Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość wyczerpanaaaaa

co jesc, gdy biegunka???

Polecane posty

Gość wyczerpanaaaaa

Witam, mam okropny problem, od 2 tyg. choruje, biore antybiotyki, i one chyba mi rozregulowaly calkowicie żołądek. Prawie od 2 tyg bez przerwy mam biegunke, potrafie w ciagu godziny byc 5-6 razy w toalecie, wystarczy ze cokolwiek zjem, 5 minut i juz... i tak pozniej co chwila..Nie wiem juz co jesc, zeby choc troche bylo lepiej..co polecacie? nie wiem..RYZ??? makaron..co jest w miare lekkie, pozywne i nie zaszkodzi m iza bardzo..bardzo prosze o rady, bo juz napawde nie mam sily..czysci mnie okropnie, chudne w oczach, juz wygladam jak trup i kosciotrup, bo mam taka niedowage:(B. prosze o rady i wsparcie. Dziekuje bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kup sobie w aptece lek o nazwie Salotannal. Jest to lek ziołowy na biegunkę, bez recepty, ok. 7 zł za 12 tabletek. Bardzo skuteczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydaje mi sie, że przy biegunce nie powinnaś jeść mleka i jogurtów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ojj biedactwo..
jedz duzo czekolady, najlepiej gorzkiej i kup sobie wegiel w aptece

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyczerpanaaaaa
dziekuje bardzo za rady... no wlasnie..nei powinnam mleka i jogurtow..a biore antybiotyki i przydalby sie jakis jogurt oslonowo..ech...juz sama nie wiem co robic..bardzo dzieckuje za pomoc..kupie moze jutro ten lek ziolowy..wegiel mam w domu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gdzies tu czytalam
gdzies tu czytalam, ze cola i slone paluszki pomagaja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wysokie obcasy25
lek imodium;) a jesc mozesz jajko na miękko ,bułkę takie ryżowe chlebki ,wasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosiaczkowa
A przypadkiem to ten antybiotyk nie spowodował biegunki? Ja właśnie choruję na zapalenie oskrzeli, biorę antybiotyk i mam straszny rozstrój żołądka po nim. Wiem, że na pewno po nim, bo odstawiłam już wszystkie inne leki... Jutro idę do lekarza zmienić antybiotyk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dwudziestadruga
mojemu psu dawalam ryz z kurczakiem i marchewka, nie odbierz tego jako zlosliwosc, to po prostu lekkostrawne. kup sobie siemie lniane, zrob taka galaretke z tego i dodawaj do jedzenia. znam swietny lek na biegunke - Laremid...ale nie wiem, czy chcesz sie dalej szprycowac lekami...mi w kazdym razie bardzo pomogl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyczerpanaaaaaaa
dziekuje za wzystkie rady...juz sama nie wiem od czego ta biegunka, ale odkad zaczelam brac antybiotyki (teraz to juz drugi:() to nie wychodze z kibla. Bardzo mni to chorowanie wykonczylo, mam jeszcze zap. oskrzeli, okropny kaszel, oczy mam podkrazone, jestem okropnie slaba, mimo, ze caly dzien praktycznie nic nie robie tylko leze w lozku i biegam do toalrety, no i pije herbate..b. chce mi sie ciagle pic...chociaz tyle dobrze, że mi się chce...bo potrafie calymi dniami nic nie pic, bo nie czuje pragnienia...i po prostu zapominam..Teraz przynajmniej czuje,ze potrzebuje plynow. Bardzo Wam wszystkim dziekuje za rady!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bnm
Jak biezesz antybiotyk to wez co na oslone organizmu w aptece accterninum Duzo pij cherbat plynow i jec lekkostrawne jedzenie nie wychoc z domu rozluznij sie zimne powietrz powoduje suszenie i chlodzenie sie organizmy rozluznij sie np sluchaj muzyki czytaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloo562
ja miałem biegunkę wczoraj dziś już koniec bo wzięłem łyżkę kawy i popiłem wodą ale dziś czuję że żołądek tak do końca jeszcze dobrze nie pracuje więc co mogę dziś zjeśc żeby jutro miec normalny stolec bo dziś miałem lekkie zaparcia ale po 5min męczenie się udało! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość herbontal
na pewno nie jedz w dużych ilościach powinienieś zjeść cos co posiada błonnik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eloo562
thx za podpowiedź ale na samym błonniku nie wytszymam cały dzień coś też innego musze zjeśc ma ktoś jeszcze jakeiś pomysły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cbadef
ugotuj sobie ryż na wodzie oraz zrób sobie gotowaną marchewkę z masłem, jeśli masz w lodówce probiotyki to też bierz przez kilka dni aby mieć prawidłową florę bakteryjną (lub kup np.. Lakcid, Trilac, ForBactil itp.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monika..***
No właśnie dobry probiotyk to podstawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajnajulia
przy antybiotykach probiotyk osłonowo to podstawa, zeby nie wyjałowić przewodu pokarmowego, bo wtedy biegunka gwarantowana. najlepszy jest enterol, ale wg mnie kobiety powinny brać coś co chroni i układ pokarmowy i narzady kobiece, np provag. trzeba tez duzo pić przy biegunce, warto kupić sobie coś z elektrolitami typu orsalit i popijać na wzmocnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Warto spróbować żarcia dla niemowląt w słoiczkach. Ja zawsze się tym żywię na biegunce. Jest obrzydliwe ale pomaga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mydlarka33

u mnie same diety nie pomagały. dopiero jak wspomogłam organizm kapsułkami Debutir to dzięki nim moje jelita ruszyły do działania i unormowały swoją pracę. zaczęły działać i to regularnie. wtedy problem biegunek zniknął. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W aptece zaproponowano mi Protego Maślan Sodu 150, to ten sam skład co Debutir a dużo taniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×