Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość kampari

zwyczaj rzucania welonem

Polecane posty

Gość kampari

czesc dziewczyny nie planuje miec welonu i w zwiazku z tym mam do was pytanie: czym można ,,rzucać" podczas zabawy oczepinowej aby wybrać parę??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zegarynka 82
byłam na weselu gdzie panna młoda rzucała : podwiązka ale to głupio wygladałao ...a druga rzicała bukietem...miała taki specjalnie przygotowany za nieduża kasę z margaretek...ja tez nie bede miec welonu wiec hcyba tez zamówie jakis bukiet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedding Planner
Można rzucać: - podwiązką - bukietem - niektóre Panie na swój ślub mają specjalnie dwa bukiety, tylko po to, by jeden rzucić :) - niektóre Panie rzucają jednym kwiatem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kampari
dziękuje za informacje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość la la la
to po robić oczepiny. Ja welon planuje meć ale po kosciele go zdejmę. Głupie wydaja mi się te zabawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bez welonu
ja bede rzucac swoim bukietem i nie zamawiam na ten cel specjalnie innego, szkoda kasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja byłam na weselu gdie panna młoda miala welona ale rzucala bukietem wybranym z posród ktore wybrala bo nie chciala rzucac welonem bo szkoda jej bylo a bukiet swoj lepiej zostawic i jest jakis przesad ze po roku pali sie w pierwsza rocznice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deli145
a ja nie miałam rzucania, tylko chowałam welon a panny go szukały, tak samo pan młody chowa muszke, np pod spódnice

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madzikkkk
ja nie chce rzucac welonem, szkoda mi go, pewnie sie na niego rzucą jak harpie... jak z tego wybrnąć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedding Planner
Wybierz niewielki bukiet z tych, które dostaliście od gości. Możesz nim rzucić zamiast welonu lub zamiast wiązanki ślubnej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trenik
alez jak rzuca sie welonem i ktos złapie to przeciez ci go odda a nie zabierze.to twój welon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość trenik
cyatat: Wedding Planner Wybierz niewielki bukiet z tych, które dostaliście od gości. Możesz nim rzucić zamiast welonu lub zamiast wiązanki ślubnej TY CHYBA sobie żartujesz? powiedz ze zartujesz? ona ma rzucac bukietem który dostała od wujka heńka? a jak wujek sie odezwie z sali i powie- o to mój bukiet wylądował u zdzisi która go złapała:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedding Planner
Nie zawsze oddaje się welon. Wiele Panien Młodych oddaje welon tej, która go złapie. Na jednym z wesel, na którym miałam przyjemność być, Panna Młoda miała welon, który złapała podczas oczepin na weselu kogoś ze swojej rodziny :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedding Planner
Do Trenika: nie, nie żartuję. Takie zwyczaje panują również. Niektóre Panny Młode nie chcą rozstać się ze swoim bukietem ślubnym (przesąd, że trzeba spalić go w pierwszą rocznicę ślubu). Jedne kupują bukiet zastępczy (znacznie tańszy) a inne korzystają z tych, które otrzymały od kogoś z gości. Nie oburzaj się tak bardzo. Uwierz, ludzie mają różne pomysły :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czikitabanana
no to żeby heniek się nie obraził , można zamówic dodatkowy bukiet , jakis niedrogi , i nim rzuic wilk bedize syty i owca cała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wedding Planner
Otóż to :) I tak własnie robi najwięcej Panien Młodych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenna
drogie panie zwyczaj oczepin ma swoją tradycję od pokoleń, należałoby więc zapoznać się z tym zwyczajem co to znaczy oczepiny kiedyś po 12 panny zdejmowały z głowy panny młodej czepiec bo nie było w modzie welonów związan e jest to z pewna symboliką i tradycj którą nie wsty6dzimy się podtrzywywać bo jak zabraknie nam tradycji naszej włóasne polskie to co nam zostanie dlatego uważam że jeżeli idziemy do śłubu bez welonu to nie wygłupiajmy się w rzucanie czy kolwiek,jęsli zreygowaliśmy w welonu to miejmy odwagę zrezygonać i z reszty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czikitabanana
czepiec to sie zakładało , a nie ściągało z głowy laska do slubu miała dlugie włosy i wianek , potem się wianek zdejmowało , wosy obcinało i zakładało czepiec , zeby rzestała ładnie wygladać i nie kusiła chłopow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lasek wtedy nie było
Wtedy były kobiety :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bozenna
Oczepiny (zwane też przebabinami, czepieniem, czepinami) to dawny obrzęd weselny znany u większości ludów słowiańskich, podczas którego panna młoda symbolicznie przechodziła ze stanu panieńskiego w zamężny. Nazwa oczepiny pochodzi od czepca, nakrycia głowy, jakie nosiły mężatki w miejsce panieńskiego wianka. Oczepiny odbywały się o północy, kiedy to pannę młodą prowadzono do bocznej izby, śpiewając przy tym pieśń Oj, chmielu, chmielu.... Potem druhny zdejmowały z głowy panny młodej wianek, ścinano jej warkocz lub skracano włosy, a starsze zamężne kobiety nakładały czepiec. Czepiec weselny, z białego płótna, misternie haftowany, najczęściej był podarunkiem od matki chrzestnej. Brat panny młodej lub najstarszy drużba wręczał go starościnie (która często była wcześniej swatką). Umieszczony na głowie, naznaczony znakiem krzyża, stawał się atrybutem małżeństwa. Oczepinom towarzyszyły różne zwyczaje: panna młoda "na niby" zrzucała i deptała czepek, czasem któryś z drużbów zamiast czepka wkładał jej na głowę męski kapelusz, uciekała dookoła stołu przed mężatkami chcącymi ją oczepić, broniła się przed oczepinami sama lub "pomagali" jej żonaci mężczyźni. Współcześnie w Polsce pozostałością oczepin jest spotykany na wsi w niektórych regionach zwyczaj datków "na czepiec".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka ja taka
ja znam przesąd że panna która złapała welon po weselu i tak musi go oddać pannie młodej, bo zaberając go ze sobą zabiera jej szczęście!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hmmmmm a bo ja wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bukietem, kwiaciarnie robią nawet mniejsze... Cały anglosaski świat rzuca bukietem, ni welonem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×