Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ja-UK

do mieszkajacych w Londynie...rasizm???

Polecane posty

Gość ja-UK

Hej...czy wy tez mieszkajac w Londynie stajecie sie rasistami ( oczywiscie jezeli nimi nie byliscie wczesniej)..ja zarzekalam sie,ze nigdy nie bede rasistka...i...chyba pomalu sie nia staje:((..przykre ale prawdziwe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem na 100
Jestem uprzedzona do Hindusow i Murzynow, a przede wszystkim Angoli, glupia to rasa. Ostatnio musze sie kontrolowac, bo strasznie ostentacyjnie komentuje zachowania tych grup spolecznych i jak tak dalej pojdzie, to mnie zasztyletuja tutaj:) Hindusi to smierdziele, brudasy i wiesniaki Murzyni to dzikie malpy z dzungli Angole leniwi nieudacznicy, dzieczyny to zwykle dziwy a faceci alfonsi To na tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super tekst zaiste
a co powiesz o sobie? No i po co tam pojechałaś jak wszyscy tacy straszni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audrey horne
DO "Ja jestem na 100" A Ty jaka jestes? Piekna, madra, zdolna, doskonale wyksztalcona? Z tego co piszesz- i jak piszesz o innych ludziach przebija to jak malo i jak plytkie wartosci soba reprezentujesz... Do autorki... Londyn to miasto wielokulturowe. W Polsce nie ma jeszcze takich miejsc. Spotykasz sie z ludzmi wychowanych w innej tradycji, ktorej nie rozumiesz i rozumiec nie musisz- wystarczy zeby ja szanowac a wtedy i Ciebie beda szanowac. To co opisujesz to nie rasizm a zwykly szok kulturowy...Minie a z ludzmi, o ktorych piszesz jeszcze sie zaprzyjaznisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hehth
cóż, byłam w Londynie tylko dwa razy, po kilka dni jeździłam komunikacją miejską, mieszkałam w dzielnicy blisko murzyńskich, kupowałam jedzenie w barach prowadzonych przez Hindusów (poprawka: RAZ kupiłam)... no i stwierdziłam że w tak mieszanej społeczności, gdzie ludzie jakby obwarowują się swoimi skrajnymi sposobami bycia, O WIELE TRUDNIEJ JEST O KOMFORTOWĄ DLA DUCHA TOLERANCJĘ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem na 100
O sobie...pojechalam z powodow osobistych, na pewno nie po to, by zarobic miliony, albo przechadzac sie kolo London Eye. Pisze to, co mysle...jest wolnosc slowa, wiec daruj sobie! Poza tym, przebywam z ludzmi na co dzien, taka mam prace i wierz mi, taka jest, niestety, prawda! Ci przeze mnie wymienieni ludzie nie potrafia zyc w cywilizowanym swiecie, oni powinni sie do dzungli przeniesc, bo zachowuja sie jak dzikie zwierzeta. Nie badz moralistka i nie wytykaj mi ok, bo znam realia zycia w Londynie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem na 100
Prosze...a Wy wszystkie Polki wcale lepsze nie jestescie...tylko wstyd przynosicie. Ja nikogo nie bede przepraszac, za to co pisze... Jedno tylko dodam: POLACY -to zlodzieje i buraki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość audrey horne
Kazdy widzi to co chce widziec:O Co do Polakow masz racje- duzo tu wulgarnych ksenofobow. Ty niestety jestes jednym z nich. Najwyrazniej oceniasz innych wedlug siebie. Zegnam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem na 100
Nie oceniam ich wedlug siebie..daleko im do mojej osoby!!!Ja nie jestem tania dziwka, ktora za 20 funtow zrobi wszystko. Nie mam chlopaka 36-letniego Turka, ktory traktuje mnie jak pomiotlo, bo jest tak nauczony. Ja, w przeciwienstwie do Was, mam swiadomosc tego, co sie dzieje i nazywam rzeczy po imieniu.Nie boje sie dosadnie zajac stanowiska w pewcyh sprawach. Przede wszystkim nie jestem dwulicowa, tak jak WY i wiecie co...wcale sie nie przyznaje do tego, ze jestem Polka, bo mi wstyd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to za kogo sie podajesz...
?????? Skoro ; "Hindusi to smierdziele, brudasy i wiesniaki Murzyni to dzikie malpy z dzungli Angole leniwi nieudacznicy, dzieczyny to zwykle dziwy a faceci alfonsi"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ja jestem na 100
Moze teraz ja zadam pytanie? Ktora z Was Madrali mieszka w Londynie? ........Zadna??? Stad tez ten atak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-UK
hmmm....nie wiem, czy to jest roznica kultur..nie moge generalizowac,ale czesto widze glownie czarnych ktorzy tam gdzie jedza tam zostawiaja wszyskie smieci, czy to kubek z Mcdonalda, czy cos innego...niewazne,ze ksz jest 100 metrow dalej, pod nogi na chodniku..a co tam..Ostatnio czekalam na czerwonym swietle i widze 3 czarnych, ktorzy nie przejmuja sie czerwonym swiatlem...klna na samochody probujace przejechac..czy to tez jest kultura??? moze powiecie,ze w ich kraju nie ma swiatel na ulicy?? a dlaczego to oni sa bardziej agresywni, glosni??Pare dni temu stalam w kolejce, pewna duza murzynka po prostu weszla przede mnie i kiedy jej zwrcilam uwage popatrzyla wzrokiem zabijajacym na mnie i sie odwrocila oburzona.Czy to tez jest kultura?( zaznaczam, ze niewiele byla starsza ode mnie, tylko duzo wieksza)..jezeli tylko zwrocisz im na cos uwage potraktuja to juz jako rasizm i uslyszysz pare mocnych slow:((((...Moj pierwszy kilkudniowy pobyt w Londynie-co mi sie najbardziej podobalo??mix narodowosciowy..teraz to tylko wspolczuje Anglikom...Takze nie mowie, ze Polacy sa swieci..bo ostatnio w niedzielne przedpoludnie mialam zaszczyt ogladac kilku glosnych Polakow po paru glebszych, klnacych na srodku ulicy na wszystko co popadnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-UK
jeszcze jedno..jezeli mowimy o szacunku dla innych kultur..jakis czas temu glosno bylo o zaslanianiu twarzy przez muzulmanow mieszkajacych w UK..dlaczego oni nie szanuja kultury w UK nadal zaslaniaja twarze mimo, ze UK sie to nie podoba?Moim zdaniem jezeli mieszkasz w obcym panstwie to powinienies respektowac zasad panujace w tym kraju...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innaaaaaaaaa
ja mieszkam w Niemczech i tutaj tez jest duzo murzynow, arabow, turkow, hindusow i polakow. Mysle, ze na kazdego mozna powiedziec cos zlego, aczkolwiek nie mozna generalizowac. Dla mnie tez sie nie podoba zachowanie niektorych Polek, ktore to sypiaja z Turkami dla kasy, maja pozniej z nimi dzieci i sa tylko ponizane i zle traktowane. Murzyni tez sa niektorzy straszni w zachowaniu. Wydaje mi sie, ze to wszystko zalezy od kultury osobistej czlowieka i nie mozna powiedziec Polacy to zlodzieje, Hindusi smierzdza itd. Taka jest moja opinia. Bo przeciez wiemy, ze jest tez duzo Polakow, ktorzy smierdza, czy bija swoje kobiety, czy beznadziejnie sie zachowujaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innaaaaaaaaa
do ja-UK , a ty sie zachowujesz tak jak chca tego Anglicy od ciebie??niech muzulmanie nosza swoje chusty to jest ich religia i trzeba to uszanowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość super tekst zaiste
mieszkałam dwa lata i wiesz co? omijałam szerokim łukiem takie panny jak ty "ja jestem 100" Nie dość, że głupie to jeszcze agresywne i zero umiejętniści przystosowawczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktakja Ciebie
doskonale rozumiem,nie mieszkam w Londynie,ale mieszkam w Rzymie i o Polakach mam podobne zdanie:Tutaj Polacy na poziomie to Ci co sie nie zadaja z innymi Polakami,zyja swoim zyciem.Mieszkam tu juz 9 lat i wiele razy wstydzilam sie za naszych rodakow;raz przyszli do lokalu gdzie pracuje i prosili o resztki pizzy,ktore klijenci popozostawiali na talerzach i oczywiscie powolali sie na mnie wiedzac,ze tu Polka pracuje,a ja ich nigdy na oczy nie widzialam,innym razem widzialam kilku jak pluli z tylu na innych przechodniow i wiele,wiele takich sytuacji,normalnie syf robia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taktakja Ciebie
moja odpowiedz byla do "ja jestem na 100"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-UK
nie robie takiego co mogloby wzbudzic niechec...wiec nie moga miec do mnie pretensji...ale kazdy ma swoje zdanie.Ja uwazam, ze jezeli mieszkasz w obcym kraju powinienes szanowac jego zasady..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innaaaaaaaaa
oczywiscie, ze powinno sie szanowac, ale to nie znaczy zeby odrazu zmieniac swoje poglady i nastawienie??a powiedz mi jak gotujesz ?? robisz w domu polska czy angielska kuchnie???bo nie wierze, ze robisz angielska i to tez mozna powiedziec, ze nie szanujesz ich kultury. Zostaw im te chusty na glowie kobieto, to dla nich symbol i jest im to bardzo wazne, dlatego uwazam, ze trzeba uszanowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do super tekst zaiste
Ty masz ptasi mozdzek naprawde. Nie wypowiadaj sie juz, bo smiac mi sie chce jak ciebie czytam brzdacu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-UK
ok..a czy chcialabys aby uczyla cie nauczycielka, ktorej ledwie oczy widac spod chusty??A jesli chodzi o kuchnie..to roznie gotuje, nie tylko polska po pierwsze, a po drugie to co robie w moim domu, czyli miedzy innymi gotowanie chyba nie powinno nikogo obchodzic, bo nikomu tym nie szkodze, czy gotuje po polsku czy po chinsku..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teraz ja...
Uwazam, ze te osoby, ktore nie mieszkaja w Anglii, nie powinny glosu zabierac, bo nie maja pojecia jak tam faktycznie jest. Polacy, Hindusi, Murzyni i inni zachowuja sie po wiejsku. Pluja na ulicach, sa chamscy i nie znaja slowa PROSZE, DZIEKUJE. To teraz modne byc chamem i prostakiem...kultura osobista zanika.W Anglii choloty jest mnostwo, wiem bo widze i slysze co tutaj sie dzieje.Mieszkam 2 lata, to stosnkowo dlugo, by sie przekonac do ludzi, ja nie moge i chyba nigdy mi sie to nie uda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość innaaaaaaaaa
a dlaczego nie mozemy zabierac glosu??ja mieszkam w Niemczech i wiem jak ludzie sie zachowuja czy to murzyni czy hindusi, ale rowniez wiem jak polacy sie zachowuja. A co do nauczycielki, czy ma ta chuste na glowie czy nie co to za roznica???niewazne co masz na glowie tylko w glowie!!ludzie opanujcie sie i nie badzcie takimi egoistami. To jest religia, a religie sie szanuje. Miejcie troche szacunku do innych kultur, wyjezdzacie sami za granice i myslicie , ze jestescie niewiadomo kim. Popatrzcie co polacy robia i co nie jest wam wstyd za niektorych???bo dla mnie tak!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Teraz ja...
inaaaaaaaaa------>chodzi mi o osoby z Polski, zeby nie zabieraly glosu.Wiadomo, ze jak mieszkasz w Niemczech, to tez doswiadczasz tego co my tutaj w Anglii.Wiecie co, nie chce mi sie juz pisac, bo topik na psy schodzi.Milego dnia, pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polaczki nie dosc ze w swoim kraju maja taki pierdolnik to pojada na wygnanie na roboty przymusowe i jeszcze komentuja ze angole to durny naród a polaczki jak takie mądre to czego od stuleci musza na emigracji siedziec?;/ ale nic nie poradzimy, Polaczki durne i biedne jak myszy koscielne a maja sie za nie wiadomo kogo:/ dlatego pewnie miedzy innymi mamy to co mamy i otacza nas taka rzeczywistosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-UK
ja jak najbardziej nie bronie Polakow, bo tutaj tez jest duzo do powiedzenia ale nie wciskajcie mi, ze glosne zachowanie,smiecenie,agresje mamy tolerowac bo to jest "szacunek dla kultury"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja-UK
a jezeli mowimy o Polakach..to sa jeszcze wsrod nas dobrze wychowani, wcale nie biedni i kulturalni ludzie mieszkajacy w Anglii , nie wszyscy sa tutaj "burakami" ...a ze nie toleruje brudu i agresji..to chyba nie znaczy, ze w glowie mi sie poprzewracalo, bo jestem pania w Anglii:(((..zlaosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ddddddddddddddddddd
Nie dziwie sie, ze macie takie odczucia. Mieszkalam przez rok w Elizabeth, gdzie sa prawie sami murzyni i latynosi i tez mam ich serdecznie dosyc. Zachowuja sie jak swinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość echhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhh
Ja tez mieszkam w Londynie. Jesli tak bardzo Wam sie tu nie podoba to wracajcie do Polski, nikt Was tu sila nie trzyma. Jesli chodzi o niechec czarnoskornych do Polakow to faktycznie da sie ona zaobserwowac- gdy z POlacy przywiezli ze soba na Wyspy swoje koltunskie uprzedzenia i katolicki fanatyzm. Jedyna zasada dobrego wspolzycia jest szacunek za szacunek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×