Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bewrnattt

Czy wkadajac do lodowki owoce, warzywaogórki, marchewki itp myjecie je?

Polecane posty

Gość bewrnattt

Czy dopiero przed uzyciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bziczek
a zależy jak mi sie chce. Ale często rzodkiewki myje i trzymam w woreczku - lekko wilgotne, nie usychają. Sałaty nie myję, ale delikatnie skropię wodą i trzymam w woreczku - nie więdnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a np. ogórki pomidory
myjecie przed włozeniem czy przed uzyciem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myje się przed użyciem
jw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wyobrazam soebie wkładac
do lodowki brude nieumyte warzywa czy owoce....niedomyte ogorki czy pomidory czy marchew itp.Dzieki temu mam na poleczkach w lodowce czysciutko:) inaczej byłoby brudno w niej,, a fuu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Co za bezsens
ja mam owoce i jednym pojemniku tym który jest na dole w lodówce,a warzywa w drgim i ich nie myję ! Kto to robi to delil kompletny:/ przeciez potem wyjmuje z woreczka np 3 pomidorki i myję je i po sprawie. Nawet bym nie pomyśłała ze można myć juz wkładając do lodówki:/ przeciez każdy rodzaj owocu czy warzywa jest w osobnym worku w pojemniku i wyciągam i dopiero myję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie wyobrazam soebie wkładac
a to trzymasz w lodowce w pojemniku i jeszcze w woreczku foliowym?????po co? wyjmuje sie z woreczka owoce i warzywa i trzyma sie luzem w pojemnikach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w spiżarni w chłodnym miejscu
Ja w ogóle nie trzymam warzyw w lodówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość beznadziejne pytanie
brud w lodówce łeeeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przesada nie jest dobra
noo, strasznie te ogórki, pomidroy czy marchewki kupione w sklepie sa brudne :P zasyfią lodówkę, że aż strach ją potem oy\tworzyć :P większej bzdury nie słyszałam jeszcze :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naga brocn
nikt tu nie mowi konkretnie o warzywach czy owocach kupionych w sklepie.Kupujac na rynku zcesto zdarza sie ze owoce czy warzywa sa brudne, bo prosto z dzialki, wiec jak taki brud wpychac do lodowki...bleeee

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myje się przed użyciem
umyte warzywa i owoce szybciej się psują, rozwijają się na nich nawet w lodówce grzyby pleśniowe pyszne spleśniałe pomidorki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
---->naga bron ja nie wiem gdzie ty to kupujesz ??? ,ja tez kupuje i na targu i u od \"chlopa\" i swoje mam i nie sa utaplane w błocie,sa normalne do wlozenia do lodowki...no chyba ze Ty trzymasz ziemniaki to faktycznie brudne :) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do zaden nick nie wchodzi
a trzymasz je w woreczkach czy luzem w lodowce?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedynaczkaa
Pomidorow nie trzymam w lodowce. Inne owoce i warzywa ktore mozna przechowywac w lodowce myje w zaleznosci od stopnia ich zabrudzenia.,jezeli sa zabrudzone ziemia,ale szczegolnie dopiero myje przed uzyciem,bo wtedy jak ktos juz to zauwaył zachowuja dłuzsza swierzosc i jedrnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież pomidory w lodówce tracą zupełnie smak.... a poza tym... nie myję... te które leżą w lodówce nie są myte, bo szybciej się psują i w ogóle bezcelowe.. i tak zawsze przed umyciem z przyzwyczajenia wszystko pod kran daję..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja go rozumiem
* Kupując warzywa i owoce zwróć uwagę na to, aby były świeże i nieuszkodzone. Jeżeli wybierasz produkt pakowany w folię sprawdź, czy nie ma pod nią płynu. * Owoce i warzywa myj starannie pod bieżącą wodą nie tylko wtedy, kiedy jesz je ze skórką, ale również wtedy, gdy zamierzasz je obrać. Możesz użyć w tym celu miękkiej szczoteczki. * Produkty myj bezpośrednio przed jedzeniem. Umyte wcześniej szybciej się zepsują. * Większość warzyw i owoców przechowuj w lodówce - poza tymi, które jeszcze dojrzewają, takimi jak banany oraz produktami o większej trwałości, jak np. ziemniaki czy buraki. Jeśli jednak chcesz trzymać je przez dłuższy okres, najlepszym miejscem będzie dolna szuflada lodówki. * Część warzyw i owoców (ziemniaki, kapusta, marchew, pietruszka, seler, por, jabłka, pomidory) może być przechowywana w domu nawet do 1 miesiąca, większość należy jednak spożyć najdłużej w przeciągu tygodnia (banany, gruszki), a nawet 2-3 dni (truskawki, czereśnie, wiśnie). Zamrożone - zachowają swoje walory smakowe nawet przez rok; * Przetwory owocowe i warzywne przechowuj w temperaturze poniżej 15 stopni, ograniczając dostęp światła. Sałata należy do warzyw raczej nietrwałych, można ją jednak jakiś czas przechowywać w lodówce. W tym celu sałatę należy podzielić na pojedyncze liście, umyć, a następnie zamoczyć w zimnej wodzie na około godzinę. Po tym czasie liście należy wyjąć z wody, poczekać chwilkę aż obciekną, a następnie zawinąć je w płócienną ściereczkę i schować na dno lodówki. Jeśli zamierzamy ją przechowywać dłużej niż 1 dzień, zabieg należy powtarzać co drugą dobę. Trwalsze rodzaje sałat, takie jak rzymska czy masłowa, można przechowywać dłużej – nawet do tygodnia. Najlepszą temperaturą na przechowywanie tego warzywa jest 0°C. Nie należy zawijać sałaty w foliową torebkę, ponieważ wytwarzają się wówczas azotyny, które sprzyjają powstawaniu chorób nowotworowych. Koniecznie w lodówce Większość warzyw i owców lubi chłód! Stąd w lodówce przeznaczono dla nich specjalną szufladę. Znakomicie czują się w niej ziemniaki, marchew, buraki, seler, por, cebula, kalafiory, brokuły, papryka czy ogórki. Do lodówki powinny trafić miękkie, drobne owoce (np. maliny, truskawki) i te z pestkami (np. wiśnie, morele, śliwki) oraz jabłka. Nie przetrzymuj ich tam dłużej niż 3–5 dni. W chłodziarce nie należy natomiast umieszczać pomidorów, warzyw strączkowych, cukinii, kabaczka, a także – jako jedynych spośród rodzimych owoców – gruszek. Walory zdrowotne tracą w lodówce cytrusy i ananasy. Najlepiej bez mycia Warzywa i owoce, zarówno miękkie, jak i twarde, pokryte grubą skórką, nie tolerują mycia, bo potem szybciej się psują. Możesz opłukać je letnią wodą, ale nie wcześniej niż godzinę przed podaniem lub włożeniem do garnka. Wyjątek stanowią: szczypiorek, koperek i natka. Po małym prysznicu pod bieżącą wodą owiń je w folię i umieść w lodówce (przechowuj maksymalnie 3 dni). Podobnie jest z sałatą: po opłukaniu i rozdzieleniu na liście owiń papierowym ręcznikiem i włóż do woreczka foliowego (zrób w nim dziurki i nie zawiązuj, by był dostęp powietrza, gd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ściema z tą lodówką
ja zauważyłam, ze jak wkładałam pomidory i jabłka do lodówki to bardzo bardzo bardzo szybko więdły, gniły i w ogóle robiły się okropne! Odkąd ich nie wkładam do lodówki, tylko trzymam większe ilości w szufladzie stoją nawet do miesiąca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabbbbkoooo
Ja nie myje bo juz sa myte, a jak mam takie brudne w ziemi to nie trzymam ich w lodowce tylko w szopce. Pomidory w lodowce traca smak, za to nie lubie cieplych jablek, ale myje je dopiero przed zjedzeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość owocow nie myje i nie trzymam
w lodowce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×