Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Kroliku wspolczuje Ci, poczatki sa koszmarne to prawda a w towim przypadku chyba jeszcze gorsze, ale to aobsolutnie nie wnioskuje, ze nie nadajesz sie na matke. Szkoda, ze twoj facet musi pracowac bo zawsze to chociaz lepiej gdy komus mozna sie wyzalic nawet jezeli za duzo ta osoba nie pomoze. Najgorsze sa pierwsze 3 tyg, wiem ze brzmi to jak wiecznosc gdy ty myslisz ze nie przezyjesz kolejnego dnia. Mam nadzieje, ze nie wda ci sie jakies zapalenie w tej piersi. Walcz na ile potrafisz ale jezeli nie podolasz to tez nie powinnas sie tym tak bardzo przejmowac. My Polki jestesmy zafixowane na to karmienie piersia, a ja mysle ze komfort psychiczny matki tez jest bardzo istotny i jezeli czujesz, ze to ponad twoje sily powinnas rozwazy opcje butelki. Moge ci tylko powiedziec, ze jezeli uda ci sie przetrwac najgorsze to potem jest rzeczywiscie super, wiem, ze trudno w to uwioerzyc ja tez nie wierzylam. Mi duzo pomogly polozne ze szpitala i to, ze po ok. 2,5 tyg najgorsze minelo. Ja mam okropne wspomnienia z poczatkow karmienia piersia i nawet teraz gdy ktos mnie pyta o porod to ja glownie rozwodze sie nad ...koszmarem karmienia piersia. Moge cie tylko pocieszyc, ze jezeli masz pokarm to juz pol biedy bo chociaz o to nie musisz walczyc. Trzymaj sie dzielnie, gdybym mogla ci jakos pomoc to PISZ! Kolki pojawiaja sie juz od 2 tyg zycia i sabsimplex mozna podawac. Okropne musi miec te wzdecia, ze az ta zylka mu pekla, bidulek. Ja na wszystkie dolegliwosci "pupkowe" stosuje bepanthen i jest o niebo lepszy od sudokremu wiec moze i tutaj by sie lepiej sprawdzil? jak wczesniej pisalam sabsimplex mam do oddania wiec jezeli potrzebujesz daj znac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przede wszystki kroliczku jestes CUDNA MAMA i NA PEWNO SIE NADAJESZ !!!! Sylwucha cudownie popisala wszystko jak trzeba. Na temat karmienia piersia nic nie powiem, bo u mnie ... karmienia piersia nie bylo. Moge Ci tylko powiedziec, ze na butelce moja Laura swietnie sie rozwija (jesli to buteki zasluga :);)) i przybiera na wadze wiec karmienie mlekiem modyfikowanym nie jest takie zle:) Poczatki sa ciezkie, ja sniadania jadalam okolo 4 tej popoludniu a pizamy wrecz nienawidzilam ale przemoglam sie ... jakos. Moze Synus ma zaparcia i kupki nie moze zrobic, tak mi wyglada po tej peknietej zylce ... i tym kelsiku wiec niezawodna przegotowana woda przed mleczkiem zdziala cuda????Sciskam Cie mocno i trzymam kciuki :) Katarynko wspaniale, ze jestes w domku, wszystkiego najlepszego!!!:):) Sylwucha i Katarynko ano wrocilam do pracy, mam malusio godzin, bo od wczesnego ranka do poludnia, tatus jakos sobie radzi ale jak wracam to mine ma kwasna i mowi: oj Laura dala mi dzis "popalic...." no coz niech wie, ze ma male dziecko :):):) Gorzej z przeprowadzka, bo to nie tylko "przenosiny" ale i maly remont,ludz umawial sie na pomiary podlog i ... ani widu ani slychu, wiec trzeba bylo szukac innego. Nie ma konca, juz jestem zmeczona, caly czas trzeba i o tym malym dziecku pamietac, zeby dac mu jesc , majtki zmienic czy ululac. Juz mnie sie nie chce ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha a jaki to bilans? ja zaraz zerknelam do ksiazki czy aby nie zapomnialam z Laura isc na przeglad ale nieee ... dopiero na 9 miesiecy aaa i 2 listopada jedziemy do Dublina do szpitala.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczęta Królik-napewno jesteś super mamą :-) Wiem,że jest Ci ciężko bo początki są ciężkie,ale jak pisała Sylwucha jak juz się nauczycie siebie będzie tylko lepiej. Jeśli nie dasz radę z tym karmieniem to też się świat nie zawali. Jak wiesz ja musiałam przerwać karmienie piersią i było mi z tym źle,ale malutka super przyjęlo butelkę i myślę,że nie robi jej to różnicy. Większość Irlandek karmi butelką i ani im się śni karmić piersią i napewno nie będziesz gorszą mamą jeśli bedziesz musiała przejść na butelkę. Co do kupek- to jak powiedziała Lilac spróbuj dać jej wody- napewno pomoże i zrobi kupkę. dzięki dziewczęta za ciepłe słowa-to prawda wszędzie dobrze ale w domu najlepiej. Miłego wieczoru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja karmiłam małą tylko przez pierwsze 2 tygodnie i czasami to plakalam przy tym a mała była ciagle głodna i krótko mi spała, wiec przeszłam na butle :) Super Katarynka ze jestes juz w domu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry:D Kroliku jak kolejna noc? Magda a jak u Was? Milly nam biedna chyba przepadla? Lilac mnie health visitor zwerbowala zaraz po porodzie i dosyc czesto tam chodze, gdy bylysmy w Polsce to ominal nas wlasnie 3 mcy check up i mialysmy do nadrobienia. Co jakis czas mi ja zwaza, zmierza, sprawdza reakcje, wczoraj pogadalysmy tez o wprowadzenia nowych pokarmow. Ja jak na razie karmie piersia to sie jeszcze troche wstrzymam. Za 3 tyg powinnam wroci do pracy:/ z jednej strony nawet bym chciala i troche zazdroszcze ci lilac, ze udalo wam sie to zorganozowac bez potzreby niani czy zlobka. Ja zostaje jednak w domu kolejne 16 tyg, bo u nas niestety moj powrot do pracy wiaze sie z oddaniem Blanki pod czyjas opieka, a na to chyba ja sama nie jestem gotowa:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczątka! Nie zapomniałam o was, tylko nie wiem gdzie ręce wsadzić, tyle roboty ze wszystkim, heheheheh.... Przede wszystkim, witam MałąAgę, witam w gronie mam/przyszłych mam :) Katarynko, cieszę sie ze masz to już za sobą, teraz tylko zdrowieć :) Madziu, gratulacje, oby ci pociecha spać dałą i szybko rosła :) Co do mnie..ech...nie wiem od czego zacząć. Przez 2 tygodnie była u mnie mama. Trochę mi pomogła, ale muszę przyznać ze wcale jakoś tego nie odczułam, wręcz przeciwnie...byłam zmęczona jak diabli. Teraz jest jako tako, chociaż sama jestem z Marlenką, bo mój pracuje a mama moja już spowrotem w polandzie. Mała zdrowa, rośnie, puszcza bąki i robi w pieluchę raz na 3 dni. Podobno to normalne jak jest na butelce (bo moje cycki odmówiły jakiejkolwiek współpracy). Jak narobiła pierwszy raz w domu w pieluchę, jak mój zmieniał, to się mało nie pohaftoał :), szkoła życia, c-nie? Aha, pytanie do mam po cesarce...jak długo blizna się goiła i jak to było z krwawieniem? Myślałam, że skoro już prawie minęły 4 tygodnie, to już będę miała święty spokój, ale jakoś nie mam. Blizna zaczerwieniona, boli i swędzi na zmianę, a krwawienie niewielkie, ale ciągle jest (mam już dość noszenia podpasek, hehehehehe) Poradzicie coś? Trzymajcie się i miłego dnia życzę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Króliku!!! Nawet tak nie myśl, zabraniam ci, słyszysz? Każda z nas znajdzie w sobie siłę (prędzej albo później) żeby być najlepszą matką dla swojej pociechy :) Trzymam za ciebie kciuki :) Bądź silna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! Dzieki Milly :-) Przychodzila do nas polozna i pomagala w karmieniu piersia i jakos to idzie troszke jest placzu i ciagle prawie przy cycu ,sutki mnie bola ale mam masc . Dzis jest dobrze spi ,budzi sie tylko na jedzonko co 2 godz.Mleko juz sie pojawilo, piersi jak balony malo nie pekna :-( Kurcze nie mam tej maty na przebranie i mam zasikane cale lozko, co go przebieram to nasusia :-P Jak narazie jedna noc mam nie przespana . Polozna Kazala mi z nim przyjechac na sprawdzenie w poniedzialek, zoltaczka juz powinna minac a jest jeszcze :-( na szczepienie BCG idziemy 1 listopada. A mam pytanko pamietam ze pisalyscie ze przysylaja pps no. a my musimy jechac do centrum odebrac :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Mamusie i Brzuchatki:) Milly super, ze jestes, myslalam ze juz nam przepadlas w tym natloku domowych obowiazkow. Moj maz ma dzis urodziny, 27 gowniarz jeden:P Nawet tort Pina Colada mu wczoraj upieklam i gdy kladalam sie spac myslam, ze nic z niego nie bedzie, masa jakas dziwnie rzadka byla a dzis super, oby teraz jeszcze dobrze smakowal. Do tego oczywiscie jeszcze jacys goscie dzis wieczorem wiec to bedzie busy dzien dla mnie, Blanka usnela to zmykam znow do kuchni:) btw zauwazam u siebie syndromy kury domowej, czy to zawsze przychodzi razem z macierzynstwem? Milego dnia dla Was:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Sylwu...obawiam się że tak. Syndrom wicia gniazda oraz matki-polki (albo teresy, jak kto woli) to jeden z objawów hormonalnych w ciąży i po ciąży... Też tak mam więc nie jesteś sama, hehehe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochane dzieki Wam razem i kazdej z osobna, czasem juz nie ma sil, maly placze, ja placze i wszystko wydaje sie straszne. Ale sa tez lepsiejsze chwile na szczescie :) mialam pisac wczesniej, ale zalalam lapka, tak to jest jak w czasie karmienia chce sie cos zrobic, wyhaczylam kubek ;) marigo jak Ty dajesz rade z trojeczka??? podziwiam... :) Ania jak wizyta u lekarza, szyjka w porzadku mam nadzieje? Sylwucha dzieki, mam ten sabsimplex i zaczelam dawac, ale cos dalej ma z tym brzuszkiem, sie meczy, za rada Lilac dalam mu wody. bepanthen tez uzywam, ale na ta ranke nie pomaga. Ty tez juz konczysz maternity? rany, ale to zlecialo! lilac a z ta woda to jak czesto mozna? milly podobno krwawic/plamic mozna do 6 tyg, a jesli chodzi o rane po cesarce to slyszalam, ze mozna szarym mydlem potraktowac. magda takie maty widzialam w bootsie, sezonowo maja tez w lidlu, ale akurat nie teraz :( a z tym pps to nie wiem, nam nikt nic nie mowil, jutro dopiero odbieramy akt urodzenia. Weekend wiec tatus z nami i do srody udalo sie zalatwic wolne, zdziwil sie jak to maly potrafi koncerty urzadzac caly dzien ;) maly rosnie i tyje, powoli odkladam za male ciuszki, sa na 56 ale syrki mu sie nie mieszcza ;) mielismy dzis pierwszych gosci, chcialam stworzyc ciasto drozdzowe a wyszedl mi placek z zakalcem, ale da sie zjesc hehe synus potrafi prez caly dzien przespac max 2-3 godz i do polnocy oczy szeroko otwarte, jak on to robi??? z piersi raczej red bull mi nie leci ;) wszystkiego dobrego, zdrowka dla Was i dzieciaczkow, trzymajcie sie cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
chorykrolik ja na hemorojdy uzywalam Anusol HC w czopki i masc to jest dostepne bez recepty a polozna dala mi recepte na PONSTAN FORTE 50 i staralam sie rzadko siadac choc to bylo trudne,kapiel w letniej wodzie bez plynu i innych jakis kosmetykow tylko uzywalam Prefecty specjalnie dla kobiet w ciazy i w pologu to mi pomoglo jak przyjdzie polozna to powiedz jej o twoim problemie ona ci pomoze bo jak o to nie zadbasz to mozesz trafic na stol operacyjny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
chorykrolik odpocznij troszke od dziecka niech twoj maz sie nim zajmnie a ty wyjdz sobie na spacer bo pamietaj jak ty jestes rozdrazniona to i twoje dziecko tez bedzie choc latwo sie to pisze wiem juz sama ze w praktyce nie jest latwo byc spokojnym jak dziecko ci placze moj tez oststnio zrobil sie markotny moze to przez ta pogode tak dzieci reaguja.. a to dopiero poczatek.. buziaczki dla was kochane i spokojnej nocki Wam zycze ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heja z wieczora:) ja mam jakis kiepskawy humor, jak bylo super to bylo, sie 3 trymestr zaczal i jak nie rycze(zebym jeszcze miala powod) to chodze nafochowana(powodu i do tego brak) ehhhh, spac nie moge, wszystko mnie boli...ale mam nadzieje, ze to tez przez ta przekleta pogode ktora sie zaczela...leje, wieje,zimno... Krolik bylam wczoraj u dr, Syncio wazy 1800, pow, ze jest duzy, glowa w dol, szyjka dl i jesli chodzi o sprawy "fiz"" to wszytsko jest tak jak byc powinno na tym etapie:) wiec jakos mi sie lepiej na sercu zrobilo;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki mysza, do wizyty poloznej jeszcze 2 tyg, jak bylam w szpitalu to koles powiedzial, ze to nie jego dzialka hehe i ze mam isc do gp, gp powiedziala, ze zapytac w szpitalu... zadzwonie jutro do poloznej w takim razie. ponstan juz wykonczylam ;) szczerze to nie ma kiedy odpoczac, jak jest chwila to ogarne tu i tam, albo sie ubiore, albo zajrze tutaj, no i maly jakos u taty sie nie chce uspokoic tak jak u mnie... Ania to cudnie, ze wszystko w porzadku :) spokojnie, nie stresuj sie, hormony Ci szaleja, no i pogoda tez doklada swoje, obloz sie poduszkami, moze bedzie latwiej spac :) ssak wykapany, wymuskany, wisi i zajada na przemian z przysypianiem... rano po akt urodzenia, na zdjecia i zalatwiac paszport, potem notariusz uh oby poszlo sprawnie. dobrej nocki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć wszystkim Królik-ja na hemoroidy dostałam w szpitalu super maść nazywa sie Rowatanal cream-Troche piecze,stosuje się 3 razy na dobę,ale mi bardzo szybko pomógł ,a miałam b. duże hemoroidy po porodzie. Połozna powiedziała,że czopki nic nie pomogą przy hemoroidach które mamy na zewnątrz, bo one działają jak mamy hemoroidy środku. dla mnie ta maść była rewelacyjna-polecam Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynka dzieki wielkie, zanotowalam, to nie wiem czemu mi w szpitalu nic nie dal malpiszon jeden ;) Dziewuszki a co zrobilyscie z brzuszkiem po? Wyczytalam, ze powinnam masowac zaraz po porodzie, zeby sie wciagnal, ale gdzie ja tam glowe do masowania mialam, no a teraz taki kulfon mi wisi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
ja na brzuszek urzywam http://www.argos.ie/static/Product/partNumber/9003929/c_1/1%7Ccategory_root%7CSports+and+leisure%7C14419152/c_2/3%7C15701400%7CFitness+accessories+and+equipment%7C29022124/c_3/4%7Ccat_29022124%7CBody+toning+belts+and+muscle+toning%7C29190746.htm i jakos znika ;) ale tez mi napewno moj synek w tym pomaga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co to za pogoda? Bylam z Blanula na szczepieniu, zmoklam jak kura bo pchac wozek i trzymac parasol to juz za duzo zachodu. Musze chyba sobie jakis plastikowy plaszcz kupic i bede smigac z wozkiem, za dlugo w domu to ja tak nie wysiedze. kroliku no niestety w polowie listopada powinnam wracac do pracy:/ Co do brzuszka to ja swojego tylko sie wstydze nic wiecej z nim nie robie:/ koszmarny jest- rozstepowy flak! Smaruje jakimis niby niezawodnymi kremami, ale bez wiekszych sukcesow, sadelka tez jeszcze troche zostalo do zrzucenia, cwiczyc sie nie chce to chyba tylko wyszczuplajace majty mi pozostaja :P Aniu super, ze wszytsko w porzadku i najwazniejsze, ze ty jestes spokojniejsza:) Na kiedy dokladnie masz termin? Jakos na koniec roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwus moje terminy zaczynaja sie od Wigilii do Sylwestra:) teraz w sobote gin pow, ze wychodzi mu 21/12 no ale to 31 tydz wiec na ile taki "termin z usg" jest dokladny to ja nie wiem...powiedzial, ze niby powinnismy sie wyrobic w tym roku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej:)wrocilam do domu, ugotowalam obiad, zjadlam-mysle-mily wieczor sie zapowiada, a tu patrze list dostalam, ze przyznali mi maciezynski bla bla bla ale kurcze troche cienko:O nie rozumiem jak oni to obliczyli, niby 80% za rok 2009 itd fajnie wsyztsko tylko, ze odpadlo mi prawie 600 euro(nawet te 80% mi nie wychodzi) nie wiecie jak to tutaj dziala? czytalam czytalam i na citizen inf i jakies inne art ale kicha...mozliwe zeby na maziezynskim az tyle obcieli???wszystkie mozliwe skaldki zaplacone, brak nieplatnych urlopow..:O sie wkurzylam na ten mily wieczor😠

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu najwyzsza stawka to 262 euro, najnizsza 217.80 tygodniowo, nia mam pojecia jak to sie ma do procentowego przeliczenia. A ile ci przyznali? Co do terminu to chyba szykuja ci sie swieta w napieciu, chyba, ze urodzisz przed terminem:) Mi z USG wyliczyli termin na ponad 2 tygodnie pozniej niz ten z miesiaczki i urodzilam w tym wczesniejszym terminie, wiec chyba bardziej bym sie nastawiala na ten termin wyliczany tradycyjna metoda, chociaz jak wszystkie wiemy reguly nie ma:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Sywlus- no wlasnie przyznali mi te 262, nie przeczytalam o tej max i min stawce...ale juz wiem, nie sieje paniki;) ja wg okresu mam termin na 31/12 a wg usg na 24, 27 i 29 i ta date mam w karcie ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nadrobilam zaleglosci :) netu nie bylo az 3 dni !!!!!!!! To od konca. Ania z maciezynskim Sylwucha juz popisala, ja mialam niestety prawie najnizsza kwote ale jakos nam strarczylo :) Kroliczku mnie sie brzuch ... schowal, niczym nie smarowalam szczegolnym oprocz normalnego balsamu. Ale za to cyc sflaczal ;):) co za porazka, myslalam, ze mnie deko choc zostanie, nawet zakupilam biustonosze deko wieksze, no coz ... wracam do punktu wyjscia :(;( A jesli chodzi o przegotowana wode to hmm mysle, ze woda nie szkodzi, lyczek rano nie zaszkodzi :) Dzieciaczki karmione piersia jednak kupki chyba nie musza robic co dzien, gdzies tam wyczytalam, ze niektore noworodki trawia mleczko mamusine w calosci i kupka moze byc nawet raz na tydzien ... Katarynko co u Ciebie? Jak Coreczka? Milly moja blizka - prawie pol roku PO - mocno rozowa i lekko ciecie twardawe z tym, ze ja nie samruje niczym. Plamienia moga byc do 2 miesiecy ale zazwyczaj po 6 tyg. zanika tak bylo u mnie :) Sylwucha jak udaly sie urodzinki meza? Mnie zlapalo przeziebienie, nie wiem gdzie ... a przeprowadzka zakonczona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Marigo co tam u was ? jak sytuacja waszego domku wyglada?? mam nadzieje ze dzieciaki wam nie zachoruja przez to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lilac i jak sie czujecie w nowym miejscu? Laura nie miala problemow z aklimatyzacja? Urodziny sie udly, tort tez pycha mi wyszedl, jakis talent mi sie narodzil razem z narodzinami Blanki:) Robilam jeszcze jedno ciasto i PRAWIE mi sie udalo:P cukier puder i maka ziemniaczana byly w zbyt podobnych opakowaniach i moje kruche ciasto potraktowalam 0,5 szkl ziemniaczanej haha ale z drugiej strony gdyby wszytsko wyszlo super to stwierdzilabym, ze juz cos ze mna nie tak:D Mam nadzieje, ze wszystkie jestescie cale i zdrowe po wczorajszej powodzi i ze nikogo nie zalalo? Slodkich snow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Własnie mialam pytac o brzuszek tez :-P Mama mi kazala odrazu po porodzie kupic i zalozyc majtki obciskowe ale jakos do tehj pory nie zakupilam :-( Ja grubsza bylam a teraz jeszcze ten bzuchal . Aniu moze bedziecie miec prezecik pod choinke, moj bratanek urodzil sie 24 grudnia i zawsze ma jeden prezent pod choinke i na urodziny :-( wlasnie bedzie mial komunie w maju, pewnie bilety beda droge bo euro 2012 i moja siostra jest w ciazy,termin ma na 27 maja :-D wiec moze zaliczymy komunie i zobaczymy malenstwo :-) A nam karmienir piersa idzie calkiem dobrze, powinnam synusia budzic co 3 godz. ostatniej nocy przespalismy od 1do 5 :-) sob.niedz.pon. mielismy gosci dzis odpoczywalismy :-) Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×