Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jestem tutaj

chce zarabiac na swoich rysunkach...

Polecane posty

Gość jestem tutaj

slyszalam ze mozna gdzies umiescic je w necie i za kazde pobranie odpowiednia suma wplywa mi na konto.czy ktos z was o czyms takim slyszal? druga opcja,to jak wkrecic sie do wydawnictwa dzieciecego jakiegos zeby robic ilustracje do ksiazeczek..jesli nie ma sie papierow a tylko talent. pomozcie, bo rysunek to moja pasja i nie wiem jak to wykorzystac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wydawnictwie nikt Cię nie spyta o żadne papiery. Możesz swoje prace po prostu wysłać mailem, lepiej jednak umówić się z kimś z redakcji na spotkanie /przygotuj odpowiednią argumentację, zaznacz, że zależy Ci na współpracy konkretnie z tym wydawnictwem, ponieważ, np. od dawna podobają Ci się książki, które wydają/ i przynieś swoje najlepsze prace, możliwie najbardziej różnorodne. Przygotuj się na to, że wydawca będzie oczekiwał wykonania próbnych ilustracji, nie zgadzaj się jednak na zilustrowanie na próbę całej książki, to przesada - chyba, że naprawdę bardzo zależy Ci na współpracy. Przed ewentualnym podpisaniem umowy skonsultuj się z kimś, kto zna prawo autorskie. Nie polecam na poczatek umów tantiemowych /na procent od sprzedaży/, łatwiej będzie Ci sprzedać prawa do pierwszych prac, bądź poprosić o umowę ryczałtową - wydawca płaci Ci pewną kwotę i ponosi pełną odpowiedzialność za dalsze losy książki. Jeśli książka nie sprzeda się, Ty nie będziesz stratna. Adresy i namiary wydawców znajdziesz w stopkach redakcyjnych książek oraz w książkach telefonicznych. Powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 4nn4
- www.powielacz.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jestem tutaj
dzieki za odpowiedzi!!!! naprawde dzieki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma za co :) Jeśli Ci się uda, pochwal się koniecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×