Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mikulka***

biała kapusta na gęsto

Polecane posty

Gość mikulka***

jak robicie kapustkę taką do ziemniaków?Piszcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie robie jej co prawda do ziemniakow, wole z grubym makaronem jajecznym typu kluski ;), ale wyglada to mniej wiecej tak: na dno sporego garnka daje troche oleju, na to wrzucam ze 2-3 posiekane cebule, poszatkowana kapuste, troche sole i pieprze, przykrywam garnek i dusze tak na niewielkim ogniu, az kapusta bedzie miekka. w trakcie duszenia, jak kapusta pusci juz troche wody (tak po 10-15 minutach) wrzucam miske pieczarek pokrojonych w plasterki i czasem troche startej marchewki. po jakiejs godzinie, a czasem wczesniej, gdy kapusta jest juz miekka na tyle, na ile lubimy, trzeba danie wykonczyc w nastepujacy sposob: na pewno wytworzylo sie z kapusty sporo wody, wiec mozemy ja mieszajac troche odparowac, a rowniez zagescic niewielka iloscia maki (lyzeczka-dwie). do tego wrzucic troche masla (z lyzke), zamieszac, pogotowac pare sekund i sprawdzic smak. w razie potrzeby dosolic i dopieprzyc, ja bardzo lubie dodac curry, jeszcze raz przemieszac i pogotowac chwile. na zakonczenie powinna wyjsc smaczna kapusta na gesto. a w wersji tylko kapuscianej, bez cebul i dodatkow: wszystko praktycznie tak sama, pod koniec duszenia odparowujemy wode, dodajemy troche masla oraz koperek. to jest wersja duzo delikatniejsza, szczegolnie swietna na mloda kapuste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mikulka***
dzięki:) fajny przepis - muszę go wypróbować A może jeszcze ktoś zna inną wersję...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja znam przepis na kapustkę dość specyficzny w przygotowaniu , ale za to zdecydowanie najlepsza jaką jadłam w życiu:) Najlepiej wychodzi z młodą kapustką albo włoską ale biała też może być. Kapustę szatkujemy i gotujemy w niewielkiej ilości wody. W osobnym garnku gotujemy około 5 średnich ziemniaków(zależy jak duża jest kapusta) Jak ziemniaki się ugotują odstawiamy do ostygnięcia po czy ubijamy na gładką masę , stopniowo wlewając śmietanę(mały kubeczek) Odlewamy wodę z kapusty , dodajemy dwie kostki warzywne bądz inne przyprawy jeśli nie uznajecie chemii , pieprz sól itp. Do kapusty wrzucamy uprzednio podsmażoną dużą cebulę a następnie masęz ziemniaków i śmietany.Na końcu koperek. I niech się chwilę dusi. Smak niesamowity!! Do tego kotlecik mielony i ja osobiście juz jestem w niebie. Smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asega - a jaka ma być ta śmietana słodka czy kwaśna ??? bo aż mi ślinka poleciała jak przeczytałam ten przepis, brzmi nieźle i koniecznie muszę go wypróbować!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale 18stka słodka czy kwaśna :) mnie pasuje słodka, ale licho nie śpi i lepiej się upewnić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja zawsze dodawałam kwaśną śmietanę , ale nie twierdzę ,że słodka sięnie sprawdzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asega - kapusta rewelacyjna!!!! :) lepszej nie jadłam w życiu!!! od dziś to \"mój\" przepis ;) dzięki bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anusia613
podam przepis na "bigos", który tak naprawde trudno nazwać bigosem. jak słuchałam, jak sie go robi, włosy mi się jeżyły na głowie, ale jak spróbowałam......pyyyyycha, palce lizać. Bardzo prosze osoby, które wypróbują (polecam szczerze) o opinie na ten temat, bowiem w pracy wszystkie zachwycałyśmy się niesamowicie. Przepis: 1,5 kg kapusty kiszonej ; 1,5 kg mięsa (może byc boczek surowy, łopatka itp) ; 1 kg cebuli - Mięsko, a potem cebulkę podsmażyć na oleju, wrzucic do garnka do gotującej sie kapusty. Jak kapusta będzie miękkawa, dodać pokrojona w paski paprykę (najlepiej czerwoną). Podgotować jakiś czas dodać koncentrat pomidorowy lub swieże pomidory, przyprawy (pieprz, sól, wegeta, cukier)- do smaku. na koniec dodać 1-2 kubki smietany i doładnie wymieszać. To jest pyszne. Acha, mozna dodać oprócz mięsa równiez trochę wędzonki, czyli kiełbaskę, szynkę, czy co tam jest w lodówce. Spróbujcie i prosze o opinię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KamillaDeMon
To jest irlandzki Colcannon!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×