Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość była już studentka

Czy i gdzie w CV wpisać,że przerwało się studia?

Polecane posty

Gość była już studentka

Czy w CV wpisujecie tylko,że w tych i tych latach studiowaliście,czy dokładnie zaznaczacie,że tych studiów nie skończyliście? Nie mam pojęcia,jak to się wpisuje.Będę wdzięczna za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpisujesz to co ukonczylas
a nie zaczelas co zaczelas a nie skonczylas to tak jak by nie bylo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była już studentka
No tak,ale studiowałam przez 2 lata i mam tego nie pisać? To tak,jakby tych dwóch lat w ogóle nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja wpisuję studia, których nie skończyła i te, które skończyłam. Robię to tak: np. 1999-2001 Uniwersytet Warszawski, kierubek: filologia polska 2001-2006 Uniwersytet Gdański, kierunek: filologia angielska na rozmowie pytają o polonistykę, czy skonczylam, czy nie i dlaczego i takie tam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była już studentka
Czyli w papierach masz,że studiowałaś,a dopiero później wychodzi,że nie skończyłaś :) Też chyba tak zrobię.Dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no ale.....
hmm a ja uwazam ze jak to ukryjesz , a wyjdzie prawda na rozmowie - to Ci podziekuja . Lepiej napisac... ze "nieukonczone" , lub "przerwane po 2 roku" Przewaznie i tak pisze sie z jaka ocena zakonczono studia i na jaki temat byla praca mgr.... Jak chcesz zreszta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sorry, ale średnio inteligentny człowiek spojrzy na daty i zobaczy, że nie skończyłam, bo jak można filologię w dwa lata zrobić :P Ważne jest to, że w ogóle coś robiłaś, a poza tym przez dwa lata studiów też można się wiele nauczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość była już studentka
No właśnie,dlatego zadałam to pytanie,bo przecież z lat studiów mi wynika,że ich nie skończyłam,a więc każdy (teoretycznie) powinien sie domyślić.Nie wiedziałam tylko,czy powinno być to jeszcze jasno i wyraźnie zaznaczone. Widzę,że opinie są podzielone...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szum morza
ja też mam nie skończone studia, też 2 lata wpisuję od...do... i na końcu dodaję, że studia przerwane żeby widzieli moją uczciwość już na samym początku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tiaaaaaaaaaa
po pierwsze.... nigdzie nie jest napisane ze studia moga trwac 4 lata tylko i wylacznie. Rownie dobrze mozna sobie zalatwic indywidualny tryb i jak sie chce zrobic dwa lata w jednym :) po drugie ... wierz mi ,ze nikt przy przegladaniu cv nie wnika dokladnie w daty . Nieraz w ogole nie czytaja... po trzecie - jesli to nie ma znaczenia - czy skonczylas studia czy nie - to dlaczego tego nie napiszesz w cv ? Boisz sie ze Cie nawet na rozmowe nie zaprosza, prawda ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez sensu to
naprawde... w cv wpisuje sie to co sie ukonczylo, albo to co trwa a nie takie głupoty.. wg mnie to tylko zadziała na niekorzysc bo sie pracodawca zastanowi czemu przerwałas studia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertygirl
Oczywiscie, ze piszesz, ze przez 2 lata studiowalas. Gdybys nic nie napisala, wyszloby, ze przez 2 lata nic nie robilas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja go widziałam w Olsztynie
Proponuję napisać: od...do, studia...., przerwane. Przygotuj się na pytanie dlaczego przerwałaś. Przerwane studia to dużo lepszy zapis w życiorysie niż zbijanie bąków. Otwartość jest w cenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qwertygirl
Absolutnie nie zadziala to na niekorzysc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JATeżPzrerwałami pisze
tez przerwałam studia po dwóch latach i pisze 2002-2004 studia Administracja Publiczna, wydaje mi się ,że to właśnie lepiej niż to,że przez 2 lata nic nie robiłam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oczywiście że pisac o
wszystkich studiach. Z dat widać, ile się tam było i nie robi się "wiochy" pisząc: "ukończone", "nie ukończone".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norah7
Ja jestem w bardzo podobnej sytuacji, obecnie jestem w trakcie myśli o tym, żeby studia przerwać, ale też szukam nowej pracy. I mam dylemat… Jak widać nie ma jednoznaczej odpowiedzi czy wpisywać sobie „ tą sytuację” w CV czy też nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość majka m
oczywiscie ze trzeba zaznaczyc w cv nawet przerwane studia , nie moze byc luk w cv, a studie przerywa sie z roznych powodow , takze zaznacza sie w cv ze przerwane a na rozmowie mowi sie o powodzie tego, duzo gorsze sa luki w cv, nie wyglada to dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dhkshgkhd
Robicie problem tam, gdzie go nie ma. Piszesz 1999-2001 studia na takim i takim wydziale - widac, ze to 2 lata. a 1999-2004 studia takie i takie, 2004 praca dyplomowa 'blabla', to wtedy widac, ze z dyplomem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość norah7
na na portalu gazety.pl widziałam kilka artykułów właśnie o sztuce pisania dobrego CV

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wpisuje sie
Wpisuje się te studia, które się ukończyło. A więc takie, gdzie studiowaliśmy minimum trzy lata i uzyskaliśmy dyplom licencjata. Jeśli więc studia przerwało się już po uzyskaniu tego tytułu, można je wpisać. Nie ma to natomiast sensu, jeśli dana osoba ma zaliczone jedynie rok lub dwa lata-wówczas nie posiada wystarczających kwalifikacji i wpisując coś takiego, naraża się jedynie na śmieszność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dfmf
podpisuje sie pod poprzedniczka, nieskonczone studia w cv nie ma sensu tego wpisywac, bo kandydat naraza się na smiesznosc, nikogo nie obchodzi co studiowalas i nie skonczylas, tylko z czego masz dyplom!!! Tez kiedys studiowalam 2 lata kierunek i przerwałam, skonczyłam studia z innej dziedziny i tez nie wpisuje tego w cv, poza tym co to za opinia ze nie moze byc luk w cv, to wpisuj szkole srednia i tyle, taka osoba naraza sie na smiesznosc bo i tak wyjdzie ze studiow nie skonczyła, poza tym ja w cv wpisuje kierunek i tytuł jaki mi te studia dały, wiec potencjalny pracodawca wie ze skonczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość praaaaaaaaaaaaca
Witam, jako osoba, która zajmowała się rekrutacją, chciałbym jednak tego typu informację w CV znaleźć. Choćby dlatego, że mimo iż nie podparte dyplomem to jednak przez te dwa lata się czegoś nauczyło. Polecam również wpisywanie kursów, szkoleń które się odbyło. O szkoleniach napisałem na mojej stronie: http://doradcakariery.blogspot.com/2012/05/darmowe-szkolenia-to-mozliwe.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kafefeteryjka
Do praaaaaaaaaaaaca: wyczuwam w tym poście zwyczajną wścibskość. Do CV wpisuje się to, co jest potrzebne. Jeśli szukamy pracy na przykład w klubie/restauracji/pubie to fakt, że studiowaliśmy taką socjologię lub pedagogikę(ostatnio popularne kierunki), a na dodatek nie skończyliśmy tych studiów zaliczając jedynie 1-2 lata nie ma ŻADNEGO znaczenia. Tym bardziej, że dla barmana najbardziej przydatną umiejętnością jest nalewanie piwa do szklanki/kufla tak, żeby się nie rozlało. Z kolei dla osoby, która będzie zajmować się roznoszeniem ulotek najważniejszym atutem są sprawne nogi, a nie przerwane i nieukończone studia. Podsumowując: jeśli nie ukończyło się danych studiów, można je z czystym sumieniem pominąć przy tworzeniu CV. Jeśli niedoszły pracodawca będzie uparcie drążył temat, chcąc usilnie dowiedzieć się czy na pewno nic nie studiowaliśmy powinno się zapytać, jaki będzie to miało związek z wykonywaną pracą, bądź po prostu podziękować i poszukać pracy u kogoś, kto nie będzie zadawał podobnych, niepotrzebnych pytań.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mam pytanie a jak jestem w trakcie studiów mogę to wpisać w CV jakimś sposobem jestem na ostatnim półroczu ????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
od tego jest list motywacyjny, żeby rozszerzyć tam temat swojego wykształcenia, osiągniec i doswiadczenia zawodowego. W cv pisze sie tylko konkrety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×