Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość natalla

od kiedy nosidelko?

Polecane posty

Gość natalla

j.w. od kiedy mozna nosic malucha w nosidelku? sa jakies normy, wskazania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalla
zadna z mam nie uzywa nosidelka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o jakie nosidełko
konkretnie Ci chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalla
takie krzeselko na szelkach do noszenia dzidzi z przodu przed soba albo na plecach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a o jakie nosidełko
ostatnio oglądałam na TVN Style "Mamo to ja" i ten ortopeda /czy jak on sie tam nazywa/ :P kategorycznie potępił używanie nosidełka ze względu na wady postawy jakie mogą wystąpić w późniejszym czasie. Jeżeli nosidełko to dosłownie na kilkanaście minut...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A od kiedy można nosić dziecko w foteliku samochodowym? Moja córeczka ma niecały miesiąc i wydaje mi się że w takim foteliku ma za bardzo wygięty kręgosłup :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nosidełka i chodziki powodują wady postawy, wiec wogóle są niewskazane... a już tragedią jest jak nieświadoma mamusia bierze dziecko w takie nosidełko jak jeszcze nie potrafi siedziec... dzidziś nawet główki w pionie niepotrafi trzymac i lata mu na wszystkie strony... nie moge patrzeć na takie coś... współczuje potem dzidzisiowi a jeśli chodzi o chodziki to zaburza rónowagę dziecka i dzidziś z dużym opóźnieniem może samodzielnie chodzić, nie ma co wymuszać pionowej postawy , jak jeszcze gorset mięśniowy jest nieprzygotowany... Nosidełkom i chodzikom mówimy nie!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zdania na ten temat sa podzielone, ortopeda mojego dziecka był za ale tylko przy użyciu dobrego nosidełka i oczywiście w odpowiednim wieku. Wady postawy są nie tylko od nosidełek. W dalszej częsci rozwoju malca często źle dostosowane lub za wcześnie wsadzane dziecko do chodzika, czy obuwie, z dużym naciskiem na buty \"dziecko po dziecku\" lub bez wkładek czy z twardymi podeszwami. - ale to już inny temat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natalla
szczerze to mialam przeczucie, ze to nie najlepszy wynalazek dla maluszka a dzisiaj widzialam mlodziutka mame z malenstwem (naprawde malenstwem) w takim nosidelku, dumnie przechadzajaca sie po centrum handlowym i nie wydaje mi sie zeby byla tam na kilka minut !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe no wąłsnie blądyna... jeśli chodzi jeszcze o nosidełka to pamiętam jak pani dr od kinezyterapii mówiła nam ze można je ewentualnie stosować wtedy kiedy dziecko juz chodzi i jest z nim kontakt tzn. dziecko musi byc na tyle duże zeby dawało znak ze jest mu niewygodnie, albo ze ścierpło itd...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fotelik na któtką trasę to chyba można w miarę szybko, dostosowany oczywiście do wagi dzidziusia... przeciez nie bedziesz autobusami jeżdzic bo to chyba gorsze tyle zarazków, fuj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Basieńka ale ja mam na myśli takie noszenie dziecka w takim foteliku (takim z funkcją nosidełka) np. żeby wziąć dziecko na zakupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ten dział
Paulka123 najczesciej od 6 miesiaca kiedy maluszek juz samodzielnie siedzi... dla mniejszych malenstw sa specjalne chusty do noszenia np bebe lulu Paulina maluszek nie siedzi samodzielnie majac pol roku za duzo sie naczytałas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiara problem polega na tym ze z takim maleństwem nie wskazane jest chodzenie po supermarketach, nie chodzi tu juz o fotelik, ale o tysiące ludzi i o cudownie rażące lampy na które dzidziuś jest skazany podczas całego pobytu w sklepie... Jeśli chodzi o sam fakt trzymania dzidzisia w takim nosidełku na leżąco to myśle ze można w miarę wcześnie (3 miesiące)bo to własnie dla takich maleństw są robione takie nosidełka, potem juz będzie na nie za duże i na pewno bedzie mu niewygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość za wcześnie..
ostatnio na zakupach widzialam mamę, która z przodu w nosidełku miała taką maniunią istotke, miała moze ze dwa miesiące... Całe usztywnione nosidełko, ale maluszek w pionie wisiał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dagmara

my od razu zdecydowaliśmy się na to, żeby dziecko jeździło w foteliku. Mamy concord reverso plus, 0-23kg i oczywiscie wkladka to koniecznosc dla takiego maluszka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luneczka

Ja też zakupiłam bardziej uniwersalny model akurat w sklep-tosia.eu i jesteśmy bardzo zadowoleni. Fotelik dopasowany do malca sprawdzał się pierwszy okres, a potem po wyjęciu wkładki kolejne miesiące. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×