Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Bebolek20

Ciąza w irlandi..moze ktos ma wiecej doswiadczenia odemnie...

Polecane posty

Lilac, no dzięki za poradę...i jeszcze jedno pytanko... jest sens zakładać pas wyszczuplający? Jestem jakieś 5 tyg. po, blizna jest ok tyle że różowa, brzuch już mnie nie boli a plamieni się skończyło...jak myślisz? Z ćwiczeniami jednak troszkę zaczekam, a i lekarza na 6-tyg wizycie też się poradzę :) Bo przyspieszać nie warto bo potem można żałować :) CZemu ta moja mała sra co 3 dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Sylwucha wpadlismy w rytm, butelka odstawiona zostal ,,cycus,, Jutro idziemy do doktora po 2tyg sprawdzenie . Aniu kolyska super , Katarynka co u Ciebie? Jak Zuzia? Pozdrowionka :-) Pas trzeba zakupic ,dzieki Mysza na namiary :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha to moze i ja zaryzykuje a noz widelec i we mnie narodzil sie talent kulinarny ??? :):););) mnie tylko na poczatek potrzeba przepisu cos w stylu: wsypac, zamieszac, upiec jest cos takiego??? Donia Ty kulinaria masz w jednym palcu cos mozesz polecic??? A przeprowadzka zakonczona, mysle, ze Laurze sie podoba :) Milly blizna ja sie nie przejmuje ona jest tak nisko wiec niech sobie bedzie nawet rozowa, mimo mojej calej antypati do rozowego:);) Majtalony kupilam obciskujace, mialam je ze 2 razy, wg mnie sa bardzo niewygodne wiec mysle co ma byc to bedzie, moze sprobuj sobie pochodzic w pasie pociazowym jak bedzie Ci wygodnie to pochodz a jak nie to ... niech sie dzieje co chce, to jeszcze za wczesnie wiec mysle, ze brzucho sie samo zdazy schowac w mysl zasady - nic na sile. Tak samo z cwiczeniami, pocwiczylam chyba nawet kolo 6 tygodnia "po" i mnie brzuch bolal wiec dalam sobie spokoj za to sporadycznie jezdzilam na rowerku no i teraz do pracy. W moim przypadku odchudzajaco podzalalo dziecko, ktorym zajmowalam sie przede wszystki ja, sniadanie popoludniu, a jak spala to pranie i ... wlasna toaleta. U nas wczoraj pojawil sie pierwszy zabek, jedyneczka dolna obok przebija sie nastepna. Laura bardzo marudna ... Marigo zagladasz do nas? co u Ciebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu, właśnie my mamy taką samą. Bardzo fajna jest, tyle, że nie na długo wystarczy. Julka ma już prawie 5 m-cy i zaczyna być jej w niej ciasno. Rączki wystawia już za szczebelki i założyłam bamper, bo bałam się że sobie coś zrobi... Byliśmy dziś na szczepieniu i jak na nasze dziecko przystało rozdawała uśmiech wszystkim dookoła. Nawet podczas wkucia uśmiechała się. Dopiero po chwili pojawił się grymas i płacz, ale dosłownie na kilka chwil. Przytulenie się do mamy ukoiło ból. Za to teraz jest trochę marudna. Nie wiem czy to przez szczepionkę, ząbkowanie czy zatwardzenie, bo wszystko zbiegło się razem. Daję jej jabłuszko ale nic nie pomaga. Robi 2-3 razy dziennie taką małą twardą kupkę i tyle. Nie wiem już co robić... Ja na brzuch też stosowałam pas. Kupiłam w Polsce, ale teraz jakoś nie mam nawyku zakładać go :( chociaż trochę brzuszka zostało. A na spadek wagi to już zupełnie nie mam pomysłu. Sylwucha, Ty chyba pytałaś mnie o szkołę - je chodzę do DLTC w Dun Laoghaire. Nie narzekam. Cieszę się że mam kontakt z językiem. Miłego weekendu bo racze się nie odezwę. Czeka nas przeprowadzka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu jestem do tylu, a tu same przeprowadzki! rudik powodzenia, oby poszlo sprawnie :) ana kupki to jak polecala lilac moze sprobuj wode? lilac wsypac, zamieszac hmmm to polecam ciasta z paczki hihi, zawsze wychodza ;) gratuluje zabka! sylwucha slinka cieknie jak o torciku czytam... ja kupilam w cukierni ciacha, ale 2 dni nie bylo chwili zjesc hihi i sie juz spsuly :( milly mi polozna mowila ze z czasem kupka moze byc rzadziej i sie nie martwic tym, no chyba, ze ma zatwardzenia. aniu super kolyska! my sie wahalismy miedzy kolyska a koszem, kupilismy kosz, a maly za chiny nie chce w nim lezec, wiec oby sie przydala magda ciesze sie, ze idzie z super z karmieniem oby tak dalej :) katarynka, marigo, mysza, donia, justa, izuniek mam nadzieje, ze u Was wszystko dobrze, pozdrawiam! u nas do przodu, polozna mi kazala budzic malego w nocy max co 4 godz, ale nawet jak go zbudzilam to nieprzytomny przy cycku wiec odlozylam, a niech spi, jak zglodnieje to wstanie, dalam mu spokoj. ja tydzien spedzilam na podrozach do szpitala, nie wiedza, co jest, cale ramie i bark nie daje w nocy spac, pulsuje az do dloni, ze nie moge malego przewinac, daja kremy,plastry, nic nie dziala, fizykoterapia nie pomaga, wyslali mnie wczoraj na brestfeeding, ze moze zla pozycja przy karmieniu, ale powiedzieli, ze karmienie super, wiec znowu wrocilam na fizykoterapie, tyle, ze babka mowi od razu, ze mi nie pomoze, bo to nie miesien, ale chyba tez nie nerw, bo ruszam reka itp. dzis jade prywatnie na akupunkture, moze zadziala... ale powoli zaczynam myslec, ze to cos z moja psycha, bo wyszlam ostatnio sama na spacer i caly bol przeszedl, a jak maly kwiczy to znowu boli... co do tych wyszczuplajacych majt, to ja w szpitalu dostalam taki elastyczny kawal pasa na wzmocnienie plecow i on fajnie sciska brzuch, tylko jak zdejme to flak wyplywa z powrotem hehe ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na malego ssaka chyba(!) znalazlam sposob, bo juz rece opadaja... zlozylam lezaczek, moze za wczesnie na plecki maluszka, ale polozylam go i godzina ciszy. szok! zjdalam sniadnie i nawet sie ubralam, pranie wstawione, posprzatane, a teraz mozemy isc na spacerek, dostalismy zaproszenie na halloween, wiec moze w smyku maja jakies stroje :) milego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mieszkankairl
no ja po wizycie u GP wszystko ok Pani doktor powiedziała po pomiarze brzuszka ze dzidzius jest duzy bo duzy brzuszek mam w pomiarach i wysoko juz jest macica rozwinięta czy cos w tym stylu to juz 18tydzien powiedziala ze te rozwiazanie bedzie szybkie chodzi i porod bo dzidzia w tej ciazy jest nizej ulozona i ze jak tylko pojawia sie 1 oznaki porodu to szybko porodówka bo będzie raz 2 i po sprawie ale jak bedzie to sie okaze. aaa no i najwazniejsze to bulgotanie co czulam jakis czas temu co pisalam to okazuje sie ze to byly 1 ruchy od 4-5 dni czuje maluszka regularnie wieczorami i w nocy jak sie budze hurrrraaaa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam weekendowo. Jak Wasze maluszki? U mnie wczoraj rozpoczęty 30 tc, więc wytrzymać jeszcze osiem tyg i będę szaleć po schodach tam i z powrotem. Szafka Maxa powoli zapełnia się, ubranka, zabawki, kosmetyki, itp. :P Okropnie mi ciężko oddychać, ale cóż takie uroki ciąży :) Życzę miłej soboty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanka, Donia super, ze maluszki zdrowo rosna:) Wszystkiego dobrego dla Was nasze brzuchatki:D mieszkanko az ci troche zazdroszcze tych ruchow w brzuszku, 18tyg za Toba, mam nadzieje, ze bedziesz mogla cieszyc sie tym czasem juz bez wiekszych stresow:) bedziesz chciala poznac plec maluszka? Donia a ty zmienilas koncepcje imienia dla swojego szkraba, czy tylko mi sie cos pomieszkalo z reszta naszych chlopakow? Po 30 tygodniu czas pedzie, jeszcze chwila i rodzinka sie powiekszy:) kroliku pewnie, ze z tym budzeniem nie ma co przesadzac, mi tez tak mowily, ale dawalam swojej malej spac do woli i korzystalam ze spokoju tyle ile moglam:) Super, ze znalazlas sposob na sowjego synka, godzina w lezaczku mu nie zaszkodzi. Aniu kolyska super, duzo zakupow jeszcze przed Wami? Rudik u nas tez chojne obdarowywanie usmiechami, ale juz z wyraznym zaznaczeniem, ze naleze tylko do mamy. Blanka robi sie coraz bardziej uzalezniona ode mnie, wszytsko dobrze poki jestem w zasiegu wzroku:/ Nawet tata popada w nielaske do czasu do czasu. Nigdy nie bylo problemow by zabral ja na spacer czy nawet wyskoczyl na zakupy do miasta. ostatnio po karmieniu zabral ja ze soba do centrum, a jej cos niedopasowalo i odstawila mu MEGA histerie! Wracal z nia szybciej niz sie wybral, 8 min w luasie to byla wiecznosc, darla mu sie na rekach tak jakby ja komus ukradl, alarm zrobil mi taki, ze ja stalam juz na przystanku gotowa przejac wrzaskuna, wzielam ja na rece i cisza, po prostu do mamy jej sie zatesknilo...teraz to juz szybko nie namowie tatusia na wypad z corcia tylko we dwoje:/ Zaczely sie tez problemy ze spaniem, w dzien kupa placzu przed kazda drzemka, do 30 min walki a spi nie dluzej niz 15-20min, od kilku dni gdy klade ja spac wieczorem odstawia mi taka histerie bo chce do mnie na rece, dopiero gdy juz "odplywa" moge odlozyc ja do lozeczka. probowalam z nia wygrac, ale zaczyna tak strasznie plakac, ze po 20 min walki, ja sie poddaje, wyjmuje ja z tego lozeczka i ona po minucie doslownie zasypia mi na rekach... wiem, ze powinnam, musze byc twardsza, ale nie potrafie..... a bylo tak spokojnie i latwo z nia do tej pory. Budzic tez zaczela mi sie czesciej w nocy, a o 7 rano oczywiscie jest juz wyspana i glosno alarmuje swoja gotowosc do zabawy:/ Zbuntowalo mi sie dziecko! Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
czesc Kochane ;) nie uwiezycie co dzis sie wydarzylo ;) moj synus zrobil mi mila niespodzianke ;) zasnol wczoraj o 22 a obudzil sie o 6 rano ;) wkoncu sie wyspalam bo ja sama o 22 zaraz po synu polozylam sie spac ;) ale ostatnio mam z nim tez przygody ale to dzieku babci (mojej mamie) bo ona nauczyla go nosic na rekach i go bujac wiec teraz moj syn nie chce nigdzie indziej byc tylko na rekach i musisz stac i go bujac bo on nie pozwoli ci siedziec.. jak ja prosilam mame aby tego nie robila to mnie nie sluchala teraz ma problem bo ona wie ze go nie wezme na rece bo jej powiedzialam ze jak chcialas tak masz teraz i tak czasami ponad godzine buja jak nie dluzej ze wkoncu zrozumiala o co mi chodzilo jak jej mowilam przestan go nosic jak u mnie chce na rece to go wkladam do bujaczka i mam nadzieje ze sie nauczy ze z mama sie nie rzadzi bo on z babcia robi to co chce ojjejku to znaczy ze ja tez bede wstawac teraz o 6 rano ;( to jest jakas kara ;(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak Sylwucha, delikatna zmiana w imieniu. Miał być Osasu Jakub, ale stwierdziliśmy, że synuś będzie bardziej wyglądał jak tatuś (chodzi o skórę), będzie mieć nigeryjskie nazwisko, więc na pierwsze imię powinien mieć bardziej międzynarodowo. Moja mama wymyśliła Max, a nam się bardzo spodobało, więc teraz będzie Max Osasu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
ale dzisiaj jest do duszyy ten dzien ;( taki ponury i spiacy moj synus albo placze albo spi i mnie dzis cos glowa pobolewa ;( Jak Dobrze ze jest jeszcze ze mna mama bo dzis na zmiane robimy za poduszki dla piotrusia bo gdybym byla dzis sama to nawet obiadu bym nie dala rady zrobic.. kochane wkrotce bede miala ciuszki do sprzedania wiec jesli ktos jest chetny to wysle zdjecia za nim wystawie na aukcje to sa rozmiary 0-3 i 3-6 i zaczelo padac ;( buziaczki dla was

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny! Wlasnie mi wyszlo , ze jestem w ciazy!:) Mam 29 lat i to moje pierwsze dziecko:) Jestem tu w Irlandii dopiero kilka miesiecy, wiec czuje sie zupelnie "lost" jesli chodzi o lekarzy i szpitale. No i co teraz?:) Myslalam zeby sie wybrac do medicusa- duzo dobrego slysze. Ale mieszkam w Dundalk, wiec boje sie ze w ostatnich tyg ciazy moze byc ciezko na wyprawe do stolicy:) Co myslicie? Moze lepiej poszukac GP tu w Dundalk aby miec na miejscu? Moze ktos zna polskiego ginekologa tu pracujacego, szukalam na necie, ale nic nie znalazlam:( Moj maz ma ubezpieczenie VHI; rowniez na zone i dzieci. Czy odzyskam pieniazki wydane w Medicus? Przepraszam za tak podstawowe pytanie ; pewnie jak bym przejrzala formu to bym znalazla odpowiedzi...:) Ale tyle tych ston...:) Dziekuje bardzo za oswiecenie nowej- w roli mamy i tu w Irlandii:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MadzieLenka82 gratulacje, wszytskiego dobrego dla ciebie i dzidziusia:) Ktory to tydzien? Fajnie ze do nas dolaczas bo malo juz tu brzuchatkow:) Ja ze swojej strony moge ci doradzic bys wybrala sobie lekarza GP u siebie na miejscu i oczywiscie szpital tez. A do medicusa (z tego co slyszlam najlepiej do dr. Antepowicz) mozesz chodzic ekstra w razie potrzeby. Ona i tak juz nie prowadzi ciazy, a z VHI dostaniesz zwrot za wizyty, ja tez kiedys korzystalam z tego ubezpieczenia i bez problemu dostawalam zwrot pieniedzy, bedziesz tylko potrzebowala rachunek za kazda wizyte.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha12 dziekuje za mile przyjecie. To 4 tydzien i 2 dni. No to jutro zaczynam szukac GP:) Czy to obojetnie ktory? Wystarczy pojsc do najblizszej przychodni i po prostu sie zglosic tam? Naprawde jestem zielona:) Moj maz tez:) Jest tu juz 3 lata ale, dzieki Bogu, nigdy nie potrzebowal lekarza. Czy potrzebuje jakies dokumenty oprocz osobistych oczyswiscie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzia ja tak w biegu wtedy, teraz na spokojnie wiec pytaj, pomoge na tyle ile potrafie. Poszukaj przychodni i najlepiej zadzwon by sie umowic na wizyte. Kazdy GP jest ok, moze niech maz wypyta w pracy, znajomych moze kogos konkretnego znajdziecie z polecenia. Do GP potrzebujesz tylko PPS number i ja placilam za pierwsza wizyte, reszte mialam bezplatnie. Wiem, ze czasami udaje sie nie placic nawet za pierwsza, ale w mojej przychodni musialam zaplaci, ale ci z VHI i tak zwroca:) na pierwszej wizycie zrobia ci test ciazowy, zbadaja mocz, zwaza, zmierza cisnienie i tyle. Zapytaja o szpital w ktorym chcesz rodzic i od razu dostaniesz list do szpitala by umowic sie na pierwsza wizyte tez tam. Potem to juz wpadniesz w ten rytm:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sylwucha wg mnie to chyba Blanka szykuje sie do zabkow ... Laura duzo wczesniej i pieknie spala czasami od 18-tej do 6-tej, nieraz pozniej ale zawsze przesypiala cala nocke. W ciaga dnia wlasnie spi mi po 20 min. a ile usypiania... ? Jak bylismy w PL to lekarka mowila, ze "ida" zabki, bo po calych dniach plakala. No i ida, wyszedl jeden - widac go - a drugi obok tuz tuz i bedzie widoczny, dziaselka ma czerwone. Dzisiejszej nocka nieciekawa :( pobudka kolo 2-giej i bite 2 godz. gadania, piszczenia, plucia i robienia "brrrrrrrrrr" ... ledwo oko przymknelam i do pracy wstawanie :( Witam serdecznie Madzie i GRATULUJE !!!! cos brakuje nam ciezaroweczek, niedlugo wszystkie sie rozpakuja :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziaenka82
Jeszcze raz dziekuje za pomoc! Dzis poszlam sie umowic na wizyte i trafilam na lekarke- polke!:) No to wpadam w ten rytm;) Tylko niestety dowiedzialam sie ,ze moje ubezpiecznie nie obejmie jeszcze porodu:( za krotko jestem ubezpieczona:( No i w ogolevza zadne badanie pod katem ciazy mi nie zwroca:( No, ale sie nie przejmuje- tyle kobiet rodzi bez tego ubezpiecznia, prawda? No a wiecej osob w pokoju po porodzie to weselej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny!!! Witam MadziaLena82 ! Sylwucha to tatus sie ,,napocil,, na spacerku :-) mi tez brakuje cierpliwosci jak maly placze brrr , dzis bylismy na szczepiace BCG . w piatek odebralismy akt urodzenia, i jakos powoli idzie do przodu. Donia Max ladne imie tezsie zastanawialismy nad nim, czas szybciutko biegnie i neglugo bedziesz tulila swoje malenstwo, dziewczynki sie ciesza czy troche zazdrosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Madzialena82 rzeczywiscie nie masz co sie przejmowac malo kto tutaj korzysta z tej opcji private i semi-private. A gdy bedziesz miala jakis rachunek od GP czy od ginekologa to tam przeciez nikt nie zaznacza ze jestes w ciazy, wiec za jakies dodatkowe wizyty wydaje mi sie, ze uda ci sie pieniazki dostac. MagdaEIRE jeszcze raz wszytskiego co najlepsze z okazji urodzin!!! date to sobie wybralas na narodziny:) Lilac masz racje to zeby ida brrrr, budzi mi sie co 2h w nocy i chodze kompletnie niewyspana...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myszaa25
Witam nowa mamusie ;) MadziaLenka82 Gratuluje dwoch kreseczek ;) teraz dbaj o siebie i o swoja fasoleczke ;) moj synus tez szykuje sie na zabkowanie ale ja sie tego boje mam nadzieje ze uda nam sie to jakos lagodnie przejsc podobno Camila jest dobra na zabkowanie polecily mi to dwie mamusie ktore juz przeszly przez zabkowanie Milych snow Wam zycze kochane i spokojnej nocki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mieszkanko super, ze maluch juz sie odzywa, fajne byly te kopniaki z brzuszka... donia to juz niedlugo, kiedy przyjezdza tatus? sylwucha oj to nieciekawie, ledwo sie czlowiek ogarnie po narodzinach, po kolkach a tu juz zabki, masakra... mysza super, tez bym chciala taka niespodzienke, zeby sie wyspac hihi. madzia gratuluje i witam na forum :) przed Toba niezapomniane chwile, naciesz sie, bo czas szybko leci. ja na poczatku tez bylam zielona, ale zawsze ktos tu pomoze, wiec pytaj :) u mnie na sali bylo 6 osob, nie bylo zle. jesli ubezp nie zwroci za badania to mozesz chyba odliczyc czesc kosztow od podatku o ile sie nie myle http://www.revenue.ie/en/tax/it/leaflets/it6.html moj synus od kilku dni ma wysypke, szukam w necie, ale opinie podzielone i nie wiem co to, na raczkach i szyjce ma takie czerwone kropki, niewiele, przypuszczam, ze to potowki. ale ma tez taka kaszke, na calych raczkach, nie bardzo widoczne, ale wyczuwalne jak sie dotknie, wlasciwie w kolorze skory. obawiam sie, czy to nie jakas alergia :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Wszystkim Witam nową mamusię. Madziu-powodzenia i jak powiedziałKrólik dbaj o siebie. To najfajniejszy czas w naszym życiu, bo potem to różnie bywa :-) Lilac-my mamy się ok. Ja ciągle czekam na wyniki badań-podobno moze to trwać do miesiąca( a ja jestem 3 tygodnie po operacji). Na 30 listopada ustalono mi wizytę w szpitalu. Czekam na list,ale pielęgniarka zadzwoniła mi dziś jak byłam z malutką na szczepieniu. Zuzia rośnie jak na drożdzach ;-) Królik- jak sobie radzisz? Dajesz radę? Karmisz piersią czy zrezygnowałaś i przeszłaś na butelkę? U nas dziś fatalna pogoda :-( od rana leje i wieje,że nawet nie chce sie wychodzić brrrr... a my musiałyśmy jechać na szczepienie. Donia ale ten czas leci! Już i Ty niedługo będziesz tuliła swojego synka w ramionach- super A gdzie sie podziały nasze Marigo, Milly i inne pozdrawiam Was wszystkie i do nastepnego razu :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Katarynko czekamy na te wyniki :-) bedzie dobrze :-) Sylwucha dziekuje, daty nie lubilam w PL a tu inaczej, jak normalny dzien :-P :-D no ale wraz! Pogoda okropna, buro-ponuro . A z zebami to cale zycie problem, :-D od malego mecza :-P ,,stary ,,to wezmie tabletki a ,,maly ,,placze Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość emilia19891
Witam wszystkie kobietki! Mam pytanko odnosnie pieniazkow otrzymywanych od panstwa w ie. Wiem ze na dziecko dostaje sie child benefit raz na miesiac. A czy jeszcze cos przysluguje? Jestem w ie od 2 lat ale nie pracowalam legalnie a narzeczony od 5 lat normalnie legalnie pracuje na full time. Dziekuje z gory za odpowiedz. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katarynko ciesze sie, ze u Was w porzadku, wyniki na pewno beda pomyslne :) zostalam przy piersi, choc mam watpliwosci, czy sie najada, mam wrazenie, ze coraz mniej tego mleka, a maly co godzine chce jesc... ha, pogoda tez mi dala dzis popalic, wyszlismy na spacer, jak lunelo, mysle zaraz przestanie, no i jak juz kurtka przemokla mi na wylot, to lecialam do domu, a maly sobie smacznie spal. dopiero teraz sie przejasnilo. rzeczywiscie nam tu sie cicho zrobilo, kazda zalatana ze swoimi maluszkiem albo z brzuszkiem ;) emilia chyba mozna dostac cos jako samotna matka, sa tez dodatki jakies dla rodzin o niskich dochodach, ale to moze sprawdz na citizensinformation, bo ja sie niestety nie orientuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×