Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość 25 mies do....

PORÓD Katowice - prywatny szpital Łubinowa 3???

Polecane posty

Gość Agusia78
cześć dziewczyny postanowiłam się dołączyć ja mam termin na 15 lutego , chodzę do doktora Juraszka w Katowicach i oczywiście bede rodzić na łubinowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość molli
Dziewczyny, Wiem, że o... goleniu miejsc intymnych już gdzieś było wcześniej ale nadal nie wiem jak to zrobić bo... ja zawsze mam problem z tym goleniem, jakieś uczulenie mam od razu, swędzi :/ Jak Wy się przygotowywałyście do porodu - same się goliłyście w domu jak się coś zaczynało??? W ogóle wtedy się da? :) Czy w szpitalu odbywało się to golenie? Niby takie nic a ja ciągle o tym myślę :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja goliłąm sie sama w domku. Tyle, że jakoś mi to wychodzi nawet z zamkniętymi oczami więc brzuch jakoś nie przeszkadzał. Przydało się tylko lusterko. Na wywołanie podobno chodzi się w 10 dobie. Mnie "popchnęli" w pierwszej dobie po terminie, ale krwawiłam jakoś dziwnie i właśnie nocne skurcze mi nie dawały spać. A skurcze niestety włączają się w nocy, bo to "naturalna" pora na rodzenie. Niektóre położne zalecają zaciemnienie pomieszczenia gdzie się rodzi, żeby poród usprawnić. Ja właśnie wróciłam z wizyty. Jeszcze pare dlugich miesiecy przed nami, ale pecherzyk jest wiec oficjalnie ciaza potwierdzona :D :D :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniówka
Hej dziewczyny ja ma termin na styczeń :) Wg OM na 23, usg 18 ty chodzę od dawna już do dr Ślęczki i oczywiście będę rodzić na Łubinowe j:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość styczniówka
Jak tam wasze samopoczucia styczniówki i lutówki? Mój synuś kopie czasami tak, że aż jest to nieprzyjemne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia78
a moj siedzi cicho i niechce kopac dziwne to bo to moja 3 ciąża jest zytam ze powinno być wcześniej wiec niewiem moze jest spokojny? oby... :) albo się dopier rozbryka, bylam na I prenatalnych 9 października drugie wtedy pleć już na 100% bedzie potwierdzona ale już na 90% Antoś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
He he no Styczniówka ja też bede miec chlopca w 20 tc zaczoł kopac a w 21 tc mój narzeczony pierwszy raz poczuł czasami było to nie przyjemne ale z czasem sie przyzwyczailam a dziwczyny pisza że po ciąży bedzie ci tego brakowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniówka
Dziewczyny, które mają termin na styczeń i później jak u was z wagą? Chdzicie do jakiegoś lekarza na Łubinową? Zapisujecie sie do szkoły rodzenia? Ja planuje jakoś w listopadzie z mężem sie zapisać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja chodze do dr śleczki od poczatku waga tak sobie ale w normie a co do szkoly rodzenia to pase stron wczesniej sie o to pytalam i nie ma teraz na łubinowej szkoly rodzenia poszukaj tam jest wszystko opisane a termin mam na 25 stycznia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia78
z waga mhm u mnie 3,5 kilograma od pierwszej wizyty do przodu, co do szkoly rodzenia o sie nie wybieram bo wole te pieniażki pzeznaczyć na malucha a raczej jestem w temacie jestem"starą" matką :) moje pociechy dotychczasowe 15 i 10 lat, przy ostatnim porodzie chodziłam na szkole rodzenia i powiem jedno jedyną rzecza którą sie nauczylam było oddychanie przepona i naprawde to pomogało przy porodzie , reszta byla albo w książkch ( teraz intenet dodatkowo) albo instynkt sam działa kąpanie, przebieranie, która z nas nie bawila sie lalą bobasem i niepotrafi założyć kaftanika ? :) ale jeśli ktoś ma czas i fundusze to czemu nie zawsze to miłe chwile przy rozmowach na dziecece tematy no i poruszać się można :) co do oddychania przeponą żywie nadzieje że przy znieczuleniu zo, o które bede wnosić nie bedzie mi ono przydatne i wszystko przebiegnie jak na tlc :)) Ja chodze do poradni Łubinowa w Katowicach Bogucicach do doktora Juraszka , który odbiera porody na Łubinowej także mam "wjazd", bardzo lekarza polecam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny , ja też mam termin na styczeń a dokladnie na 31-go :) Chodzę do dr Kozy , jest to moja druga ciąża . Za pierwszym razem chodziłam do dr Wieczorka i rodziłam na łubinowej :) Szpital i obsługa rewelacyjna:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
Wrzesien tuz tuz.... u mnie cisza i spokoj...wczoraj od 4 do 16 mialam znosne skurcze ale nie pojechalam. dzisiaj ide do swojego ginekologa i wypytam co i jak... dokladnie ... czy mam rozwarcie jak szyjka czy sie skrocila od ostatniej wizyty ( 1,5 cm na ost wizycie 29.08). naprawde juz nie umiem się doczekac ... a do 19 wrzesnia troszke czasu ... :) a u Ciebie Wrzesień Tuż tuż jak tam ?? może uda nam się spotkać na oddziale :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sssnakeee u mnie już dwie nocki nie przespane przez skurcze;ale to tylko skurcze przepowiadające. Najgorsze jest to że jak się zaczynają to nie wiem czy to tylko właśnie przepowiadające czy już porodowe. Pierwsza ciąża była jednak łaskawsza- żadnych wcześniejszych skurczy, poprostu wody odeszły więc wiedziałam że trzeba do szpitala. U mnie szyjka skrócona ale wszystko pozamykane. Napisz po wizycie jak tam. I faktycznie mamy dużą szansę się spotkać:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Styczniówka
Dziewczyny styczniowo-lutowe dzięki za odpowiedzi. Ja zadzwonie do którejś z położnych to dopytam o tą szkołę rodzenia co i jak. Ja nie ukrywam, że sie zastanawiam czy się zapisać czy nie.. hmm do listopada jeszcze troszkę czasu. Chorowałam na jaskrę i jeśli okulista nie będzie widział przeciwskazań, to jak najbardziej chcę rodzić naturalnie tylo, że z ZZO :). Powodzenia życzę wszystkim dziewczyną, które na dniach będą rodziły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
Wrzesień tuz tuz .... szyjka gotowa do porodu ale sie nie skraca .... od ostatniej wizyty skróciła sie 2 albo 3 mm....skurcze mam ale rzadko bolesne.... lekarz jak sie pojawilam na wizycie ....rzucil tekstem .. a co ty tu robisz...(miło :) ) powiedział ze wygladam jakbym sie miala zaraz rozłożyć ale mam być cierpliwa bo moze to nawet tydzien dluzej potrwac :( Wrzesień tuz tuż .... a jak ja cię poznam jakbysmy razem lezały ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sssnakeee no to niezłym hasłem ten lekarz rzucił. A tym że to tydzień dłużej może potrwać to się nie przejmuj. Wciąż się czyta o przypadkach że lekarz powiedział że do porodu daleko, a dziewczyna na drugi dzień urodziła; albo przeciwnie że lekarz mówi że poród na dniach, a dziewczyna jeszcze 3 tygodnie w ciąży chodziła. To jest wszystko natura, która jak wiadomo bywa nieprzewidywalna a lekarze jasnowidzami nie są. Poza tym zmiany w tych ostatnich dniach przed porodem są naprawdę bardzo gwałtowne, w jeden dzień nie masz skróconej szyjki a w drugi już masz. Sssnakeee jak zobaczysz niewielką osóbkę z ciemnymi włosami i niebieskim szlafroku, to będę ja:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
Wrzesień tuz tuż ja mam czarny szlafrok cały w białe buzie z hello kitty ( wygląda to jak czarny szlafrok w białe kropki ) ja do małych nie naleze wiec na pewno mnie poznasz :D ciemne wlosy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magart Mi na pierwszej wizycie lekarz nie zlecił żadnych badań dopiero na tej drugiej zlecił mi morfologię,badanie ogólne moczu i morfologię.Założył mi też już kartę ciąży :-) A Tobie zlecił już badania?W którym dokładnie tygodniu jesteś?Ja na razie czuję się dobrze w tej ciąży,lepiej niż w 2 poprzednich i najmniej brzuch mnie boli pomimo że jestem po 2 cięciach.Ale lekarz mi mówił że w późniejszych miesiącach mogą być problemy to jest na to przygotowana i mam się oszczędzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana 11
aaaa1991 ja mam na 21stycznia ? To miło spotkac kogoś w podobnym termine? Jaki lekarz cię prowadzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wrzesień tuz tuż i sssnakee witajcie inne dziewczyny również :-) jeszce takie pytanko natury technicznej :-) ile bierzecie pampersów i ciuszków dla waszych pociech?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dana 11
Fajnie że tyle osób, które rodzą w styczniu dołączyła na forum. Razem zawsze raźniej. Ja chodze do dr. Kozy na 1go maja. Polecam doktora bo bardzo fajnie podchodzi do pacjentek. Ja z mężem zamierzamy zapisać się do szkoły rodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megisu78 ja mam spakowane 20 sztuk pampersów; tyle miałam przy pierwszym porodzie i pamiętam że jeszcze do domu przywiozłam. Co do ubranek to jedne śpiochy, 2 kaftaniki, 3 pajacyki. Pamiętaj że jak czegoś braknie to zawsze Ci przywiozą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
Megisu78 i Wrzesień tuz tuż ... ale się uśmiałąm :D :D hahah jak wiecie to moj pierwszy porod i mam w walizce całą paczke pampersów :D :D :D bo nie wiedziałam ile wziąć :D w takim razie przepakowanie mnie czeka :D :D a ile miejsca sie zrobi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
a co do ubranek ..to mam hmmm 3 spiaszki 3 body 3 koszulki ..2 pieluchy tetrowe 2 czapeczki i rozek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Molli
Dziś byłam u lekarza, to 37 tc i podobno rozwarcie na 1 cm. Lekarz twierdzi, że max tydzień, dwa do porodu... a może nawet jutro się zacznie :) szok bo ja żadnych skurczy nie mam jeszcze. Teraz zaczęłam się stresować, że nawet na konsultację anestezjologiczną mogę nie zdążyć choć nie wierzę, żeby aż tak szybko miało to pójść. Dzwoniłam na Łubinową i umówiłam się na wizytę do anestezjologa i ginekologa w szpitalu (bo chodzę do lekarki, która tam pracuje ale gabinet ma gdzie indziej). Nie wiedziałam, że muszę iść też do ginekologa na wizytę tam... Pozdrawiam, chyba jednak wsześniowa nie październikowa mama :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sssnakeee dzieciaczki zaraz po porodzie nie robią tyle kupek ile po powrocie do domu; no ale skąd mogłaś to wiedzieć. Dobrze że megisu78 zadała to pytanie, bo inaczej niepotrzebnie byś się nanosiła:-). Ja rożka nawet nie biorę; 3 lata temu miałam przy sobie i wrócił nie rozpakowany. A jakby co to mąż przywiezie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja spakowałam 30 pampersów ale chyba ujmę do tych 20 :-)faktycznie poco torbę napychać, rozek biore bo tak sobie życzą w szpitalu :-) co do ubranek to ma 4 spiochy 4 kaftaniki 4 body, 2 czapeczki a dlatego ze mam po dwa z rozmiaru 56, 62bo nie wiem jakie będzie dzidzi. W sumie to nie wiem czy dobrze to sobie wymysliłam. Doradzcie kobiety :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sssnakeee
ja pakowałam się zgodnie z karteczka która dostałam na łubinowej i uzbierała sie niezła walizka :) na szczescie na kolkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×