Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość parigi

Do dziewczyn znajacych WLOSKI!!

Polecane posty

Gość parigi

Ciao! Mozecie napisac w ciagu jakiego czasu mozna opanowac wloski, aby sie swobodnie porozumiewywac i wypowiadac? Co zrobic, aby mowic plynnie i dobrze odmieniac wszystkie wyrazy, prawidlowo stosowac przyimki zlozone negli, nelle, dei itp. Jak to zrobic??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość stellinaaaaaaaa
devi studiare tanto , devi leggere molto , guardare la tv

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FeBe
Zeby dobrze odmieniac wszystkie wyrazy i mowic naprawde poprawnie nawet niektorym Wlochom nie starcza zycia ;) A tak powaznie, mysle, ze zeby swobodnie stosowac wszystkie te gramatyczne haczyki trzeba niestety wkuwac duzo na pamiec, robic cwiczenia, nawet te najbardziej schematyczne i nudne no i wreszcie "wprowadzac jezyk w zycie" ;) Ja np. czytalam bardzo duzo artykulow po wlosku, zagladalam na wloskie forum, tlumaczylam sobie piosenki, sluchalam radia przez internet itp. ale przede wszystkim rozmawialam. Teraz jestem we Wloszech i nadal sie ucze, bo zawsze jest cos do doszlifowania. Ogolnie po dwoch latach nauki oceniam swoj poziom znajomosci jezyka na 5 w skali 1-10, czyli do perfekcji jeszcze mi daleko ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parigi
Dzieke za odpowiedz! A co robisz we Wloszech?? Co do wloskiego, to nie zdawalam sobie sprawy, ze te przyimki sciagniete razem z rodzajnikiem sa tak upierdliwe:) Do tego tyle form rodzajnika okreslonego...Uczylam sie hiszpanskiego wczesniej i jestem przyzwyczajona do prostych rodzajnikow, el, los, la, las:) A jak sobie radzisz z wymowa podwojnych spolglosek?? Zauwazylam, ze oni bardzo delikatnie je przedluzaja, w szybkiej mowie to jest prawie niezauwazalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość FeBe
Parigi to prawda, ze we wloskim jest strasznie duzo takich "upierdliwosci" jak przyimki z rodzajnikami i tym podobne. Tez byly moja zmora ale da sie to jakos przeskoczyc :) Jak sie duzo rozmawia, to z czasem ich stosowanie przychodzi naturalnie. Tak wiec glowa do gory i sie nie poddawaj :) A co do podwojnych spolglosek, to ja je akurat lubie. Moj chlopak zawsze ze mne zartuje, ze latwo jest przewidziec, ktore slowo zalicze do grona moich ulubionych - zawsze to, gdzie wystepuja podwojne spolgloski ;) A technika jest prosta - w polskim takie gloski wymawiamy dotykajac podniebienia jedynie koncowka jezyka, natomiast we wloskim wieksza jego powierzchnia. A co ja tu robie? Mam zamiar znalezc prace i zostac na dluzej. Przynajmniej dopoki moj chlopak nie skonczy stazu. A dalej zobaczymy, moze zawedrujemy jeszcze gdzie indziej i zaczne zmagania jezykowe od poczatku ;) A Ty jaka masz motywacje do nauki wloskiego? Piekny jest, ale wcale nie taki prosty jak sie powszechnie uwaza, prawda? Pozdrawiam slonecznie (bo u nas juz prawdziwa wiosna :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość parigi
Dzieki za odpowiedz! Jestem zakochana w jezykach romanskich i chce sie nauczyc ich wszystkich, tylko nie wiem od ktorego zaczac. Zastanawiam sie czy wyjechac do Francji czy do Wloch. Sklaniam sie ku Italii. Na poczatku myslalam, ze wloski jest najlatwiejszy, na pewno latwiejszy od francuskiego, ale jak zaczelam przegladac artykuly, to zaczelam sie zastanawiac czy te przyimki z rodzajnikami i same rodzajniki nie utrudnia opnowanie plynnosci:) Mozesz napisac z czego sie uczylas?? I naprawde jak teraz mowisz po wlosku, to nie zastanawiasz sie, jakiej formy uzyc?? Co do tych podwojnych spolglosek, to najwiekszy problem mam z tt i bb. Trudno mi wymowic t bez podwajania. Jak Ty to robisz? A jak jest z praca we Wloszech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aguska - 27 - latek - juz
Rynek pracy we Wloszech w ostatnich latach pogorszyl sie. jezeli chcez pracowac w biurze pierwsza zasada: BAAAARDZO dobra znajomosc wloskiego. dobrze by bylo bys tam skonczyla jakis kurs lub cos podobnego bo to gwarancja dla ewentualnego pracodawcy ze naprawde znasz dobrze jezyk i jestes stanie zrozumiec. Na polnocy powinno byc latwiej niz na poludniu. Duzo osb co poznalam zaczynalo prace od kelnerki, baby sitter, potem z czasem zaczely znajdowac lepsze oferty. W wiekszych firmach przydatna jest tez znajomosc dodatkowych jezykow obcych: angielski i francuski. Z tego co widze po efertach pracy szukaja duzo osob o wyksztalceniu ekonomicznym , ksiegowych oraz w zakresie informatyki. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jakie włoski
te na nogach czy pod pachami czy na głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×