Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malineczka________

sadzonki malin-jak pielęgnować?

Polecane posty

Gość malineczka________

na jesień dostałam sadzonki malin, które rzecz jasna zostały od razu wsadzone, nie pamięam dokładnie ale chyba na wiosnę powinno się je jakoś przyciąć. zna się ktoś na tym ?, proszę o instrukcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak młode, to uchlastać nisko przy ziemi. Późniejsze cięcie ( w następnych latach) zależy od odmiany. A jaką masz? Owocującą latem czy jesienią ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malineczka_________
farmerko kochana nie mam pojęcia, podobno jakieś co dużo owocują i są bardzo duże owoce,chyba nie są takie młode, bo to od takiego faceta co "przerzedzał" swoje, nie mam z nim kontaktu i nie wiem co robić, te pędy mają tak po ok 50-60 cm teraz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bez względu na odmianę przyciąć nisko musisz - to nie ulega wątpliwości. Więc sekator i do dzieła! A potem to mamy dwie możliwości : * jeśli jest to odmiana jesienna , owocująca na pędach tegorocznych, to pierwsze owocki powinnaś mieć właśnie tej jesieni (może Polana?) * jeśli odmiana owocująca latem, na pędach dwuletnich, no to w tym roku tylko wyhodujesz pędy. Przezimują sobie spokojnie, a następnie latem 2008 pięknie zaowocują ( jesli wierzyć zapewnieniom sąsiada). I do momentu zakończenia zbiorów sekator leży bezużyteczny :) Więc teraz przytnij nisko nad ziemią ( lepiej się przyjmą, uwierz!). A o ciągu dalszym pogadamy jesienią . Acha! Maliny to wędrowniczki. Dobrze by było, jakbyć zagon z nimi ograniczyła jakąś wkopaną przeszkodą - na przykład szerokim pasem starej wykładziny PCV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malineczka___________
ale farmerko jak przyciąć? nad ziemią tak z 15-20 cm? to zostaną same patyczki-tak ma być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malineczka___________
a teraz mi się przypomniało, jak dostałam krzaczki jesienią miały jeszcze takie resztki owoców, i facet też coś mówił że już nie mógł czekać na koniec owocowania, to chyba będą te jesienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malineczko! 5 cm ! Maliny jesienne są bardzo fajne w użytkowaniu! Proste w pielęgnacji no i dają zdrowe owoce ( bez larw kistnika) bez oprysków! Kwitną w czasie, kiedy kistnik już odpękał swój lot godowy :D Jak zdarzy nam się długa, ciepła, sucha złota polska jesień, to mamy dorodne owoce do pierwszych przymrozków. Po zakończeniu zbiorów wycinasz wszystkie pędy tuż nad ziemią. Prosta sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech Cię nie martwią te żałosne kikutki po cięciu - odbiją spod ziemi na bank ! To bardzo twarde roślinki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malineczka___________
farmerko kochana bardzo ci dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×