Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość yat

co jesc przy braniu antybiotykow?

Polecane posty

Gość yat

a czego unikac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba najlepiej tak jak radziła ci natia- osłonowo lakcid lub lacidofil, a oprócz tego to chyba najlepiej jogurty (lekarka mi to kiedyś poradziła). pozdrawiam i szybkiego powrotu do zdrowia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jogurty,owocki,warzywka, jakieś lekkostrawne rzeczy:)A gorączkę masz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antybiotyki to niestety broń obosieczna - mordują także wszystkie pożyteczne bakteryjki bytujące w naszym przewodzie pokarmowym. Więc zdecydowanie jogurty , w celu odbudowania tejże flory. Poza tym jogurty to źródło lekkostrawnego białka. A wiadomo, że w czasie infekcji i leżenia plackiem przewód pokarmowy leniwym jest. Organizm ma ważniejsze zadanie - walkę z mikrobami, a nie trawienie mięcha na przykład. No i tak jak poprzedniczki polecam coś lekkiego, a pożywnego - na przykład zupkę ogórkową na drobiowych skrzydełkach z rozgotowanym ryżem. Tarte jabłko z łyżka miodu ( moje stare córki kochają to do dzisiaj - takie miłe wspomnienie dzieciństwa...). Może jakaś owocowa galaretka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lekoklar jest obrzydliwy :(( nie tylko ty masz uczucie goryczy po jego zazyciu . To niestety skutek uboczny tego leku :) brałam go przy problemach zołądkowych i znam ten smak na własnej skórze. aby się go pozbyć żułam suszone morele , sliwki i chrupałam migdały :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agness r
pracuje w aptece. ale nie polece ci leków. lecz PIJ DUUUZO jogórtow,jedz kiszoną kapustę o kiwi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uważaj z cytrusami
bo moga wpływać niekorzystnie na kurację antybiotykową

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najpierw poczytaj dokładnie ulotkę, bo np. sok pomarańczowy lub mleko mogą zneutralizować działanie antybiotyku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Yat, biedulko... a będziesz miała siłę stać przy garach? Może jakaś dobra duszyczka Ci upitrasi? Do gara wrzucasz skrzydełka, warzywa korzeniowe ( obrane, całe), liść laurowy, ziele angielskie. Gotujesz do miękkości ( wszystkich składników). Wyjmujesz. Warzywa ścierasz na grubej tarce, mięseczko obierasz od kości - i sru do gara. Na małej patelence na łyżeczce masła zrumieniasz 1 drobno pokrojoną cebulę, następnie dodajesz 3-4 ogórki kiszone , obrane wprzódy ze skóry, a następnie starte na grubej tarce. Chwilę pitrasisz - ogórki zmiękną - i wrzucasz do gara z zupą. Jesli za mało kwaśna, to dolewasz soku z ogórków. Solisz, pieprzysz do smaku. W osobnej wodzie gotujesz do miękkości ryż ( niektórzy gotują od razu w zupie - jest wtedy gęsta, ale jeśli nie zjesz całej jednego dnia, to dnia następnego masz w garnku \"budyń\"). Na talerzu kładziesz sobie kupkę ryżu, zalewasz gorącą zupką, kładziesz kleksik śmietany, posypujesz zielonym koperkiem. Smacznego, chorowitko :) Szkoda, że nie można przez kabelki przesyłać słoików, bo bym Ci te zupkę pchnęła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zojcia
hej, stwerdzono u mnie chlamydię pneumonię, dostałam Lekoklar. Mam go brać przez 3 tygodnie. Nabardziej uciążliwym skutkiem ubocznym jest gorzki smak w ustach. To straszne, bo zdarza się, że budzę się w nocy, żeby napić się wody, bo jest nie do wytrzymania. Dzięki za Wasze posty, bo już się martwiłam, że coś jest nie tak. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Midnight__90
jedzenie jogurtów jets jak najbardziej wskazane ale pamietajcie ze nie mozna ich spozywac bezposrednio przed i do dwoch godzin po zazyciu antybiotyku poniewaz jogurty alkalizuja srodowisko naszego organizmu czyli zmieniaja odczyn na zasadowy prowadzac do ograniczenia wchłaniania antybiotyku pozdrowienia i powrotu do zdrowia zycze:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×