Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

ja juz sie nie moge doczekać jak tylko postawie noge na nowym i nikt mi nie bedzie gadal ze czegos nie robie jak ich nie bylo przez 2 tyg sprzatalam codziennie kuchnia dla mnie musiala byc zawsze czysta po każdym jedzeniu sprzatalam czy mylam podłoge poprostu chcialam czystosc nawet jej siostra jak do nas wpadla na chwile powiedziala Boze jak czysto a ta na mnie gada ze jestem brudasem :/ narobiła sobie 4 dzieci w dodatku ma je z 3 innymi i z rzadnym nie jest :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jutro mam kolejne oglądanie dwóch domków :))) jeden jest tylko 15 min od naas :) nie jest piekny w srodku ale moj bedzie mial blisko do pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć wam dziewczyny... Marigo z synem to naprawdę masz problem, nam dorosłym łatwiej jest zrozumieć pewne zachowania otoczenia, ale jak wytłumaczyć dziecku, że te komentarze kolegów to czysta zazdrość??? Również myślę, że wizyta u psychologa to najlepsze rozwiązanie. I to nie koniecznie z nim, ale Ty sama powinnaś znaleźć kogoś kompetentnego, kto pomoże Ci pokierować emocjami syna... Aniu, to chyb Ty pytałaś o wizyty w NMH? wg maternity & infant care scheme I wizyta w szpitalu ma odbyć się między 12 a 20 tyg. To kiedy został wysłany list nie ma tu chyba znaczenia. Ja byłam u GP w 7 tyg wizytę w szpitalu wyznaczoną na 16 tydz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rudik- dzis dostalam list, wizyta na 19 lipca....chyba umowie sie do pl lekarza bo jajo do tego czasu zniose, kurcze ja nie mialam ani krwi pobieranej ani nic...wizyta wychodzi w 16 /17 tyg, nie wiem moze ja panikuje, ze to pozno...Wy tez tak pozno mialyscie robione wszystkie podstawowe badania?w pon zadzwonie umowic sie na scan ale nie wydaje mi sie zeby byl wczesniej niz wizyta....niby nic sie nie dzieje, cos te plaminienia mnie stresowaly ale w sumie juz minely-rano chodze do pracy na piechote-tak cos 30-40 min i po tym mam jakis blado rozowawy sluz ale potem juz caly dzien nic, czysto wiec chyba nie ma powodow do paniki....sama juz nic nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, doskonale Cię rozumiem, ja też przeżywałam że pierwsze praktycznie 3 m-ce nie wiem jak rozwija się moje dziecko. Niepokoiło mnie to bardzo i poleciałam do Polski na wizytę do lekarza. Po 8 miesiącach trudno mi powiedzieć czy opieka tutaj jest lepsza czy gorsza, jest po prostu inaczej. Ja nie miałam żadnych dolegliwości, generalnie nawet nawet mdłości. Ale Ty skoro widzisz zabarwiony śluz myślę, że powinnaś wybrać się do lekarza, chociażby polskiego. W pierwszych miesiącach każda anomalia jest niebezpieczna. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Rudik:)no chyba sie wybiore bo jak pisalam -jajo zniose do tego czasu;) MIlego weekendy Dziewczyny!!oczywiscie deszczowo sie zapowiada bo jakby inaczej:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja u gp bylam bedac w 6 tyg ciazy a w szpitalu coombe bylam bedac w 14 tygodniu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez sie bałam jak byłam na wizycie tyle mysli mi po głowie chodzilo tyle o poronieniach czytałam przed wejsciem do sali az mnie brzuch bolał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynkag79 to wlasnie bylo w linku, ktory Ci podalam :) Okazuje sie, ze ja tez musze wyjasnic z moim pracodawca, bo dostalam dzis payslipa, gdzie za banka zaplacili mi tylko 2 godziny, a niby powinno byl 1/5 tyg wynagrodzenia... Tez jestem part time dlatego nie wiadomo, jak oni to wyliczaja. Paulinka szukalam informacji na temat teg 6 m-cznego zwolnienia i za ciekawie to nie wyglada. W ich "kodeksie" jest zapis, ze mozna pod to podciagnac prace nocna lub prace, w ktorej wystepuje wysokie ryzyko dla kobiety w ciazy (lub karmiacej itp). Wiec sliska sprawa, bo u mie ryzyka nie ma, jedynie uciazliwe to jest :( Ania Tez sie martwilam, ze nia mam zadnych badan, a wizyta dopiero w 17 tyg, ale akurat lecialam do pl i tam skoczylam do laboratorium. Zycze cierpliwosci w dzwonieniu na skan, ja probowalam przez miesiac, w koncu moj sie przejechal i mnie umowil, pierwszy skan bede miala 23 maja hehe czyli w 22 tyg. A jesli cos budzi Twoje obawy to zostaje Ci gp, ewentualnie pl gin. Marigo chyba rzeczywiscie tak jak dziewczyny radza wybrac sie razem do psychologa i bedziesz mu tlumaczyla albo ewentualnie najpierw sama, a nastepnym razem juz z synem. Przykro mi, dzieciaki potrafia byc okrutne :( Dobrze, ze chcesz mu pomoc, ze sie interesujesz, znam matki, ktore nawet nie dostrzegaja takich sytuacji, a potem jest juz za pozno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzis managerowi udalo sie doprowadzic mnie do lez, nie chce mi sie tam wracac :( Zawsze bylam obrotna, ale teraz bardziej mysle o maluchu, niz o tym, zeby latac po sklepie, wiec troche zwolnilam obroty, no a poza tym niech inni tez czasem popracuja... No i dzis od rana co chwile slyszalam, ze jestem za wolna itp, takie niby zarciki, nie zwracalam uwagi, ale po kilku takich tekstach zaczelo mnie draznic, wiec zwrocilam mu uwage, ze moze w takim razie powinnam zmienic prace skoro jestem za wolna. Z usmiechem na twarzy oswiadczyl, ze nie mam sie co przejmowac, bo na szczescie "wolni" ludzie tez moga u nich pracowac. Ok, olalam go, ale potem zrobil mnie glupia przy kliencie, nerwy mi puscily i musialam wyjsc... Zasymulowalam bol i pojechalam do domu. Nie ma nawet komu sie skarzyc, wlasciciel wpada tylko sprawdzic sklep i kase i ma wszystkich gdzies. Zreszta pewnie by stwierdzil, ze zbyt emocjonalnie do tego podeszlam... Gdyby nie maluch to bym sie stamtad zmyla, ale jeszcze do maternity trzeba pociagnac :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny moze ktoras z was chce szczeniaka :) od wczoraj kolo naszego domu lata pies czarny z bialym krawatem , ma obroże wiec jest czyjś , albo bidula zabłądził albo ktos go tu zostawil,szkoda mi go

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izuniek jesli ma obroze to trzeba zglosoc to na garde ze znalezliscie,lub do weterynarza.z pewnoscia pod obroza jest chip-z ktorego mozna wyczytac inf.o adresie. nie mozna psa tak po prostu sobie zabrac w irlandii sa scisle przepisy jesli chodzi o psy-wiem bo sami chcielismy pieska wziasc-ale sie okazalo ze tutaj latwiej dziecko zaadoptowac niz psa. niestety nie dostalismy pozwolenia na pieska bo mamy za maly dom;) paranoja jakas.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja niestety nie pojde na garde bo u mnie kiepsko z angielskim a moj pojechal do pracy ze wspołlokatorka nie gadam juz od 4 dni :) a pies gdzies zniknął ,wczoraj jakas kobieta chodzila od drzwi do drzwi trzymajac go na smyczy i sie pytala każdego o psa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny:) Tylko was podczytywalam wczoraj wieczorem a juz nie mialm sily by napisac chociaz slowo, mialm akurat ten gorszy ciazowy dzien ... ale dzis juz lepiej:) W nocy juz tylko karmie, przewijam i kapie, oczywiscie zawsze z jakimis problemami, chyba podswiadomosc i moje lekki zaczely na maksa kontrolowac moje sny... Marigo mysli o twoim synku nie daja mi spokoju, wydaje mi sie ze niepotzrebnie martwisz sie o bariery jezykowe jezeli chodzi o taka wizyte u psychologa, specjalista dzieciecy nie zarzuci go zadnymi nieznanymi terminami, wtedy takie wizyty nie mialby zadnego sensu, wybierz po prostu jezyk w ktorym on wyraza sie swobodniej i zaufaj specjlaiscie, jezeli znajdziesz dobrego fachowca na pewno z porozumieniem sie nie bedzie najmniejszych problemow... a tak w ogole to niebanalny ten twoj synek, takie zainteresowania w tak mlodym wieku, teraz najczesciej dzieciaki spedzja dzien przed kompem, wiec absolutnie nalezy pozwolic mu rozwijac swoje zaintersowania, a niestety dzieciaki bywaja okrutne i w tym przypadku glownie chodzi o zazdrosc bo one nawet nie wiedza o czym on mowi, bo z czym jak z czym ale geografia nasi wyspiarze maja absolutnie na bakier. Mam taka mloda dziewczyne w pracy ktora nie dawno odkryla ze pod nazwa Europa kryja sie jeszcze inne panstwa, bo ona mysla ze mamy Irlandie, Anglie, Niemcy, Francje i no wlasnie ta cala Europe...W kazdym badz razie marigo szukaj dobrego psychologa dzieciecego, moze szkola moglaby ci polecic kogos?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac masz juz mame przy sobie? na pewno zachwycona nowa wnusia? oby te koli nie daly wam za bardzo popalic a wrazie czego pocieszaj sie ze to tylko prezjsciowe problemy, ktore wkrotce mina:) Aniu ja chyba tez wybralabym sie prywatnie na wizyte to ginekologa, chociazby po to by uspokic nerwy, szczegolnie gdy pojawiaja sie jakies plamienia, chyba lepiej dmuchac na zimne bo do lipca jeszcze troche czasu... Izuniek a wy macie juz cos konkretnego do wynajecie czy jeszcze sie rozgladacie? Nastresowalas sie niepotrzebie tyle ostatnio prez ta babe, wredota ludzka nie ma jednka granic... Rudik a jak ty sie czujesz??? jeszcze tylko miesiac przed toba:) masz juz wsyztsko przygotowane i zakupione na przyjscie nowego czlonka rodziny? Imiona macie juz wybrane? Pewnie zalapiesz sie na jakies usg w szpitalu przed porodem moze teraz mluszek sie ujawni:) Chorykroliku ja tez tak mam ze sie zawsze glupia prezjmuje w takich momentach w pracy, a gdy sie rozchoruj a juz ktos jest na chorobowym to doslownie mam ogromne poczucie winy i musze juz byc pol zywa by zadzwonic i po prostu nie przyjsc, bezsensowne to jest zupelnie. Niestety toba juz nie bedzie przyjmowal, na wizycie u GP powiedz jaki rodzaj pracy wykonujesz, ponarzekaj, pomarudz, pewnie rzeczy mozesz wyolbrzymic i idz na to zwolnienie chociaz na czas egzaminow, by w spokoju sie przygotowac i wszystko sobie pozaliczac. chorobowe bedziesz miala platne z social walfare, wiec kompletnie bez przychodow nie zostaniesz:) wszelkie poczucia winy wyrzuc daleko za siebie, to jest ten czas gdy mozesz byc troche samolubna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:):):) oj juz pomalu chodze na rzesach haha, ciezko, bo Laura woli spac w dzien niz w nocy, w nocy oczka otwarte ile moze. Jakas byla dzis moja Lalunia marudna, na rekach zle, spacerujac - zle, w lozeczku jeszcze gorzej, oj juz sily nie mialam, zmeczona jestem bardzo ... Mama jest ale chyba z lekka sie nudzi, nie za wiele ma co robic i zadnych zainteresowan.Czasami wysiadam przy "zlotych radach". Z koperkiem to mama mi zyc nie daje ... i rumiankiem, bo to taka rewelacja a mnie pani co do nas przychodzi - pielegniarka mowila aby ewentualnie dawac wody przegotowanej i schlodzonej do napicia i tego sie trzymam, bo tak mysle, jak Ty Marigo, wiem co koperek powoduje a co powoduje kolke .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mama deko dziwnie sie zachowuje nie umie miejsca sobie znalezc .... i mysle, ze jak bedzie wracac - 19 maja - to z nieukrywana radoscia. Kazda z nas tez ma swoje zycie i przyzwyczajenia a ja wprost nienawidze jak ktos mowi, co mam robic!!! No coz. Marigo Tobie raz jeszcze WIELKIE DZIEKUJE !!!!!!!!!!! Wspaniale, ze Twoj syn ma takie swoje hobby i powazne zainteresowanie, przykre, podejscie innych dzieci, ktore pewnie gdzies podskornie zazdroszcza i nie umieja w sobie obudzic pasji ... Wyjscie - specjalista od duszy czyli tak jak Dziewczyny mowily. Sciskam Was mocno i zycze powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha12 no wlasnie nie wiem, czemu takie wyrzuty zawsze siedza w glowie. A jednak pojechalam dzis do gp, powiedzialam, ze mi ciezko itp i zapytalam czy mam szanse posiedziec z 3 tyg w domu, wypytywala, czy jakies bole czy cos, troszku sciemnilam, no i powiedziala, ze ok. Dostalam na tydzien i bedzie mi przedluzac. Skoro taka powolna bylam to i tak nie zauwaza mojego braku hehe ;) Uznalam, ze maluch wazniejszy, no i wlasnie-do egzaminow sie przygotuje i poleniuchuje troche :) Lilac ja sie nie znam, czy juz mozna, ale Marigo pisala kiedys o takiej chuscie, ze latwiej malucha nosic, a nie ciagle na rekach, bo sie wykonczysz :) Z mamami juz tak jest, ze mimo wszelkich checi ciezko czasem sie dogadac, dla Niej jestes jeszcze dzieckiem, a z kolei Ty masz juz swoja rodzine i chcesz po swojemu. Nie jest u siebie, moze dlatego czuje sie nieswojo, pewnie chcialaby Ci pomoc, tyle, ze rady naszych mam nie sa juz na czasie... Moze za kilka dni sie zaklimatyzuje i rozkreci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A tak w ogole poprosilam GP o sprawdzenie serduszka dziecka, bo jakos tak juz nie wiem, czy czuje ruchy czy nie. Przylozyla ten aparacik i szuka, szuka, az sie zestresowalam, bo zawsze siedzial po lewej, a tu cisza. No ale okazalo sie, ze przemiescil sie akurat na prawa strone :) Ma tetno 136, powiedziala, ze w porzadku, ja tymczasem 100/60 zadziwiajace, bo zawsze mialam z 70 a tu stowka. Pokazalam tez, ze jakies bakterie mi w moczu znalezli i co zrobila pani doktor? Dala kubeczek, potem wlozyla papierek lakmusowy i stwierdzila, ze ph prawidlowe, wiec wszystko jest w porzadku. Ha, ha dobre. Nie wiedziec czemu, jak cos mowie o maluchu albo obmyslam, to zawsze jak o chlopcu, za 2 tyg usg i tym razem juz zapytam, sama sie juz zrobilam ciekawska :) Pokazywalam mojemu bugaboo i akurat wyszlo, ze minelismy dzis ze 4 na zakupach, normalnie spodobal mu sie i chcial zaczepiac ludzi wypytywac jak sie jezdzi ;) Ale cena uzywki kosmiczna, wiec sobie darujemy, choc nie wiedziec czemu zaden ogladany w sklepie wozek nam nie pasuje hihi Tutaj wychodzi sloneczko, wiec moze jutro dopisze nam pogoda, milego weekendu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej wam dziewczyny dzis bylismy obejrzec jeszcze dwa domki jeden niedaleko nas ale masakra odpadajacy tynk ze scian i smród grzybem :P ble drugi jest jakies 30-35 km od nas moj juz tam mieszkal przed ponad 0,5 roku ale domek super 2 pokoje bardzo mi sie spodobal , hmm tylko poprzedni lokator placil tygodniowo a moj dostaje miesiecznie no i jesli landlord sie zgodzi miesiecznie to go bierzemy wyjdzie gdzies ok 400-450e juz sie niemoge doczekac wszystko sie okarze w poniedzialek :) Moja niunia na imię będzie miała Laura tak jak córeczka Lilac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Mamusie:) Sylwucha miło że pytasz jak się czuję, otóż jak ja to mówię "stosownie do okoliczności". Coraz ciężej mi chodzić - a jeszcze miesiąc temu wydawało mi się że jest ciężko, a teraz to już po prostu tępo ślimacze. :) I jakoś tak mi trudno oddychać... ale nie oddaję się. Wyprawkę mamy już prawie skompletowaną, sama już nie wiem czy coś jeszcze trzeba czy nie. Muszę się rozejrzeć za bujaczkiem, najlepiej z fotelikiem - marigo coś o nim pisała chicco polly magic chyba? Poza tym reszta i tak wyjdzie w praniu.. Chorykroliku ja też raczej niskociśnieniowa jestem, ale górnego 70 to chyba nie miałam. W domu jak sobie mierzę mam ok 120, a jak jestem w u lekarza to mam 100? Dziwne, który zatem ciśnieniomierz jest wiarygodny? A u nas raz słońce, raz deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny bierzemy ten domek , fakt jest troche daleko od naas ale tanio i będzie własny :) od środy juz mozemy sie wprowadzac :) ale sie ciesze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny mam pytanie czy wiecie moze cos na temat zmiany szpitala , tą rozowa teczke ja mam w domu i czy musze pojechac do szpitala w dublinie i powiedziec ze sie przenosze czy poprostu tam zadzwonic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Izuniek Super wiadomosc Izuniek ;) widzisz i pomalutku wszystko zaczyna sie ukladac pomyslnie ;) a co do szpitala przykro mi ja ci nie moge w tym pomoc ;( to gdzie teraz bedziecie mieszkac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w portarlington :) troszke daleko ale trzeba sie przemeczyc , najwarzniejsze ze bedziemy sami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
nawet nie wiem gdzie to jest.. ale najwazniejsze ze odzyjecie ;) a i ty bedziesz szczesliwsza i spokojniejsza ;) a wtedy dzidzia bedzie usmiechnieta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Dziewczyny:) nie wiem jak u Was ale u mnie "na srodku" wieje okropnie, jak sloneczko swieci jest cudnie ale jak tylko zajdzie za chmurzyska to zimno bardzo.Chcialam z Laura wyjsc na spacerek ale ani razu pogoda nie dopisala, bo albo zimno albo deszczowo :(:( Izuniek cudnie, ze macie juz mieszkanko zaklepane :):):) RudiK trzymaj sie cieplutko, juz niedlugo bedziesz cieszyc sie swoim sloneczkiem. Mnie .... brakuje Brzuchatka, teraz z dnia na dzien jest mnie mniej, brzucho ... miekkie, "nie rusza sie", na wadze coraz mniej ... i lapie sie na tym, ze chcialabym "i owce i wilka" ... wracam do ..."przeszlosci" a Wy Dziewczynki dbajcie o siebie i czerpcie ile sie da ze stanu odmiennego:), zapominam o tym jak narzekalam i jak bylo mi ciezko. Milego popoludnia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RudiK cisnienie to chyba w zwiazku z maluchem rosnie, nigdy tak nie mialam. A Ty wylicz sobie srednia ;) Izuniek super, ze sie udalo, zobaczysz, jaka to radocha miec spokoj w domu i robic co sie chce :) Mam pytanko do mam, jakich kosmetykow uzywacie dla malucha? Bo ja nie planowalam nic sciagac z pl, ale wlasnie znajomy powiedzial, ze johnson wysusza i uczula skore malucha i ze mam sie zaopatrzyc w nivea baby. Wolalabym nie ciagnac sie z torbami z pl, ale jak bedzie trzeba to wezme. Za 3 tyg lece, bede miala troche czasu na zakupy, co radzicie wziac? Ja jedynie planowalam zakupic tam pieluchy tetrowe, bo tu widzialam mega drogie. Ile takich pieluch, z 10 szt starczy? Bede wdzieczna za Wasze rady :) A tak w ogole to musze odszukac w starych wpisach co potrzebne na wyprawke...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×