Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Gość myszaa25
Przepraszam pomylilam imiona chodzilo mi o Izuniek Naprawde warto samemu zamieszkac NIE PRZEJMUJ sie to Dziewucha zobaczysz trafi swoj na swojego a Ty Kochana na spokojnie ogladaj mieszkanka i sie usmiechaj ignorujac tego bapsztyla . ja kupilam ten laktator za 10e na tej stronie http://www.adverts.ie/ ale tez kupuje duzo rzeczy na allegro wlasnie sie zastanawiam czy kupic tam lozeczka z calym wyposazeniem i wychodzi to taniej niz tutaj na raty to kupowac co wy o tym myslicie? http://allegro.pl/lozeczko-materacyk-14-ele-posciel-120-90-przewijak-i1582007755.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem ze moja kochana fasoleczka jest najważniejsza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam dziewczyny w ten pochmurny dzien:) Ja zaraz uciekam na wizyte do GP a potem moze wykorzystam ze maz ma wolne i w koncu zrobimy jakies male przemeblowanie w sypialni:) izuniek mam nadzieje ze dzis bedziesz miala juz sloneczny dzien, daj znac jak nowe mieszkanko i postaraj sie wymazac z pamieci cala ta historie ze wspolokatorami, teraz na 100% bedziesz mogla sie cieszyc urokami ciazy:) Myszaa bardzo fajne te komplety do lozeczka, szczegolnie jezeli bedzie sie mialo oddzielny pokoj dla maluszka, a przesylka do Irl nie bedzie cie kosztowala zbyt duzo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny ja wlasnie wrocilam z wizyty w szpitalu niunia wazy juz 580g :) rozwija sie dobrze chyba sobie spała bo sie nie ruszała ale najwazniejsze ze serduszko bije :) mieszkanko jade ogladac o 14 dopiero ale dam znac jak bylo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izuniek 5mc to nie taka fasoleczka juz :) pamietam te wizyty u gin jaka to byla radosc..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Izuniek-kochana nie przejmuj się tą babą! Jak najszybciej znajdzcie sobie inne lokum i wszystko się ułoży. Jak bedziecie sami to ożyjesz , a spokój teraz jest najważniejszy dla Ciebie i dzidzi. U nas dalej fatalna pogoda,pada i wieje na dodatek zimno jak nie wiem co. Dziewczyny nie wiecie czasem może jak to jest z Bankami holidayami? Czy jest jakiś limit dni czy tygodni,które musisz przepracować aby mieć go płatnego. Bo szef mi ostatnio powiedział,że musze 30 tyg. przepracować,w co ja nie wierzę,bo w poprzedniej pracy zawsze miałam płatne i nikt nigdy o jakiś limitach nie mówił. A znalazłam na internecie ,że powinnam przepracować 40 godzin. Bedę wdzięcznaza informacje. Miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U mnie znowu cisnienie za wysokie:| mala od jakiegos juz czasu glowa w dole, myslam ze moze jeszcze sie troche pokreci zanim bedzie za ciasno, ale nie twardo stoi na glowie, ale skoro tak jej wygodnie... Katarynka nie wiem jak to jest z tymi bank holidays, ale wydaje mi sie ze powinnas miec platne, pierwsze slysze o jakis tygodniach przepracowanych, pewnie koles cos kombinuje, poczekaj na Paulinke jak sie pojawi to na pewno bedzie wiedzila cos konkretnego na ten temat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x...x...x
Dziekwczyny, dziekuje Wam bardzo za pomoc i rady :) jak sie uda to pewnie tez do Was zajrze bo bedzie to moja pierwsza ciaza, do tego w Irlandii :) Zycze wszystkim powodzenia we wszystkim co robicie, i duzo szczescia tam, gdzie powodzenia zabraknie! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość x...x...x
Katarynkag79 - jesli moge pomoc, to z Bankami Holiday jest tak ze jesli pracujesz pelny etat masz zaplacone 8h za pelny etat jesli masz wolne, liczbe godzin podwojna jesli pracujesz. Natomiast jesli pracujesz na pol etatu, badz jakies takie wahania miedzy 25-30h (roznie to bywa, wiadomo) powinni Ci zaplacic za 6h obojetnie czy w ten dzien pracujesz czy masz wolne. Niektorzy pracodawcy odnosza sie do klauzury przeliczania ostatnich 26tygodni przepracowanych. Zdarza sie ze ktos w umowie ma pelny etat i tak pracowal np. 2 lata, po czym jego godziny zostaly skracane, wiec na takiej zasadzie sie wylicza, czy ostatnie 26tygodni pracowalas godzin wiecej jak pelny etat albo jak pol. Ale to malo kto sie w to bawi. Generalnie caly etat to 8h, pol etatu to 6h, lub dodatkowy dzien wolny przypadajacy na kolejny tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xxx tobie tez powodzenia w dzialaniu i koniecznie zagladaj do nas:) postaraj sie jak najmniej myslec i skupiac swoje mysli na tym czy sie uda a na pewno pojdzie duzo latwiej, najwazniejsze to nie przejmuj sie porazkami w koncu nadejdzie ten dzien:D ja to akurat bylam raczej nastwiona na to ze gdy zaczniemy starc sie o dzecko to troche potrwa, wiekszosc moich znajomych raczje moiwla o kilku miesiacach prob, wiec gdy moj maz zaczal coraz czesciej mowic o dziecku, chcialm mu uswiadomic ze to nie ma tak szybko, raz seks bez zabezpieczenia i od razu ciaza....a w rezultacie uswiadomilam jedynie sobie ze i tak sie zdaza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam!ale sie pogoda nie ladna zrobila...ehhhhh mam pytanie do Dziewczyn ktore rodzily w NMH- jak dlugo czekalyscie na list a potem na wiyte po wyslaniu listu od GP? bo ja zaczelam szperac po forach ir i znalazlam jeden- wpis z 3 maja- dziewczyna w 6 tyg-dzwonila sie umowic na wizyte i powiedzieli jej, ze najwczesniej na lipiec:O troche mnie to stresuje- no tak bralam pod uwage moze czerwiec ale nie w lipcu...chyba zadzwonie do nich sie dopytac i umowie sie do pl lekarza, bo i co zrobic:( Milego dnia:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aniu ja zawiozlam list w 9tyg.list od nich dostalam z wyznaczonym terminem.pierwsze spotkanie mialam w klinice polozniczej w 14tyg ciazy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam własnie wrocilam z Portarlington na 6 domów tylko jeden mi sie podoba :) i to ten za 400e z tym ze jest on na glownej ulicy :/ reszta to byla masakra w jednym w salonie odpadał sufit w jednym jakies rzeczy do malowania a tak to brud i grzyb bylismy tu w naas popytac sie ale wszystkie jakie mamy na zdjeciach to po wyzej 700e :/ moj twierdzi ze mamy jeszcze czas ale ja do konca miesiaca nie chce tu zostac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Sylwucha12 wysylki wynioslby 190zl chodzi o jedna z tamtych ofert co wczesniej wkleilam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja nie wiem, czy te ciapki maja takie siano w glowie czy jak... Jak prosze managera o wiecej godzin, to daje mi 3 dni w tygodniu, a jak poprosilam o urlop na sesje to slysze, ze nie ma kogo obsadzic. Przedwczoraj pytal, w jakich godzinach mam te egzaminy, zeby ustawic mi zmiany, a dzis patrze w grafik, a tu pracuje dzien w dzien i w tych godzinach co mam egzaminy... Ale nic to, najwazniejsze sie nie denerwowac. Za tydzien widze sie z gp, wezme zwolnienie i bedzie tak jak powinno byc. A wyrzuty sumienia jakos zglusze. myszaa25 Super cena za ten laktator. Jeszcze troche i tez bede musiala zaczac rozgladac sie za przydatnym sprzetem, jeszcze nic nie mam, no poza jedna bluzeczka dla malucha hihi ;) To lozeczko, gdzie byly te owieczki i inne zwierzaki, takie kolorowe superasne :) Katarynkag79 Jest limit, ale 30 tyg to przesada, nie pamietam ile ja mialam przepracowane przed moim pierwszym bankiem. Trochu sie spiesze, wiec tylko wklejam linka: http://www.citizensinformation.ie/pl/employment/employment_rights_and_conditions/leave_and_holidays/public_holidays_in_ireland.html Ania ja bede rodzila w NMH, od zlozenia u nich listu do pierwszej wizyty czekalam ok 1,5 miesiaca, umowilam sie w lutym, przyjeli mnie w kwietniu. Izuniek czasem tak bywa, ze na zdjeciach jest pieknie, a na zywo juz nie... Spokojnie, lepiej nie isc na szybko, w nerwach, trudno przemeczycie sie tydzien lub dwa dluzej, ale za to nowe mieszkanko bedzie w dobrym stanie. Dasz rade :) Milego wieczora dziewczyny, ja wpadlam z pracy, a teraz spadam na uczelnie, wiec dzis juz tu nie zajrze, trzymajcie sie cieplutko w ta szaro bura pogode :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczynki :):) to sie melduje z wieczora:) Moja mam w chmurach, leci sobie do mnie :):):) bedzie ladowac kolo 23:30, maz juz pedzi po tesciowa:) Marigo wiesz, ze nie mierzyli nam Laury? a pytalam ile mierzy ... troche glupio ale ... ja jej nie zmierzylam sama, zrobie to dzis albo jutro, bo az wstyd ... Wczoraj pozno w nocy Laura miala pierwszy napad kolki, cos niesamowitego, tak strasznie plakala, ja juz w szpital chcialam jechac, nie mialam zadnego antidotum :( w szpitalu mowili, ze kolka moze sie pojawic po 2 tyg. a nasza Lalunia ma tydzien, nie bylam przygotowana :(:(:( Chyba przez to mam wysokie cisnienie ... Mama radzila masowac brzuszek a tam jeszcze pepuszek i tak z lekka ciezko ... Dziewczyny jak radzilyscie sobie z kolka, tylko pomoga kropelki? Czy mozna jakos zaradzic tej ... kolce??? Malo spalam, chyba pojde podrzemac, tylko, za jak sie w bety szykuje to dziecko sie budzi ... Dobrej nocy i wszytskiego dobrego dla Was aaa Izuniek Ty sie ta krowa nie przejmuj , choc latwo sie mowi , wiem .Trzymam kciuki a swoja droga ta baba ma problem sama ze soba, pewnie nie moze sobie zycia ulozyc, widzi, ze masz fajnego faceta, Malenstwo w drodze to probuje sobie ulzyc, coz ... nieszczesliwa ot i tyle. Dobrej nocki i milego piatku dla Was:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ach lilac z tymi kolkami...:( ciezko wyczuc co pomoze-bo moze pomoc cokolwiek a moze nic:( jak w przypadku michelle. po rostu uklad pokarmowy musi dojrzec zeby moc sobie poradzic z jedzonkiem. sprobuj kropelki,kladz na brzuszku,krzyzuj lekko nozki i zataczaj nimi koleczka ( to pomagalo niuni) mojej jeszcze pomagala bardzo ciepla kapiel-odprezalo ja to.ja mam rozne krople jak chcesz moge ci wyslac. niestety musisz to przetrwac.najlepszym sposobem w ulzeniu dziecku jest odwrocenie jego uwagi-bo lekarstwa na to cholerstwo nie ma:( dzieci uspakajaja sie podczas napadu kolki przy jednostajnych dzwiekach typu odkurzacz,suszarka do wlosow itd.sprobuj...michelle usypiala wlasnie przy odkurzaczu-nieraz jedlismy obiad z odkurzaczem przy stole;) poprobuj...wiem ze to ciezkie.3 razy przez to przechodzilam i 3 razy beczalam razem z dziecmi. o wiesz co jeszcze moze ja uspokoic? rozbierz malutka i siebie,poloz ja sobie na piersiach i polozcie sie tak razem,albo wejdzcie pod kolderke.jak uslyszy bicie serduzka i poczuje twoj zapach i cieplo uspokoi sie:) jestem pewna-jest jeszcze taka malenka..... caluje was mocno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Chorykrólik i x...x...x -ja poszłam dziś do citizensinformation i znależli mi przepis,że powinnam miec przepracowane 40 godzin w 5 tygodniach jak jestem na part time, a prawie zawsze mam ponad 30 na tydzień więc mój szef nie ma racji i mu to powiem. Izuniek Ja to bym brała na Twoim miejscu ten domek jeśli Ci się podoba i za taką cenę. A jak ma obródek to już super bo będziesz miała gdzie maleństwo wyprowadzać. narazie dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo dziekuje Ci bardzo, bede probowac Twoich sposobow :) Co do kropelek to jakies wiezie mi mama, ewentualnie prosze Cie Marigo napisz jakie masz Ty i moze zakupie sobie u mnie ... :) a powiedz Twoja Michelle juz nie ma kolek? nie wiem ile toto trwac bedzie ... cholerswo jedno! Marigo a powiedz prosze czy cosik oprocz mleka podaje sie takiemu malenstwu? dzis pielegniarka mowila, ze mozna podac troszke wody ... nie wiem a nie ma herbatek ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no wlasnie ten domek nie ma ogródka jest miejsce ale z kamieni znalezlismy dzis fajny za 500 3 pokoje , jutro rano maja dac znac czy ktos go wynajął czy nie ,a szkoda mi słów na nia dzisiaj znowu mojemu orała łepetynke wystarczylo ze wyszlam z kuchni na 10 min , i znowu to samo co wczoraj najgorsze jest to ze moj np mowi ze ja sprzatałam czy cos w tym stylu a ona poprostu sie z tego smieje :/ oddałam jej ciuszki ktore mi dala dla małej i ponoc to ja bardzo zezłościło ale mam to gdzies sama sobie kupie dla mojej niuni :) Dziekuje dziewczyny za rady :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Izuniek ja mam jakies ciuszki dla dziewczynki jutro je przejze jesli chcesz i wysle ci zdjecia podaj mi maila prosze moze akurat cos ci sie spodoba bo one mi sie nie przydadza a kupilam je jeszcze za nim sie dowiedzialam ze to bedzie chlopczyk bo chcialam byc przygotowana a rozowa ewentualnosc ;) Nie przejmuj sie ta dziewucha i wciagnij sie w wir szukania mieszkanka a pozniej przygotowania je do przyjscia nowego czlonka rodziny ;) mysl o kruszynce ktora masz w brzuszku i dla niej sie usmiechaj bo to ona tutaj jest najwazniejsza razem z toba ;) Lilac i jak sie coreczka czuje ? co jej pomoglo? Margo czytam twoje rady i boje sie ze za trzy miesiace wszystkko zapomne a ja tak bardzo chce byc przygotowana dla synusia bo boje sie sytuacji ze on bedzie cierpial a ja nie bede wstanie mu pomoc nie nawidze takiej bezsilnosci powiedz mi kochana jakie krople na kolke kupic wiem ze herbatka z kopru jest dobra Kupilam wlasnie rozek z usztywnianym wkladem kokosowym ;) hihihi uwielbiam sklepy,aukcje internetowe ;) hihihi Milych snow Kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mysza no jesli bys nie miala co z nimi zrobic ja je z checia odkupie od Ciebie moj mail to izuniek231@wp.pl :) aby jak naj szybciej sie wyniesc z tego domu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hello! jak pieknie ze znowu slonko i jak cieplusio dzisiaj prawda? wczoraj dralowalam z dzieciakami do szkoly w zimowej kurtce bo bylo 8 stopni i padalo a dzis prosze 17!! weekend sie zaczyna wiec i nastroj lepszy.....dzieci beda w domciu i maz tez:) myszko ty sie wogoe nie przejmuj zapamietywaniem porad i sposobow.na bierzaco wsyztsko bedzie;) nie tylko ode mnie ale i od just i ninki i paulinki i lilac naszej mamusi ktora juz nie jedno zdazy przezyc;) osobiscie herbatki koperkowej to nie polecam.....ani niczego co z koperku.wg starej szkoly dziala wiatropednie.tylko ze jak dziecko ma kolki to jest wystarczajaco zagazowane w srodku i koperek powoduje nasilenie bolu.doswiadczylam tego przy misi i widze ze to prawda. chcialam jej pomoc i zakuoilam wode koperkowa ktora niby pomagala na poczatku a po dwoch dniach juz byla prawdziwa tragedia.wszystkie dziewczyny z forum styczniowek jednomyslnie po probach z koperkiem stwierdzily tez ze bole i objawy kolek sie nasilily:( lilaczku ja mam bobotic,sab simplex ( sciagany z niemiec)colinox,delicol ( to na lactoze) generalnie tak naprawde nic jej do konca nie pomagalo,i po prostu jak ja zaczynalo brac to wlaczalismy odkurzacz,maz szykowal goraca kapiel,a po kapieli cwiczylam z nia nozkami koleczka,zginalam nozki do brzusia itd. musisz zacisnac zeby i przetrwac z niunia:( u michelle trwalo od drugiego do 9 tyg. dlugie 7 tyg. placzu i mojej bezradnosci. zauwazylam ze misi pomagaly krople bio-gaja-ale to sa kropelki nie na kolki tylko probiotyki,ktore usprawniaja prace jelitk.moze to byl zwykly przypadek ale wlasnie po 3 dniach regularn. podawania kolki zaczely ustepowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wogole to wam powiem ze mam problem z synem i nie umiem sobie poradzic:( on ma bardzo nietypowe hobby- uwielbia geografie-nauczyl sie wsyztskich panstw swiata-stolice i ich flagi panstwowe.pozakladal sobie zeszyty ,rysuje te flagi,drukuje,koloruje wkleja,teraz zaczal uczyc sie gdzie sa wulkany i ich nazwy i wogole takie tam....uwielbia to-wiecznie z globusem na kolanach siedzi i prosi zeby mu zadawac coraz trudniejsze pytania ( a obcykany jest skubaniec -nieraz mi wstyd bo nawet o takim kraju nie slyszalam) zainteresowal sie tym jego nauczyciel-i zaczal z nim duzo rozmawiac o tym ,motywowac go do poszukiwan itd...... i tu sie zaczyna problem-inne dzieciaki zaczely sie wsciekac na niego-wyzywac go itd....moj syn zaczal strasznie to przezywac i w atakach zlosci i frustracji sam sobie robi krzywde:( ostatnio podrapal sobie twarz do krwi:( nigdy nikogo nie wyzywa,nie bije a wewnetrzne emocje zaczal wyladowywac w ten sposob.zrobil sie nerwowy-nieraz az sie w nim gotuje. zastanawialam sie nad psychologiem-ale znowu buduje sie nowy problem-bo ani polskiego lekarza nie zrozumie ( ubogi ojczysty) ani angileskiego ( bo ciagle sie go uczy-i na pewno specjalistycznego jezyka i pytan nie zalapie) mam cholerny problem bo nie wiem co zrobic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
margo poszukaj moze jakies dodatkowe zajecia geofraficzne aby on mogl poznac takie dzieci jak on, ktore tez sie gografia interesuja i wtedy nie bedzie sie czul taki innylub niech ten nauczyciel stworzy takie kolko geograficzne a jemu mow ze jest madry i ze jestes z niego bardzo dumna musi napewno czuc wasze wsparcie albo moze sprobujcie zainteresowac go jakies zajeciami sportowymi aby mogl sie gdzie wyladowac masz niezly orzech do zgryzienia kochana albo sama wybierz sie po porade do psychologa co w takiej sytuacji zrobic Izuniek to ja pozniej porobie zdjecia i ci wysle na maila ;) Milego dnia wam zycze kochane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszaa ale igor wcale nie czuje sie inny . sportem nie mam go co zajmowac bo niecierpi tego.po prostu go to wogole nie interesuje.zapisywalismy go juz w kilka rozych miejsc ale byl tam nieszczesliwy i chodzil jak za kare. zreszta nie w tym problem-klopot jest z jego emocjami i nieumiejetnoscia radzenia sobie z nimi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marigo rzeczywiscie nie fajnie, a moze by tak razem do jakiegos psychologa?np polskiego , ubogi jez ojczysty nie bedzie przeszkoda, zreszta bedzieci tam razem...hmmm ciezka sprawa... Kroliku ja wyslalam list 28 kwietnia wiec przy dobrych wiatrach moze cos w polowie czerwca...pytalam GP mowila, ze jak wysle list to oni juz sie bede kontaktowac i ja nie musze juz nic robic...no zobaczymy, chcialabym chociaz juz ten list dostac zebym wiedziala, ze juz jestem gdzies tam na liscie;)bylabym spokojniejsza:)dzis sie zaczal 7 tydz, hehe niby sam poczatek dopiero :) Izuniek- znam bol wspolokatorow-chociaz nasi ostatni nie byli najgorsi i w sumie tam kazdy mial swoje jazdy i ja tez wiem, ze jestem humorzasta wiec i ja moglam momentami grac na nerwach-ale jesli chodzi o mieszkanie jako takie- to np z porzadkiem nie bylo nigdy zadnych problemow, z halasem itd rownez no ale przyszedl czas , ze ja juz chcialam byc we dwoje bez wspolokatorow za sciana i mimo, ze drozej jest roznaca OGROMNA!!!dlatego skoro u Was takie cyrki to nie ma co zwlekac tylko uciekac:) zycze powodzenia w szybkiej wyprowadzce11:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×