinę, która sie zrobiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×