Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość qasa

piwonie

Polecane posty

Gość qasa

kiedy najlepiej posadzic piwonie? czy wymagaja jakiegos specjalnego miejsca i pielegnacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najlepszy termin to przełom sierpnia i września , ale teraz też można . Nie potrzebują wiele , a że rosną na jednym miejscu kilkanaście lat więc zastanów się gdzie je wsadzasz , bo przesadzania nie lubią. Lubią słońce , umiarkowaną wilgotność i jak inne od czasu do czasu coś do jedzenia /wiosną trochę kompostu lub jesienią obornika/. Teraz jest ich masa w woreczkach ,chyba nazywaja to kapersy ,wybieraj i sadź dla mnie to ulubione kwiaty A i jeszcze - kiedy będziesz je wsadzać to nie za głęboko , bo nie będą chciały kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czym mogę dokarmiać moje rośliny skoro nie mam kompostu ani obornika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nawozów wszelakich jest co niemiara , ale piwonia akurat nie jest bardzo żarłoczna i dajemy jej tak umiarkowanie . Do kwiatów w ogrodzie może być i azofoska ,a może być obornik suchy - kupisz go w każdym ogrodniczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję dadi 🌼.W końcu wiem jak dogodzić moim roślinkom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qasa
ja swoje piwonie mam dostac od znajomych z ogrodu bo im sie bardzo rozrosly a nie maja miejsca. Z wypowiedzi wynika, ze moge posadzic je wiosna wiec tak chyba zrobie. Nie bardzo tylko wiem co to znaczy, zeby nie sadzic za gleboko?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwonie
lubią być posadzone 5-7 cm pod ziemią .Posadzone za głęboko nie kwitną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piwonie
trzeba je sadzić w dolek ale tak 'na kopczyku"żeby ladnie rozłożyć bulwki ,ja do dolka daje kompostu pod spod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fisch
Wlasnie moje piwonie pewnie tez za gleboko posadzone bo juz 3 rok nie kwitna, zawsze sie dziwilam dlaczego nie chca u mnie zakwitnac, przeciez o nich zawsze dbalam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piwonie nie mają bulw , ich korzeń bardziej palowy jest. Młode egz. nie bardzo chcą kwitnąć , słyszałam też żeby nie dawać im zbyt wiele azotu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×