Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

sephi

przebywajacy za granica - jestescie zameldowani w polsce?

Polecane posty

jak to wyglada - jesli wyjezdzam do anglii na jakis czas nie wiem na ile to sie okaze nie chodzi tylko o wakacje - czy lepiej sie wymeldowac tutaj a zameldowac tam? jak to wyglada? slyszalam ze jesli tak sie zrobi to nie trzeba placic podatku tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no to zle slyszalas jak sie wymeldujez w polsce to nic ci to nie da jak wrocisz teraz i tak bedziesz musiala zaplacic podatek - wiec nie wracaj :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej sie wymelduj..;) ja tak zrobilam .. nie beda przesylac zbednych listow i nie daj Boze komorniow.. ;0 Podatku nie zaplacilam mimo , ze jestem tutaj od 2 lat.. Jak sie dowiadywalam w Urzedzie Skarbwym.. stwierdzili , ze mozna byc zwolnionym z podwojnego opodatkowania w momencie kiedy udowodni sie , ze osrodek zycie masz w Anglii... Na putanie jak to udowodnic.. nikt nie potrafil na to odpowiedziec.. slyszalam, ze umowa o prace przede wszystkim. i jak najwiecej dokumentow , potwierdzajacych Twoj zwiazek z nowym krajem.. tytul reydenta, umowa wynajmu i takie tam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lepiej sie wymeldowac - zwlaszcza ze wzgledu na podatki. niestety w UK nie ma czegos takiego jak zameldowanie aczkolwiek bez potwierdzenia adresu nie da sie niczego zalatwic. potwierdzeniem adresu sa rachunki, statementy z banku lub korespondencja z Inland Revenue. ja jestem wymeldowana ale jakby co to wiem ze rodzice zawsze mnie zamelduja ponownie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oooooooooooooooo
W Anglii nie ma czegoś takiego jak meldunek, my tez nie placilismy podatku, troche sie cykamy ale w razie co bedziemy gadac o tym przeniesieniu osrodka zyciowego czy jak to tam zwał, niestety jestesmy zameldowani w Polsce, dostalismy mieszkanie w spadku, ale musze sie popytac czy teraz juz moglibysmy sie wymeldowac, tylko boje sie co wtedy z tym mieszkaniem, przeciez ktos musi byc tam zameldowany, a lokatorow meldowac nie bede.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna sie wymeldowac
na okreslony okres czasu,. Np na 2-3 lata ile zamierzasz tam za granica byc. Potem wszystko jest jak bylo, z tym ze w tym okresie nie ma problemow z listami itp wiem na bank- bylanm w urzedzie i zamierzam tak zrobic przed wyjazdem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie, ja zamierzam sie czasowo wymeldowac. Wkurza nie to, ze w naszych urzedach i tak nikt nic nie wie! Ilee osob, tyle opinii :/ Tak samo nikt nie potrafil mi udzielic odpowiedzi, czy skladac NIP-3 - no ale zloze, jak i wymelduje sie. Zobaczymy, co tam jeszcze wymysla :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat forum
nie prawda...zameldowanie a "miejsce zamieszkania" to sa 2 rozne sprawy, a to miejsce zamieszkania decyduje o placeniu podatkow.Nie ma sensu sie wymeldowywac, jezeli kiedys chce sie wrocic do kraju...chyba, ze sie ma zamiar juz nie wrocic, wtedy mozna sie wymeldowac..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość temat forum
jezeli chodzi o NIP-3 powinno sie zlozyc w ciagu miesaica po zmianie miejsca zamieszkania i urzedu do rozliczenia...to jest obowiazek placacych podatki.Dzwonilam do doradcy podatkowego w Wwie, jestem juz 2 lata w UK, tez mi powiedzieli, ze nie musze sie rozliczac z US w Pl, ale musze zlozyc NIP-3...i tak go nie skladam, bo wtedy beda mieli czarne na bialym gdzie jestem i beda sie doszukiwac, czy powinnam zaplacic, czy nie...albo czepia sie , ze nie zlozylam wczesiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agidas
wymeldowanie z Polszy nie uchroni cie przed nie placeniem podwojnego podatku. Mieszkam w Uk juz ponad 2 lata wiec ja nie musze nic placic zwlaszcza ze nie mam zadnych dochodow w kraju. Ale wiem, ze jesli ktos ma wlasne mieszkanie w Polszy, ktore np. wynajmuje a sam mieszka w UK to moze byc wezwany do zaplaty podatku w Polsce mimo ze wczesniej sie z niej wymelduje. Bo wtedy oni udowodnia mu ze czerpie korzysci z kraju i ma w nim dochody wiec nie moze mowic ze przeniosl swoj osrodek zycia zagranice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ffffffffffffffffffffff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×