Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość artix

jak chodowac sundaville blagam pomuszcie

Polecane posty

Gość artix
no pomocy pomuszcie bo zakupilem kilka tych roslinek i niewiem jak chodowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość artix
dzieki za te stronki ale powiedzcie jeszcze cos na temat tej roslinki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no dobra pomoge
SUNDAVILLE® - nowa Dipladenia data publikacji: 2006-05-08 Ekskluzywny kwitnący hit Wyhodowana w Japonii, ekskluzywna, wieloletnia roślina, o dużych, niezwykle dekoracyjnych, czerwonych z aksamitnym nalotem kwiatach. Kwitnie bardzo obficie od wiosny do pierwszych przymrozków. Wygląda pięknie i niezwykle atrakcyjnie posadzona w donicach i umieszczona na tarasach i w ogrodach; efektowna jest także w skrzynkach balkonowych i wiszących koszach. Można ozdobić nią również bardzo jasne wnętrze. Lubi miejsca słoneczne i półcieniste. Dobrze rośnie w podłożu lekkim, przepuszczalnym o pH 5,5-6,0. Należy ją umiarkowanie podlewać (nie zalewać, gdyż powoduje to gnicie korzeni) i zasilać – co drugie podlewanie – najlepiej nawozem PLANTON® K, ok. 2g nawozu na 1 litr wody. Większe rośliny wymagają podpórek, drabinek. Aby uzyskać rozkrzewiony pokrój można przyciąć wyrastające bicze. Przed przymrozkami należy roślinę przenieść do chłodnego pomieszczenia (ok. 12-14 °C) z maksymalną ilością światła. W tym okresie należy również ograniczyć podlewanie do minimum; co 2 tygodnie można ją zasilić nawozem do roślin ozdobnych z liści, polecany PLANTON® Z. Od wiosny zwiększamy podlewanie i nawożenie, wystawiamy na balkon lub do ogrodu (pod warunkiem, że nie występują już przymrozki). Zachęcamy Państwa do zakupu tego pięknej, efektownej rośliny. Sundaville odpowiednio pielęgnowane odwdzięczy się pięknym wyglądem i kwitnieniem przez cały sezon. wejdż na www.plantpol.com.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
Pomógłbym , kurna, ale nie wiem o co mu chodzi. Nie znam języka z taką pisownią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asia s.
a ja kupiłam dzisiaj bo w zeszłym roku nigdzie nie mogłam dostać nasion ani już wychodowanych! więc jak dziś zobaczyłam to musiałam po prostu ją mieć... Ale zastanawia mnie co w przypadku tej roślinki znaczy umiarkowane podlewanie? Może ktoś jest już w tej kwestii doświadczony. Surfinie podlewam zawsze bardzo obficie-2 razy dziennie w ciepłe dni, a sundaville to np raz dziennie czy co drugi dzień? nie chcę ich "przelać" bo wiem , że mogę je tak zmarnować. Czytałam fora dyskusyjne na ten temat i nie znalazłam nic o dawkowaniu wody...Pomocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyśka
Rzadko to w zimie nawet 1 raz na 2 tygodnie. Jak zobaczysz, że ziemia w doniczce jest sucha to ma tak być conajmniej kilka dni. Potem podlej ale niewiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aska s.
dzięki za radę-długo na nią czekałam, ale teraz się przyda, bo roślinka już nie kwitnie i właśnie ją wystawiłam na klatkę schodową-tam jest chłodniej niż w domu ale wciąż "w miarę jasno". liście niestety mi opadają i żółkną, mam nadzieję, że to o tej porze normalne, dziś było o sundavilku w radiu, też coś wspominali o skąpym podlewaniu, a nie powiedzieli co to dokładnie znaczy. tak myślałam , że raz w tygodniu to spokojnie wystarczy...dzięki jeszcze raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAKIL
Moja roślina ma na liściach przezroczyste plamki , potem zaczynają żółknąć i opadają. Jest ich dosyć dużo . Roślina stoi na razie na parapecie w domu. Co jest przyczyną?? proszę o odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość iga48
uwielbiam te kwiaty sundaville,i juz w tym roku odchodowa młode szczepki, azeby szie przyjeły muszą mieć co najmniej 10 cmi w ukorzeniacz i musi byc naciągnięta folia przez dwa tygodnie , polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wczoraj kupiłam w OBI. Są cudne, choć nie tanie, 16 zł za sztukę, ale warto. Są zdrowe, mają masę przyrostów i pąków. Polecam!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z miesiac temu kupiłam sobie 2 doniczki z tym cudem w...... Biedronce. Jedną przesadziłam od razu do dużej doniczki, drugą po kilku dniach do większej niż orginalna, ale sporo mniejszej od tej pierwszej. Obie roślinki mają się dobrze. ALE ta. którą przesadziłam jako drugą ma już chyba z 8 kiści z pąkami (narazie maleńkie, ale są), a rośnie \"tak sobie\", nawet bym powiedziała, że dosyć słabo. Natomiast ta, którą przeadziłam do dużej doniczki od razu gdy ją kupiłam miała 2 kiście kwiatowe, na każdej po jednym rozwiniętym kwiatku. Po przesadzeniu jedna kiśc zgubiła wszystkie nierowiniete pąki, druga część. W tej chwili ma chyba 4 maleńkie nowe kiście. Z tym, że ta roślina zaczęła rosnąć jak szalona. Jest jednak pewnien mankament tego jej wzrostu: baty, które wypiszcza są bardzo \"wyciągnięte....... odległość od węzła liściowego do następnego węzła to około 15 cm............ CO ZROBIĆ, żeby łodyżki tak się nie wyciągały? Roślina stoi w miejscu widnym i dosyć słonecznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chyba pomuszę.... tylko jakąś muchę upoluję może... sundavillę kupiłam dopiero w tym roku, kiedy ceny zeszły trochę z sufitu, mała zaszczepeczkę mam z wiejskiego targu za 8 zeta pąków ma dużo, jeden juz rozkwitł i opadł, następne sie szykują, stoi na oknie wschodnim, bardzo jasnym, podlewam co 2 dni albo codziennie - doniczka malutka jeszcze i ziemia szybko wysycha jeszcze jej nie przesadziłam ( 3 tygodnie), zbieram się, ale boję się, że przez to zrzuci pąki, a byłoby szkoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Orto Graf
Kim są te POMUSZCIE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×