Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość hej ludziki hihi

kto pije siemie lniane?

Polecane posty

Gość uschie
Dzieki wielkie za te informacje. SarazakaM, mam podobne objawy co Ty. Normalnie koszmar, wiem co czulas. Rowniez mam dosc mojego brzucha i tych okropnych wzdec. Normalnie nie mozna funkcjonowac, zwlaszcza wieczorem :(. Postanowilam sprobowac tego siemienia, chociaz na sama mysl mnie odrzuca jak mam pic to poskudztwo. Czy to ma byc taki kleik do wypicia czy w formie plynnej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uschie
Utopia27 czy Ty zalewasz te nasionka wrzatkiem czy gotujesz je az sie zrobi kleik i wtedy pijesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy jest z nas inny
ale zapytam czemu nie stosujecie sie do przepisu na opakowaniu. Siemię jako ziarno zalecaja gotować 15 minut. Pije się wtedy żel bez ziarna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość było sobie dziewcze
Dziewczyny pijcie tylko zagotowane siemie z całych nasion lub zaparzajcie tylko świeżo zmnielone nasiona. Kupione, w aptece zmielone siemie, bardzo szybko się utlenia i jest szkodliwe dla zdrowia. Najlepiej też przechowywac je w ciemnym i zimnym miejscu. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy z nas jest inny
do powyższego; otóż to. Ponownie ja. W świetle tego co mi wiadomo mozliwosci zdrowego zażywania sa dwie. Albo pogotowac całe ziarno i wypić żel. Albo zmielić przed zagotowaniem i wypić wszystko. To już zależy jaki celk chcemy osiagnąć. Zmielone i wypite bedzie na pewno lepiej przeczyszczać i więcej bedzie oleju . To jest chyba optyimalne użycie. Olej lniany jest bardzo nietrwały. W zmielonyme ziarnie szybko ulega utlenieniu co już powiedziano powyzej. Czy wtedy szkodliwy? Nie wiem. Ale traci swoje cenne własciwośći kwasu tłuszczowego nienasyconego. Można też nabyć mielone odtłuszczone. Uważam że jak już pić to z olejem , czyli pełny sklad. Yan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość każdy z nas jest inny
Co do kaloryczności. Znalazłem takie stwierdzenie. "Nasiona lnu zwyczajnego zawierają sporo kalorii. 1 łyżeczka ( 9 g ) nasion lnu zwyczajnego dostarcza 46 kca"l. Czy to jest duzo? Dla mnie to mało. Wzamian proponuje zaniechać używania cukru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basik_basik
Do a3ch "Witam czy moze mi ktos powiedziec czy siemie lniane mozna pic przy martwicy watroby?" Proponuję oprócz siemienia kupić OSTROPEST PLAMISTY i też zaparzać-bardzo regeneruje wątrobę, dodają go do tabletek (sylimarol) na wątrobę. Można kupić w sklepach ze zdrową żywnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1966małgorzata
Też piję regularnie siemię lniane. Zalecił mi je lekarz. Oprócz siemienia poję olej lniany. Choruję na przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka i dwunastnicy, hemoroidy, szczelinę odbytu. Po trzech miesiącach stosowania czuję się o wiele lepiej, włosy lśnią i nie wypadają. Paznokcie mocniejsze i skóra dobrze nawilżona. Super osłona na żołądek. Nie mam już zaparć. Lekarza oficjalnie nie chwalą za nadto siemienia, bo wiadomo, że jest to metoda naturalna. Ale w zaciszu gabinetu, zachęcają do jego stosowania. Mój lekarz, proktolog powiedział, że w dużej mierze pomaga mi właśnie siemię i olej lniany. Siemię działa dwukierunkowo. Jest na zaparcia i na biegunki. Dobre na odchudzanie i na przytycie. Cudowne działanie dosłownie na wszystko. Ale trzeba pić regularnie. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczkaaaaaaaaaaaaaaaaa
1966 możesz zdradzic, cy pisłas siemię zmielone, czy całe? Bo tutaj jedna pani straszy, ze zmeilone uttenia się i jest szkodlwe. Ja mniemam, że to nie jest podparte żadymi komptetentnymi wiadomościami, tylko własnyym przeświadczeniem. A jak reszta? Co na ten temat uważacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moniczkaaaaaaaaaaaaaaaaa
1966małgorzata, możesz wypowiedziec się na temat tego, czy piłaś siemię cale, czy zmielone? Bo tu jedna koleżanka straszy, że siemię zmielone się utlenia i jest szkodliwe. obawiam się, że to tylko jej opinia, nie poparta żaadną wiedzą. A co inni powiedzą na ten temat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy z nas jest inny
Gotowe siemie mielone jest zazwyczaj odtłuszczone i słuzy jedynie do regulacji trawienia. Dlatego odtłuszczone aby przedłużyć okres trwałości bo olej lniany jest nietrwały. Więc komu nie zalezy na oleju moze pić gotowe zmielone. Jednakże ten olej jest cenny i powyższa porada aby mielić samemu porcjami przed użyciem jest trafna. Mozna umielić sobie na kilka dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 1966małgorzata
Do: moniczkaaaaaaaaaaaaaaaa. 1 łyżkę siemienia lnianego zalewam 1 lub 1,5 szklanki wody i gotuję na malutkim ogniu ok.15 min. Po ostygnięciu miksuję ok. 3 min. i wypijam. Lekarz powiedział mi, że nie trzeba mielić i mogę pić nie zmielone z ziarnami. Ja lubię te gluty, ale ze względu na zapalenie żołądka i dwunastnicy muszę mielić. Jeżeli nie będą ci odpowiadały proporcje, to dolej wody i posłódź. Zmielone siemię zachowuje wartość tylko przez 15 min. po zmieleniu. Tak że nie warto kupować mielonego. Zainwestuj też w olej lniany, ale nie ze sklepu, bo ten nie ma żadnej wartości. Ja zamawiam telefonicznie i pan przywozi mi świeżo tłoczony. Taki olej ma tylko do 2 miesięcy trwałość i trzeba go trzymać w lodówce. Zadzwoń i zapytaj, czy rozprowadzają w twoim regionie. Tel. 71 716 41 15 lub 601 540 717. Wiem, że na pewno jeździ w okolice Warszawy. Ja jestem z Wrocławia. Tak jak wcześniej pisałam, włosy przestały mi wypadać, paznokcie wzmocniły się i cera super nawilżona. Nie mówię już jakie cuda zdziałało siemię i olej na moje kichy. Ale trzeba zaprzeć się i pić jedno i drugie regularnie. Ja już piję trzeci miesiąc. I weszło mi to w krew jak mycie zębów. Na pewno nie pożałujecie jak będziecie pić. Doskonała profilaktyka przeciwnowotworowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siemie
Czy ktoś mi może powiedzieć, czy picie siemienia lnianego pomaga przy hemoroidach? Bo mam z nimi nie lada problem ... :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy z nas jest inny
siemię a hemoroidy. nie słyszałem aby siemię leczyło hemoroidy. jednakze przy hemoroidach ważne jest przeciez regularne i łatwe wypróżnianie a picie siemienia tak zwykle skutkuje. panie o tym powyzej piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemie lniane? A nie jest to przypadkiem jakies ziarno które dodawane jest to pieczywa? Jak można to pić? Od tego się chudnie? O jaaa... pierwsze słyszę. Ja jem bułki z siemieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piłam siemię lniane razem z mężem , ja trochę przytyłam , on nie. Czasami dodawałam do zupy, nikt o tym nie wiedział , synkowi po cichutku dosypywałam do mleka (dopóki mnie nie przyłapał).Upłynie trochę czasu i znowu mu podam . Zamiast chipsów - siemię lniane dla dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kazdy z nas jest inny
Tu na dole reklamują siemię na odchudzanie. Moze w aspekcie ułatwionego załatwiania sie? Siemię dziecku? Jaknajbardziej Ale chyba tylko żel bez ziarna. Jest bez smaku mozna dodawac do zup.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ZIBi
Po MO się Tyje Słoneckiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariolkar
a slyszeliscie o lewatywach i o ich wlasciwosciach jak potrafia leczyc?zwlaszcza zaparcia i jak swietnie oczyszczaja jelito grube warto poczytac a potem samemu sprobowac polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od siemienia lepszy jest colon C reguluje pracę jelit., poleciła mi go aptekarka, jest naprawdę skuteczny. ostatnio kupowałam go na stronie apteki czerwonej w rewelacyjnej cenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Duet
Pić ale nie codziennie, ponieważ "ośluzowane" jelita zmniejszają przenikanie witamin do organizmu. Ostatnio gdzieś przeczytałam. Piłam codziennie, teraz ze 2 x w tygodniu:). Zwykle to przesada w niczym nie jest wskazana. Czyż nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jewa111
Tydzień temu miałam silne bóle żołądkowe,lekarz dała mi leki ,ale przez 4 dni jeszcze żle się czułam .Dopiero od 5-go dnia zaczęłam pic regularnie siemię lniane.po którym nic nie czuje ,po prostu świetnie.Ja gotuję 1,5 łyżeczki w 3/4 szklance wody-10 minut,szybko przelewam do innej szklanki sam kisielek i wypijam.Co do smaku,w stosunku do bólu jaki miałam to wierzcie mi to jest miodzio.Po co truc się tabletkami,powracajcie do natury.Ja przy przeziębieniu stawiam bańki,które bardzo pomagają bez podawania antybiotyków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
No bo pseudoleki chemiczne tylko szkodza a nie lecza,chemia niszczy zołądek,nerki watrobe,wiec jak mozna to swinstwo brac???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość studentka farmacji
Generalnie wszystko poprawnie, sama od niedawna piję kisiel z całych nasion , liczę na rychłą poprawę pracy jelit, prze zespole jelita drażliwego. ALE ALE nie podawać siemienia dzieciom (no przynajmniej nie w nadmiarze!) Nie dosypywać im do płatków jak tam jakaś pani sypała, ponieważ może to zaburzyć gospodarkę hormonalną , na którą dzieci są szczególnie wrażliwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szekir
Ale ale.... parzenie siemienia niestety pozbawia go, jego właściwości (kwasów). Dlatego nienajgorszym sposobem jest zalewanie chłodną wodą. Osobiście zalewam cale ziarno razem z platkami owsianymi na noc, a rano dolewam tylko letnie mleko i mam śniadanko jak marzenie. Dla sceptykow, których pewnie nikt nie przekona, ważne powinno być to, że siemie stanowi świetne urozmaicenie diety, jest lekkie, nie obciąża organizmu, a skoro nie szkodzi, to i pomoc może. Jem siemię(i płatki owsiane) od bardzo dawna i zauważyłem, że poprawiły mi się wyniki, więc dlaczeg nie? Nie schudłem (chociaż przydałoby się), ale i nie przytylem, dlatego zajadam i zajadać będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćBg
siemię lniane idealnie leczy hemorojdy - zobacz przepis Klimuszki - z autopsji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćMilenaP
Ja też piję siemię lniane i na razie nie zaobserwowałam u siebie żadnych zmian, ale to może dlatego, że dopiero niedawno zaczęłam. Tutaj: http://mocnezdrowie.pl/siemie-lniane/siemie-lniane/ można znaleźć trochę informacji ne jego temat, jakby ktoś chciał poczytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×